Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (9) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seks para kafesė? Po!
Lexo
Postuar nė: 08.02.2011, 10:43
Quote Post


Robot
*****

Posti: Antarė
Postime: 3366
Antari Nr: 18687
Bashkangjitur: 24.11.2008Seksi i mėngjesit ėshtė shumėfish i dobishėm edhe pėr meshkuj edhe pėr femra, ka treguar hulumtimi i zhvilluar nė Britani tė Madhe.

Ende nuk i keni “hapur sytė”, pushoni nė shtratin e pėrbashkėt, deri te koha e ngritjes kanė mbetur edhe gjysmė ore... Shfrytėzojeni kėtė kohė pėr seks fantastik tė mėngjesit, shkruan “Daily Mail”.

Fillimi i tillė i ditės ka efekte tė shumta pozitive, tė cilat do t’i ndieni tėrė ditėn, thotė Debi Herbenik, autore e librit “Sepse mė ka ėndja”.

Seksi i mėngjesit rrit disponimin

Seksi i mėngjesit nė gjendjen gjysmė tė pėrgjumur do t’ju zgjojė dhe do tė nxit lirimin e oksitocinės, materie qė pėrmirėson disponimin, optimizmin tuaj... Po ashtu rrit imunitetin dhe nxit prodhimin e antitrupave qė ju mbrojnė nga infeksionet.

“Pėrjetimi i orgazmave po ashtu do tė ngrejė nivelin e estrogjeneve, tė cilat janė tė rėndėsishme pėr pamjen e lėkurės, flokėve dhe thonjve. Me vetė kėtė do tė jeni mė e bukur, e jo vetėm mė e lumtur pas seksit tė mėngjesit”, thotė Herbenik. Terapeutja Jane Green madje mendon se ėshtė e kėndshme qė nė mėngjes nuk keni shumė kohė pėr seks.

“Disa minuta pasi tė jeni zgjuar, janė ideale pėr seks nė shpejtėsi. Derisa flini, hormonet grumbullohen edhe te meshkujt edhe te femrat, ashtu qė ndjeshmėria fizike ėshtė mė e madhe.

Pėrveē kėsaj, nuk keni kohė, ashtu qė do tė keni ndjenjėn e kėndshme tė eksitimit pėr shkak tė ngutjes dhe adrenalinės”, sqaroi ajo. Pra, lani shpejt dhėmbėt dhe kthehuni prapė nė shtrat


----------------------------------------
This is an automatically sent message, i'm Robot please do not reply!
PM
Top
ßina
Postuar nė: 08.02.2011, 11:29
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Lexo e ti para kafese a vetem teori seksuale ben, a edhe e praktikon. smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 08.02.2011, 11:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (ßina @ 08.02.2011, 12:29)
Lexo e ti para kafese a vetem teori seksuale ben, a edhe e praktikon. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Sex n`leter t`bardhe


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
packs
Postuar nė: 08.02.2011, 11:33
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Nuk kena kushte me ba kso sende, s'po ka. Komuna s'po na viziton. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 08.02.2011, 11:36
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004 Citim (packs @ 08.02.2011, 12:33)
Nuk kena kushte me ba kso sende,

Sduhen kushte smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 08.02.2011, 11:38
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004 Citim (ßina @ 08.02.2011, 12:29)
Lexo e ti para kafese a vetem teori seksuale ben, a edhe e praktikon. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Roboti vetėm teori tregon smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif praktikėn e bėn shpikėsi i Robotėve smil4a8acd602a050.gif smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
packs
Postuar nė: 08.02.2011, 11:40
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (r.mislimi @ 08.02.2011, 12:36)
Sduhen kushte smil4a8acd602a050.gif

A nuk duhet me qene nje c ift?A nuk duhet me qene bashke me dike ?
Kushte te lehta po te duken keto a? Ku me marre ne kete shekull? smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
ßina
Postuar nė: 08.02.2011, 11:40
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (r.mislimi @ 08.02.2011, 12:38)
Roboti vetėm teori tregon smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif praktikėn e bėn shpikėsi i Robotėve smil4a8acd602a050.gif smil4a8acd602a050.gif

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 08.02.2011, 11:41
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004 Citim (packs @ 08.02.2011, 12:40)
A nuk duhet me qene nje c ift?A nuk duhet me qene bashke me dike ?
Kushte te lehta po te duken keto a? Ku me marre ne kete shekull? smil3dbd4daabd491.gif

E ke dėgjuar kėngėn: HAPE ZEMRĖN TY..... dmth ēile gojen :)


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
packs
Postuar nė: 08.02.2011, 11:43
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (r.mislimi @ 08.02.2011, 12:41)
E ke dėgjuar kėngėn: HAPE ZEMRĖN TY..... dmth ēile gojen :)

Hahahaha, nuk po guxoj. smil4a8ad6df85dde.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 08.02.2011, 11:43
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004 Citim (packs @ 08.02.2011, 12:43)
Hahahaha, nuk po guxoj. smil4a8ad6df85dde.gif

Atėherė mos u anko te Komuna smile5le854sd87f.gif


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
Trishtimi
Postuar nė: 08.02.2011, 11:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Shuni shuni se marre mos folni pis


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
ßina
Postuar nė: 08.02.2011, 11:45
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Trishtimi @ 08.02.2011, 12:32)
Sex n`leter t`bardhe

O Trishtim cka i ke kombinu tash bardh ( leter) e zi ( kafja). smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Burrnesha
Postuar nė: 08.02.2011, 13:12
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 4496
Antari Nr: 25300
Bashkangjitur: 22.06.2010 Citim (Lexo @ 08.02.2011, 11:43)
Seksi i mėngjesit ėshtė shumėfish i dobishėm edhe pėr meshkuj edhe pėr femra, ka treguar hulumtimi i zhvilluar nė Britani tė Madhe.

Ende nuk i keni “hapur sytė”, pushoni nė shtratin e pėrbashkėt, deri te koha e ngritjes kanė mbetur edhe gjysmė ore... Shfrytėzojeni kėtė kohė pėr seks fantastik tė mėngjesit, shkruan “Daily Mail”.

Fillimi i tillė i ditės ka efekte tė shumta pozitive, tė cilat do t’i ndieni tėrė ditėn, thotė Debi Herbenik, autore e librit “Sepse mė ka ėndja”.

Seksi i mėngjesit rrit disponimin

Seksi i mėngjesit nė gjendjen gjysmė tė pėrgjumur do t’ju zgjojė dhe do tė nxit lirimin e oksitocinės, materie qė pėrmirėson disponimin, optimizmin tuaj... Po ashtu rrit imunitetin dhe nxit prodhimin e antitrupave qė ju mbrojnė nga infeksionet.

“Pėrjetimi i orgazmave po ashtu do tė ngrejė nivelin e estrogjeneve, tė cilat janė tė rėndėsishme pėr pamjen e lėkurės, flokėve dhe thonjve. Me vetė kėtė do tė jeni mė e bukur, e jo vetėm mė e lumtur pas seksit tė mėngjesit”, thotė Herbenik. Terapeutja Jane Green madje mendon se ėshtė e kėndshme qė nė mėngjes nuk keni shumė kohė pėr seks.

“Disa minuta pasi tė jeni zgjuar, janė ideale pėr seks nė shpejtėsi. Derisa flini, hormonet grumbullohen edhe te meshkujt edhe te femrat, ashtu qė ndjeshmėria fizike ėshtė mė e madhe.

Pėrveē kėsaj, nuk keni kohė, ashtu qė do tė keni ndjenjėn e kėndshme tė eksitimit pėr shkak tė ngutjes dhe adrenalinės”, sqaroi ajo. Pra, lani shpejt dhėmbėt dhe kthehuni prapė nė shtrat

A vlenė kjo edhe pėr ata qė s'pijnė kafe n'mengjes? Vetėm ēaj dhe lėng frutash?! smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 08.02.2011, 13:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009 Citim (Burrnesha @ 08.02.2011, 14:12)
A vlenė kjo edhe pėr ata qė s'pijnė kafe n'mengjes? Vetėm ēaj dhe lėng frutash?! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

-Edhe pėr ata vlenė smil3dbd4d4e4c4f2.gif ,mos u shqetėso pa arsye smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top

Topic Options Faqe: (9) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio