Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Film i animuar 3D pėr Adem Jasharin (Video)
Harith
Postuar nė: 06.02.2011, 23:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008

Njė tjetėr film pėr njė tjetėr hero. Produksioni SIRA sė shpejti pritet tė lansoj nė treg filmin njė orėsh pėr heroin, komandantin legjendar, Adem Jashari tė realizuar nė formatin 3D. Filmi flet pėr luftėn e fundit nė Kosovė dhe rolin e Jasharajve, veēmas tė heroit tė Kosovės, Adem Jashari. Premiera do tė shfaqet mė 5 mars ndėrsa filmi ėshtė i pari i kėtij lloji nė trojet shqiptare.

Drejtues tė produksionit kanė thėnė se filmi nuk ėshtė i karakterit komercial sepse figura e Adem Jasharit ėshtė shumė e respektuar dhe ēmuar pėr Kosovėn. Filmi do tė emetohet sė shpejti nė kimena dhe TV kosovare, ndėrsa nė dialogun qė zhvillohet gjatė filmit pėrmendet shpesh Zoti, si shprehjet “Kėtu po takohemi me Allahun. Falendėrimi i takon Zotit”, etj, qė tregojnė profilin e produksionit.


http://www.youtube.com/watch?v=PDLYaJq_DNM...player_embedded


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Informata
  Postuar nė: 07.02.2011, 00:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 462
Antari Nr: 25740
Bashkangjitur: 08.12.2010Vertet njė punė tė mirė po e bėjshin,mezi spo pres ta shoh nė tersi kėtė filum ne formatin 3D...


----------------------------------------
-Kjo botė i ngjan njė plake e cila ėshtė fshehur nėn vellon e nuseris...!>?
_____
PMUsers Website
Top
Harith
Postuar nė: 07.02.2011, 01:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (Informata @ 07.02.2011, 01:39)
Vertet njė punė tė mirė po e bėjshin,mezi spo pres ta shoh nė tersi kėtė filum ne formatin 3D...

A i ke syzet per 3D smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Informata
  Postuar nė: 07.02.2011, 01:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 462
Antari Nr: 25740
Bashkangjitur: 08.12.2010 Citim (Harith @ 07.02.2011, 02:11)
A i ke syzet per 3D  smil3dbd4ddd6835f.gif

Ahahhahah Jo nuk i kam mbase do ta shikoi pa to:P

ose tani ka dal njė teknik e re pėr tė shikur filmat 3D pa syze,vetėm i ven do afer syrit nuk e di si u quajten,dhe po kishe mundesi vetėm njėrin sy me e shti ne funksion pėr tė par filmin ne 3D ose tė 2 syt... shumė interesant mu duk ajo form.


Ose i marr syzet e gjyshes more smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil4a8acf7ea6a39.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Informata nė 07.02.2011, 01:27


----------------------------------------
-Kjo botė i ngjan njė plake e cila ėshtė fshehur nėn vellon e nuseris...!>?
_____
PMUsers Website
Top
AeRtOn
Postuar nė: 07.02.2011, 08:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007aa shume fort e paskan bere...hallall u kft...te besh 3D te anjimuar eshte shume veshtire, megjithate paskan arritur ta bejne...hallall u koft..


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 07.02.2011, 11:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9192
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Hallall ju qoft me vjen mir qe dikush merret me Legjendarin .


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
ILLYRIAN
Postuar nė: 30.06.2011, 15:39
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 41
Antari Nr: 23994
Bashkangjitur: 15.12.2009Cka u be me filmin??
PM
Top
Ohri-
Postuar nė: 30.06.2011, 15:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 915
Antari Nr: 26611
Bashkangjitur: 04.06.2011 Citim (ILLYRIAN @ 30.06.2011, 09:39)
Cka u be me filmin??

U ndalu, ngase vete familja Jashari nuk ishte e pajtimit me kete projekt. Kaq!


----------------------------------------
Na nuk jena UFAAAAAAAA!!!
PM
Top
gazetar
Postuar nė: 30.06.2011, 16:41
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 29
Antari Nr: 26053
Bashkangjitur: 06.02.2011pse sahpet videoja???????
PM
Top
SpiderX
Postuar nė: 30.06.2011, 16:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 686
Antari Nr: 16764
Bashkangjitur: 10.08.2008eshte ndalu si nga familja jashari ashtu edhe prej Qeverise se Kosoves. Ata qe e kishin financu filmin i kishin dhene trajta fetare islamike, jashte realitetit, prandaj familja e tij, u detyru me e kundershtu. Dhe sh mir beri,


----------------------------------------
"Feja ėshtė kryevepra e artit tė stėrvitjes sė kafshėve, sepse stėrvit njeriun nė atė se ēfarė duhet tė mendojė." (Artur Shopenauer)
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio