Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Upsk’ja Nė Avantazh Tė Ngushtė Ndaj Upsup’sė, Tė dhėnat preliminare tė zgjedhjeve pėr
BESI_dr
  Postuar nė: 09.03.2006, 10:49
Quote Post


Bashkpuntorė
****

Posti: Antarė
Postime: 47
Antari Nr: 468
Bashkangjitur: 17.01.2006Tė dhėnat preliminare tė zgjedhjeve pėr PS sigurohen nga Studentet.Info

UPSK’ja nė avantazh tė ngushtė ndaj UPSUP’sė

Para se tė bėhen publike rezultatet e zgjedhjeve studentore tė mbajtura dje pėr formimin e Parlamentit Studentor (PS), tablloidi virtual Studentet.Info, duke u bazuar nė burime nga kėshillat zgjedhore nepėr fakultete, ka mėsuar se organizatat studentore Unioni i Pavarur i Studentėve tė Kosovės (UPSK) dhe Unioni i Pavarur i Studentėve tė Universitetit tė Prishtinės (UPSUP) kanė grumbulluar shumicėn e votave. “UPSK ka arritur tė siguroi 7 vende nė Parlamentin Studentor ndėrsa UPSUP ka siguruar 6 sish, ndėrsa 5 vende u mbeten organizatave tė tjera”, thotė burimi brenda KQZ’sė qė deshi tė mbetej anonim. Sipas tij UPSK’ja ka diku 120 vota mė shumė se UPSUP, ndėrsa bėnė tė ditur se Unioni i Studentėve Shqiptarė (USSH) vėshtirė se mund tė siguroi njė ulėse nė PS.
Po ashtu bėhet e ditur se organizatat tjera, si Organizata e Re Studentore e Universitetit tė Prishtinės (ORSUP) ka siguruar diku 2 ulėse, ndėrsa Organizata Studentore “1 Tetori” dhe Lista Studentore “Reforma” nuk dihet nėse mund tė jenė pjesė e PS’sė.

Tė dhėna mė tė detajuara rreth rezultatit final tė zgjedhjeve pėr Parlamentin e Studentėve, tė cilat u mbajten ditėn e djeshme, priten tė bėhen publike sot nė mesditė.

Nga: Besnik KRASNIQI
PMEmail PosterUsers Website
Top
fotoni
Postuar nė: 11.03.2006, 11:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 350
Bashkangjitur: 26.06.2005Valle, pse askund nuk permendet Paqeja Studentore, e cili ka dale e treta ne keto zgjedhje dhe njeherit eshte shpallur si me e qeta dhe e disiplinuara ne zgjedhje?
PMMSN
Top
BESI_dr
Postuar nė: 11.03.2006, 14:49
Quote Post


Bashkpuntorė
****

Posti: Antarė
Postime: 47
Antari Nr: 468
Bashkangjitur: 17.01.2006Pershendetje.
Nuk eshte bere me ndonje qellim mospermendja e organiates Paqja Studentore, por te them sinqerisht se nga burimi tek i cili eshte bazuar shkrimi nuk eshte zene ne goje kjo organizate.
Prandaj kerkojme mirekuptimin tuaj.
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio