Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kontributi shkencor i personelit akademik tė UP -s
Flori Bruqi
Postuar nė: 23.10.2006, 16:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 278
Antari Nr: 3300
Bashkangjitur: 12.10.2006Ē'farė shkence dhe shkencėtar disponon Kosova ?Tė ndėruar lexues,

Mė poshtė mund ti gjeni tė gjitha informacionet biografike ,bibliografike dhe shkencore tė disa pedagogėve tė Universitetit tė Prishtinės gjatė vitit shkollor 2005/2006/2007

Mė respekt,

Flori Bruqi

-------------------------------------------------------------

FAKULTETI I SHKENCAVE MATEMATIKORO-NATYROR

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Elementet e Algjebrės, Matematika Elementare I dhe Matematika Elementare II .1. Marjana Dema
2.Referati zpėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr grup lėndėsdh nė Departamentin e Gjeografisė .. 1. Fitim Humollii, . Hazer Doma, 3. mRizah Murseli dhe 4. Idriz Berdolli

FAKULTETI I FILOLOGJISĖ

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Gjuhė frėnge pėr degėt tjetra ... Dr. Valbona Gashi, 2. Entela Biraku, 3. Shefki Luma

FAKLULTETI JURIDIK

1. Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr lėnd Sociologjia e pėrgjithshme
dhe Sociologjia juridike .. 1. Mexhit Shaqiri,2.Mehmet Ndrecaj,3.Habit Hajredini ,
4. Fitim Dakaj,5. Besim Gollopeni dhe 6.Gerta Oruqi


FAKULTETI I NDĖRTIMTARISĖ DHE ARKITEKTURĖS

1.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri nė Katedrėn e Projektimeve ...
1.Arta Basha, 2. Bulėza Shatri, 3. Lorika Hisari, 4. Arta Xhambazi, 5. Linda Spahiu, 6. Bersant Selmani dhe 7. Vedat Bajraktari

FAKULTETI I ARTEVE

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Dramaturgji ... 1. Haqif Mulliqi
2.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėtt Metodika e mėsimdhėnies sė pėrgjithshme muzikore dhe Didaktik ... 1. Mr. Besa Luzha
3.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti pėr lėndėn Grafikė... 1. Mr. Art. Mirsas Lushtaku, 2. Tafil Peci, 3. Jeton Rexhepi

FAKULTETI I EDUKIMIT

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Metodologji e pėrgjithshme e mėsimdhėnies nė shkencat shoqėrore .. 1. Zeqir Demi, 2. Mr. Shefki Haliti dhe 3. Mr. Selim Krasniqi
2.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Botanika e pėrgjithshme dhe Biodiversiteti .. 1. Dr. Zeqir Veselaj, 2. Dr. Safet Nishevci, 3. Mr. Skender Beēaj dhe Mr. Elez Krasniqi

FAKULTETI I XEHTARISĖ DHE METALURGJISĖ

1.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti pėr grup lėndėsh nė Drejtimin e Xehetarisė ..
1.Mr. Ismet Shala dhe 2. Rafet Zeqiri
2Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti pėr gruo lėndėsh nė Drejtimin e Gjeoteknikės... 1. Mr. Ahmet Bytyqi, 2. Mr. Ismet Shala, 3. Mr. Florim Garaj, 4. Sabit Kilinaku dhe 4. Nexhmi Krasniqi


FAKULTETI FILOZOFIK
1.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri nė Deparatamentuin e Sociologjisė ... 1. mr. Hafiz Leka ,2. Visar Berisha ,3.fatmir Fazliu,4. Artan Bytaqi dhe 5.Avni Avdiu
FAKUKLTETI I MJEKĖSISĖ
1.Referati pėr zgjedhjen e dy asistentėve pėr lėndėn Imunologji ..1. Mr. Dukagjin Zogaj ,2. M.r. Bajram Abdullahu, 3. Luljeta Neziri- Ahmetaj

2.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Epidemiologji .. 1. Dr. Isme Humolli

3.Referati pėr zgjedhjen e tre asistentėve pėr lėndėn Fiziologji Mjekėsore ..1. Mr. Hatixhe Latifi- Pupovci ,2.Besa Gacaferri-Lumezi,3. Violeta Lokaj- Berisha

4.Referati pėr zgjedhjen e dy asistentėve pėr lėndėn Histologji me embrionologji .. 1. Premtim rashiti,2.Fitore Komoni.3Flora Abazi,4.Ylber Fejzullahu,5.Memli Morina6.Mirushe Miftari,7.Petrit Nuraj,8. Merita Emini , 9. Valbon Ajazaj dhe 10.Xhevdet Krasniqi

5.Referati pėr zgjedhjen e katėr asistentėve pėr lėndėn Dermatovenorologji 1. Dr. Mybera ferizi,2.Mr. Antigona Gėrēari,3.Mr. Laura paraziti,4. Allma Koēinaj,5.Ymrane Blyta,6. Shkendije Dobruna,7. Enver Krasniqi 8. Merita Grajqevci –Kotori,9. Anita Podrimēaku- Muja

6.Referati pėr zgjedhjen e njė asistentėve pėr lėndėn Mjekėsi e punės.. 1. Enisa Fehmiu,2.Mr.Nexhmi Zeqiri,3.Albina Ponosheci- Biēaku dhe 4. Flora Abazi

7.Referati pėr zgjedhjen e dy asistentėve pėr lėndėn Sėmundjet infektive ...1. Lindita Ajazaj – Berisha,2. Arben Vishaj

8.Referati pėr zgjedhjen e tre asistentėve pėr lėndėn Ekologji humane ( Hixhen) .. 1. Dritza Kutllovci-Zogaj,2.Antigona Dervishaj-Ukėhaxhaj 3. Tefta Isufaj dhe 4. Tefik Idrizi

9.Referati pėr zgjedhjen e tre asistentėve pėr lėndėn Statistikė Mjekėsore ... 1. Mr. Sanije Hoxha – Gashi,2. Xhevat Ukaj ,3. Rina Dreshaj-Hoxha 4. Ardita Baraku

10.Referati pėr zgjedhjen e tre asistentėve pėr lėndėn Mjekėsi sociale ..1. Mr. Ilir Begolli 2. Mr. Drita Salihu-Zajmi dhe 3. Mr. Valbona Beqa-Zhjeqi

11.Referati pėr zgjedhjen e gjasht asistentėve pėr lėndėn Mikrobiologji me parazitologji .. 1. Lule Berisha,2. Lumturije Begolli,3.Lul Raka,4.Arsim Kurti,5.Xhevat Jakupi,6.Arbresha Jaka,7. Drita Gashi,8.Flora Abazi,9.Donika Pasha Kėrleshi ,10. Ardita Kėrveshi,11.Ardian Biēaku,12.Tefta Isufaj,13.Arijana Zefiri,14. Arta Topalli dhe 15. Drita Miftari

12.1Referati pėr zgjedhjen e dy asistentėve pėr lėndėn Epidemiologji .. 1. Mr Ariana Osmani- Kalaveshi dhe. Mr. Sefedin Muēaj 12.2

13.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Fiziologji patologjike ... 1. Dr. r. Ymer Mekaj

14.Referati pėr zgjedhjen e dy asistentėve pėr lėndėn Sėmundjet e gojės .. 1. Kastriot Meēa,2.Zana Sllamniku- Dalipi ,3. Myrteza Dika

15.Referati pėr zgjedhjen e dy asistentėve pėr lėndėn Gjinekologji me obstetrrik .. 1. Mr. Ali Aliu,2.Mr. Nagip Rexhepi,3.Afrim Veliu,4.Flora Belegu- Spahiu,5.Curr Gjocaj,6.Matilda Lala-Sahiti,7.Brikene Daci

16.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Sėmundjet e dhėmbit .. 1. Dr. Ferit Koēani


FAKUKLTETI I MJEKĖSISĖ

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Kirurgji ... 1. Dr. Xhemil Bytyqi

2.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Sėmundjet e gojės .. 1. Dr. Fatmir Dragidella

3.Referati pėr zgjedhjen e tet asistentėve pėr lėndėn Pediatri .. 1. Ajshe Xhambazi,2. Nazim Ymeri,3. Naim Zeka ,

4. Mr. Xhenane Gojani ,

5. Mr. Mirije Begolli,

6. Arbnore Batalli,

7. Mr. Remzije Koci,

8. Mr. Lidvana Spahiu ,

9. Donikė Pasha – Kėrliu,

10. Vileta Grajqevci- Uka

11. Ramush Bejiqi,

12. Valbona Nushi Stavileci,

13. Vlora Ismajli – Jaha ,

14. Teuta Hoxha – Kamberi ,

15. Mr. Muharrem Avdiu ,

16.Arlinda Maloku-Ēitaku

FAKULTETI I SHKENCAVE TĖ APLIKURA – FERIZAJ

1. Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti pėr lėndėt Makinat dhe instrumentat prerėse dhe Shkenca mbi drurin .. 1. Jurant Dika,1. Bashkim Thaēi,3. Basri Azizi

FAKULTETI FILOZOFIK

1. Referati pėr zgjedhjen e dy asistentėve pėr grup lėndėsh nė Deparatamentin e Etnologjisė … 1. Zanita Halimi,2.jehona Roka,3.Lendita jakupi,4.Lumnije Kulinxha-Kadriu dhe 5.Ruzhdi Panxha

FAKULTETI I SHMN

1.Referarti pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Biologji e qelizės dhe Biologji e zhvillimit tė shtazėve … Dr. Kasum Letaj
2.Referarti pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Mikrobioligja e pėrgjithshme dhe Mikrobiologjia e mjedisit … 1. dr. Idriz Vehapi dhe 2. Dr. Xhavit Zogaj
3.Referarti pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Metodika pėr studentet e biologjisė dhe Citogjenetika …1. 1. Dr. Kemajl Kurteshi
4.Referarti pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Zoologji e pėrgjithshme dhe Entomologji … 1. Dr. Ferdije Zhushi
5.Referarti pėr zgjedhjen e njė asistenti pėr lėndėt Zooekologji dhe Zooekologji me Zoogjeografi


FAKULTETI I FILOLOGJISĖ

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Letėrsi e krahasuar dhe Estetika …1. But Jaku,2. dr. Kujtim Shala

FAKULTETI NDĖRTIMTARISĖ DHE ARKITEKTURĖS
1.Referati pėr zgjedhjen e njė asitenti pėr grup lėndėsh nė Drejtimin e Gjeodezisė .. 1. Hamit Basholli

FAKULTETI I MJEKĖSISĖ

1.Referati pėr zgjedhjen e katėr asitentėve pėr lėndėn Otorinolaringologji .. 1. Vehedin Haxhijaha,2.Arsim Behramaj,3.Emine Ramku,4.Flamur Ukaj
2.Rerferati pėr zgjedhjen e tre asistentėve pėr lėndėn Radiologji ... 1. Lirije Gashi,2. Nazmi Mehdiu ,3. Ramadan Idrizaj,4. Merita Basha ,5. Flamur Mushica 6. Emine Devolli-Disha ,7.Serbeze Kabashi 8. Arben Kutllovci

FAKULTETI I ARTEVE

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Muzikė Kamertale … 1.Shemsedin Fondaj
2.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Kamerė … 1. Sylejman Kllokoqi
3.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Pėrpunim materiali ... 1. Aziz Islamaj

FAKULTETI I XEHETARISĖ DHE METALURGJISĖ

1.Referati pėr zgjedhjen enjė asistenti pėr lėndėn Matematika I e II .. 1. Faton Merovci

FAKULTETI I EDUKIMIT

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Gjuhė angleze I e II ... 1. Rexhep Krasniqi,2.Afrim Maraj,3.Sermin Turtulla,4.Vlora hasani,5.Shaip Jusufi,6.Xhemshit rajshori dhe 7.Faton Shala
2.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Gramatikė e gjuhės angleze I e II … 1. Rexhep Krasniqi dh2 2. Xhemshit Brajshori
3.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Proceset psikike dhe pėrsonaliteti dhe Zhvillimi I fėmijės ... 1. Dr. Besnik Spahiu
4.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Metodologji e pėrgjithshme e mėsimdhėnjės pėr shkencat natyrore … 1. Dr. Bahtije gėrbeshi,2.Dr. Shefki Luma,3.Mr. selim Krasniqi,4.bashkim Dalipi dhe 5. Dr. Qazim Bajri
5.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Sintaksa e togėfjalėshit dhe fjalisė dhe Sintaksa e periudhės .. 1. Dr. Xheladin Zymberaj,2.Dr.Naser Pajaziti ,3.Mr. Fredrik Dulaj dhe 4.Mr. Fatmir Heda
Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Letėrsi popullore dhe Letėrsi e vjetėr shqipe .. 1. Dr. Adem Zejnullahu,2.Mr. Vehbi Miftari ,3. Mr. Atdhe Hykolli,4. Mr. Mazllom Kumnova,5.Mr.. Bashkim Musliu,6.Mr. Nexhmije Kastrati ,7. Mr. Sinan Gashi dhe 8. Mr. Myrteza Osdautaj

FAKULTETI I SHKENCAVE TEKNIKE TĖ APLIKUARA – MITROVICĖ

1. Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr lėndėt Bazat dhe struktura e tė dhėnave,Grafika Kompjuterike dhe Rrjetet e informacionit .. 1. Gazmend Bajrami,1.Sami Zeka dhe 3. Muzafer Shala

FAKULTETI FILOZOFIK

1.Referati pėr zgjedhjen enjė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Politika Botėrore dhe Partitė Politike nė Evropė ... 1. Dr. Arben Hajrullahu
2.referati pėr zgjedhjen e 5 asistentėve tė ri nė Deparatamentin e Psikologjisė ..1. Suela Dibra,2.Kaltrina Kėlmendi,3.Liridona Jemini,4.Valon Ēeska,5.Zamira Hyseni,6.Kreshnike Nura,7.Xhevahire Balaj, 8.Shpend Voca,9.Tenire Krasniqi,1o.Teuta Danuza,11.Luljeta Berisha,12.Kreshnik Kasumi,13.Elda Morina,14. Sami Hajrullahu,15.Burim Behluli,16.Ariana shala,17.Edona Berisha- Kida,18. Blerta Perolli- Shehu,19. Njomza Dragusha,20.Albulena Metaj,21. Vesa JKrasniqi dhe 22. Aliriza Arėnliu

FAKULTETI I SH M N

1.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti pėr grup lėndėsh nė Deparatamenin e Gjeografisė .. 1. Sami Behrami,2.Mr. Mimoza Dushi,3. Fitim Humolli,4.Drita Peci dhe 5. Selim Qevani
2. Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti pėr lėndėt Anatomo dhe morfologji e bimėve .. 1. Mr. Kimete Lluga,2.Driton Berisha dhe 3. Ali Dragusha

FAKULTETI I FILOLOGJISĖ

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Teori e letėrsisė dhe Analizė e tekstit letrar...1. Dr. Rexhep Shala

FAKULTETI I NDĖRTIMTARISĖ DHE ARKITEKTURĖS
1.Referati pėr zgjedhjen enjė mėsimdhėnėsi pėr LĖNDĖN Gjeodezi Inxhenierike I e II .. 1. Dr. Ismail Kabashi

FAKULTETI I INXHINIERISĖ ELEKTRIKE DHE KOMPJUTERIKE

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Bazat e tė dhėnave dhe Programim nė Internet ... 1.Dr. Lule Ahmedi dhe 2. Mr. Arben Damoni

FAKULTETI I MJEKĖSIS

1.Referati pėr zgjedhjen e tre asistentėve mėsimor pėr lėndėn Farmakologji me toksikologji .. 1. Mr. Shaip Krasniqi,2.Mr. Hasime Qorraj-Bytyqi,3.Blerim Krasniqi,4. Memli Morina,5.Valbona Nushi- Stavileci,6. Drita Miftari,7.Xhevdet Krasniqi,8.Ardian Prena dhe 9.Ylfete Shatri- Muēaj
2.Referati pėr zgjedhjen enjė asistenti tė ri pėr lėndėn Anatomi ... 1. Shefqet Thaēi,2.Genc Shala,3.Burim Ukėperaj,4.Astrit Hamza,5.Ilir Maraj,6.Rifat Brahimaj 7. Habib Hasani,8.Premtim Rashitri dhe 9. Drita Miftari

3.Referati pėr zgjedhjen e dy asistententėve tė ri pėr lėndėn Histologji me Embrionologji ..1. Valbona Nushi-Stavileci,2.Bujar Frangu,3.Valbon Ajazi,4.Edmond Haliti,5.Ylber Zejnullahu,6.Astrit Hamza,7.Zana Vela,8.Xhevdet Krasniqi,9.Ilir Maraj,10. Habib Hasani,11.Fatlinda Sadiku,12.Premtim Rashiti,13.Merita Zeqiri,14.Genc Shala

4.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr lėndėn Anatomi Patologjike ... 1. Premtim Rashiti,2.Rajmonda Nallbani,3.Habib Hasani,4.Rifat Bajrami dhe 5.Rinė Limani


5.Referati pėr zgjedhjen enjė asistenti mėsimor pėr lėndėn Statistikė Mjekėsore .. 1. Burim Ukėperaj,2. Bujar Frangu,3.Naim Jerliu,4.Genc Shala,5.Ardita Baraku,6.Rajmonda Nallbani,7. Faton Merovci,8.Luan Perēuku dhe 9. Ylber Zejnullahu

FAKULTETI I ARTEVE

1.Referati pėr zgjedhjen e dy mėsimdhėnėsve pėr lėndėn Modelim... . 1.Mr. Fatmir Hoxha,2.Mr. Gani Bajraktari dhe 3. Mr. Ismet Jonuzi
2.Referati pėr zgjedhjen enjė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn fotografi .. 1. Menduh Nushi
3.Referati pėr zgjedhjen enjė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Garfik reklamuese ... 1. Mr. Faik Krasniqi
4.Referati pėr zgjedhjen enjė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Regji e filmit .. 1. Emin Halili
5.Referati pėr zgjedhjen enjė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Levizje skenike .. 1. Mentor Zymberaj

FAKULTETI I BUJQĖSISĖ
1.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr grup lėndėsh nė Drejtimin Agroekonomi 1.. Iliriana Miftari,2.Flamur Sylejmani dhe 3. Behar Avdiu
2.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr grup lėndėsh nė Drejtimin Lavėrtari – Perimtari ....1.Besim Sahiti ,2.Nevzad Maliqi
3.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr grup lėndėsh nė Seksionin e Veterinės ..1. Mr. Agim Rexhepi,2. Ibrahim Mehmeti,3.Driton Ēaushi,4.Nita Susuri dhe 5.Visar Ēeska
4.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr grup lėndėsh nė Drejtimin Pemėtari – Vreshtari ... 1. Isuf Cikaqi

FAKULTETI I XEHETARISĖ DHE METALURGJISĖ
1.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr lėndėt Fizika I dhe Fizika II ... 1. Besim Xhafa , 2.Ferki Fejza dhe 3. Ferkije Ademi


FAKULTETI FILOLOZOFIK
1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Metodat e hulumtimit empirik,Globalizimi dhe civilizimi dhe Transformimet globale ...1. Dr Enver Maloku

FAKULTETI I FILOLOGJISĖ

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Sintaksė e gjuhės arabe .. 1. Dr. Isa Memishi

FAKULTETI I INXHINIERISĖ ELEKTRIKE DHE KOMPJUTERIKE

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Analiza e performasave tė rrjeteve komunikuese dhe Rrjetet e informacionit
.... 1. Dr. Salem Lepaja
2.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Elektroakustika dhe Elektronika energjetike .. 1. Dr. Myzafere Limani

FAKULTETI I MJEKĖSIS

1.Referati pėr zgjedhjen e katėr asistentėve pėr lėndėn Faiziatri ..

1. Teuta Osmani- Vllasolli

2.Valbona Krasniqi,

3.Bukurije Rama dhe

4 Ardiana Sylejmani

FAKULTETI I XEHETARISĖ DHE METALURGJISĖ

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Vendburimet minerale dhe Gjeologjia dinamike .. 1. Dr. Sylejman Hyseni
2.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Bazat e Gjeologjisė dhe Gjeologjia historike ... Dr. Gani Maliqi
3.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Bazat e menaxhmentit dhe Ekonomia e ndėrmarrjės .. 1. Dr. Isa Tahiri
4.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn teknika e Matjes dhe automatizimi ... 1. Dr. Asllan Vitaku
FAKULTETI I JURIDIK

1. Referati pėr zgjedhjen enjė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn E drejta penale .... 1. Dr Bajram Ukaj dhe 2.Dr. Azem Hajdari
2. Referati pėr zgjedhjen enjė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Kriminologjia me Penologji .. 1. Dr. Rexhep Gashi
3. Referati pėr zgjedhjen enjė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Kriminalistika ... 1. Dr. Haki Demolli

FAKULTETI I INXHINIERISĖ ELEKTRIKE DHE KOMPJUTERIKE

1. Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnės pėr lėndėt Bazat e Elektoteknikės I dhe bazat e Elektroteknikės II ... 1. Dr. Ruzhdi Sefa

FAKULTETI I MJEKĖSIS

1. Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Kirurgji ... 1. Dr Hasan Ahmeti
2. Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr lėndėn Biologji me Gjenetikė humane .. 1. Jeton Jonuzaj, 2.Enis Dalo, 3. Dukagjin Lleshi dhe 4.Mr. Ramadan B. Sopa
3. Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Kirurgji ... 1.Dr. Mehmet Maxhuni

FAKULTETI I ARTEVE

1. Referati pėr zgjedhjen e dy mėsimdhėnėsve pėr lėndėn Anatiomi plastike ... 1. Mr. Isa Alimusaj
2. Referati pėr zgjedhjen e dy mėsimdhėnėsve pėr lėndėn Lojra skenike ... 1. Agnesa Nokshiqi

FAKULTETI I BUJQĖSISĖ

1. Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Sistemet prodhuese tė gjedhit dhe Ripėrtypėsit e imėt .. 1. Dr. Hajrip Mehmeti
2. Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr grup lėndėsh nė Drejtimin e Veterinarisė ... 1.Mr. Hamdi Aliu ,2. Skifter Ajvazi,3.Betim Berisha dhe 4. Enis Dalo
3. Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Prodhimi i perimeve dhe Bazat e prodhimtarisė bimore .. 1. Dr. Skender Kaēiu
4. Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Fizikė me agrometeorologji .. 1. Dr. Sylė Tahirsylaj
5. Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Gjenetikė dhe Gjenetikė me seleksionim .. 1. Dr. Shukri Fetahu

FAKULTETI I EDUKIMIT

1. Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Matematikė elementare I, II ... 1. Dr. Shefik Bajmak
2. Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Zoologji e pėrgjithshme dhe Mikrobiologji e pėrgjithshme ... 1. Dr. Nysret Taraku

FAKULTETI I SHKENCAVE TĖ APLIKUARA TĖ BIZNESIT – PEJĖ

1. Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Organizimi i ndėrmarrje .. 1. Dr. Gani Gjini

FAKULTETI FILOZOFIK

1.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr grup lėndėsh nė Departamentin e Shkencave Politike dhe Administrat Publike .. 1. Lundrim Aliu,2.Hajrulla Ēeku,3.Fitim Dakaj,4.Mentor Bogaj,5.Arben Ēollaku,6.Ramadan Gashi,7. Sehadete Limani dhe 8. Fidan Uka

FAKULTETI I FILOLOGJISĖ

1.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr lėndėn Gjuhė arabe dhe Praktikum i gjuhės arabe II …1. Gėzim Shuku
2.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti pėr lėndėt Kulturė e Gjuhės II dhe Gramatikė historike ..1. Mr. Hava Qyqalla
3.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti tė ri pėr lėndėn Letėrsi popullore nė degėn e Letėrsisė Shqipe … 1. Nevrije Bislimi,2.Shkėlqim Millaku,3.Blerina Rugova,4.Mimoza Hasani,5.Muhamet Ēitaku,6.Muhamet Peci,7.Arben Atashi,8.Suzanė Shefqet Paēarizi dhe 9. Agron Gashi
4.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Letėrsi Gjermane III dhe Analizė e teksteve letrare ... 1. Dr. Naser Mrasori

FAKULTETI I JURIDIK

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn E Drejta ndėrkombėtare private .... 1. Dr. Asllan Bilalli
2.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn E Drejta Ndėrkombėtare Publike 1. Dr. Dr. Enver Hasani
3.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti nė katedren Juridike-Ndėrkombėtare ..1. Mr. Bekim Sejdiu


FAKULTETI I ARTEVE

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsve pėr lėndėn Regji teatri .. 1. Agim Selimi


FAKULTETI I XEHETARISĖ DHE METALURGJISĖ

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsve pėr lėndėn Bazat e proceseve tė prodhimit tė energjisė .. 1.Dr. Florent Dobroshi

FAKULTETI I KULTURĖS FIZIKE DHE SPORTIT

1.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Volejboll .. 1. Dr. Miftar Zymberi dhe 2. Dr. Musa Selimi
2.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėt Vallėzim dhe Gjimnastikė ritmike sportive 1.Dr. Sadik Krasniqi
3.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Biomekanikė
... 1. Dr. Aziz Dujaka
4.Referati pėr zgjedhjen e njė mėsimdhėnėsi pėr lėndėn Sportet Luftarake
.. 1. Dr. Ajvaz Berisha
5.Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti pėr lėndėn Sportet luftarake.. 1.Mr.Fadil Rexhepi,2.Vera Berisha dhe 3.Arben Heta
6. Referati pėr zgjedhjen e njė asistenti pėr lėndėn Lėvizjet e njeriut .. 1.Mr. Shemsedin Vehapi

Pėrgatiti pėr editim nė internet:Flori Bruqi

PM
Top
INDEXI
Postuar nė: 23.10.2006, 19:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 569
Antari Nr: 3362
Bashkangjitur: 15.10.2006Fillimisht personalisht ty te uroj festen e Bajramit.Kam nje pyetje.A nuk do te ishte e mundur , qe pervec emrave te cekni edhe biografine e ketyre kandilave te shqipes, po nese nuk eshte e mundur nje gje e ketille , bile nje pjese prej tyre te perpilohet biografia e tyre.Do i sherbeje mjaft rinise dhe unioneve studentore nese perpiloni biografine...

Paqe nga Hamdi Nuhiju , Kumanove
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio