Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ēfarė mėsova sot?
Cusack
Postuar nė: 06.04.2011, 00:02
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Te nderuar anetare

Interneti, nje gazete, televizori, radioja, nje shok a nje shoqe, nje plak, nje i panjohur... sot gjithkush e gjithcka mund te jete burim i nje informacioni.

Cdo dite ne takohemi me keto "informatore" dhe ne mos shume gjera, nga nje gje te re se paku mesojme.

Po e hapim kete teme qe cdo dite te sjellim nje informacion te shkurter se cfare te re kemi mesuar sot.

Mund te jete dicka qe eshte e njohur per shumicen, por ju e mesuat sot - silleni. S'ka fare problem. Le te mesojme me shume gjera se bashku.

Do ju isha lutur qe te kufizoheni ne fjali, dmth sillni informacionin thelbesor, pa hyre ne shume detaje, dhe gjithashtu ikni replikave (sidomos atyre me citate) ndaj njeri tjetrit.


T'a bejme kete teme nje kend diturish...


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 06.04.2011, 01:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009-Tė mėsuarit ėshtė proces,dhe edhe sot mund tė them se e zgjerova diapazonin tim me disa njohuri qė mora lidhur me Shik-un,jam shumė i interesuar tė di mė shumė rreth aktivitetit tė tyre!


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 06.04.2011, 01:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010 Citim (Mbinjeriu @ 06.04.2011, 02:38)
-Tė mėsuarit ėshtė proces,dhe edhe sot mund tė them se e zgjerova diapazonin tim me disa njohuri qė mora lidhur me Shik-un,jam shumė i interesuar tė di mė shumė rreth aktivitetit tė tyre!

SHIK - Shėrbimi Inteligjent Kombėtar?!

Ashtu, sa e di unė ėshtė vetėm degė e CIA-s!?

Sidoqoftė, kush ėshtė themelues bre dhe ku e kanė qendrėn?!
PM
Top
Studenti20
Postuar nė: 10.04.2011, 18:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4745
Antari Nr: 995
Bashkangjitur: 11.04.2006Mesova se kjo fare presidentja e re e Kosoves, Atifetja, na qenka nje vegel e rrymave ekstreme radikale te katolikocentrizmit ne Kosove.


----------------------------------------
"Prano vdekjen nga armiku, prano plumbin nga ēeliku, prano t'varin ne litar, por kurrė mos prano tė jesh tradhėtar"
PM
Top
packs
Postuar nė: 10.04.2011, 18:38
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Ndoshta eshte marre me thene por nuk e kisha njofte kurre djalin e Bob Marleyt dhe pak me pare nje shok me "njoftoi " me te. Edhe me pelqeu.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 15.04.2011, 23:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Nuk mesova gje per keto 30 vite e me paske mbet te mesoj ndoj gje sot lene ket muhabet ha ha.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Dredheza
Postuar nė: 16.04.2011, 00:00
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004KAM MESUAR....
Kam mesuar se sado te perkujdesesh per te tjeret,s’eshte e thene te ta kthejne po njelloj perkujdesjen.
Kam mesuar se duhen vite per te ndertuar besimin dhe fare pak sekonda per ta thyer.
Kam mesuar se sado te mire te jene miqte,here pas here do te te lendojne por duhet t’i falesh ata.
Kam mesuar qe nuk ka rendesi cfare ke ne jete por ke ke.Kam mesuar se nuk duhet te shkaterrosh kurre nje shfajesim me nje justifikim.
Kam mesuar se duhet gjithmone te krahasohesh me me te miren qe bejne te tjeret.
Kam mesuar se duhet nje kohe e gjate qe te behem njeriu qe deshiroj te jem.
Kam mesuar qe duhet te largohesh nga njerezit e zemres me fjale dashurie pasi mund te jete hera e fundit qe i shikon.
Kam mesuar qe mund te vazhdosh shume me perpara edhe kur thua qe s’mundesh me.
Kam mesuar qe jemi pergjegjes per ate qe bejme,pavaresisht si ndjehemi.
Kam mesuar qe ose ti kontrollon sjelljen tende ose ajo te kontrollon ty.
Kam mesuar qe ndonjehere personat qe mendoje se do gezonin nga mundja juaj,jane ato qe mund t’ju ndihmojne te ngriheni serish.
Kam mesuar qe kur jam i nevrikosur kam te drejte te jem i nevrikosur por nuk kam te drejte te jem i pashpirte.
Kam mesuar qe nje miqesi dhe dashuri e paster rritet edhe ne distanca te medha.
Kam mesuar qe nje njeri dhe pse nuk te do ne menyren qe ti kerkon nuk do te thote qe nuk te do me maksimumin e tij.
Kam mesuar qe te maturohesh ka te beje me eksperiencat dhe cfare ke mesuar prej tyre dhe jo me ditelindjet qe ke kaluar.
Kam mesuar qe nuk eshte mjaftueshem te falesh nga te tjeret,shpesh duhet te falesh veten tende.
Kam mesuar se sado e plagosur te jete zemra jote,bota nuk ndalon per pikellimin tend.
Kam mesuar qe rrethanat e jetes mund te kene ndikuar ne ate cfare jemi,por ne jemi pergjegjes per ate cfare do behemi.
Kam mesuar qe nje person i pasur nuk eshte ai qe ka shume por ai qe kerkon pak.
Kam mesuar qe s’kemi perse ti zevendesojme miqte vetem se ato kane ndryshuar.
Kam mesuar qe s’duhet te jesh aq i eger per te zbuluar ndonje sekret sepse mund te te ndryshoje jeten pergjithmone.
Kam mesuar qe certifikatat e varura ne mur nuk te bejne njeri me te mire.
Kam mesuar qe personat per te cilet perkujdesesh me shume ne kete bote,largohen shume shpejt.
Kam mesuar se njerezit harrojne ate cfare them apo bej,por nuk harrojne si i bere te ndjehen.


Te gjitha keto i kam mesuar nga Paulo Coelho


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
emmy
Postuar nė: 16.04.2011, 00:04
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009Kam mesuar qe personat per te cilet perkujdesesh me shume ne kete bote,largohen shume shpejt...

smil4a8acf686328f.gif


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 16.04.2011, 00:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (emmy @ 16.04.2011, 01:04)
Kam mesuar qe personat per te cilet perkujdesesh me shume ne kete bote,largohen shume shpejt...

smil4a8acf686328f.gif

KE fjalen Fizikisht apo si . smil4a8acf7ea6a39.gif


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Ermedin
Postuar nė: 16.04.2011, 00:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010 Citim (Dredheza @ 16.04.2011, 01:00)
Kam mesuar qe duhet te largohesh nga njerezit e zemres me fjale dashurie pasi mund te jete hera e fundit qe i shikon.

Fikni dritat kur tė flini! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Natėn.
PM
Top
emmy
Postuar nė: 16.04.2011, 00:13
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009 Citim (Trishtimi @ 16.04.2011, 01:07)
KE fjalen Fizikisht apo si . smil4a8acf7ea6a39.gif

Pa marre parasysh...ata s`jane me aty smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 16.04.2011, 00:45
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008 Citim (Dredheza @ 16.04.2011, 01:00)
KAM MESUAR....
Kam mesuar se sado te perkujdesesh per te tjeret,s’eshte e thene te ta kthejne po njelloj perkujdesjen.
Kam mesuar se duhen vite per te ndertuar besimin dhe fare pak sekonda per ta thyer.
Kam mesuar se sado te mire te jene miqte,here pas here do te te lendojne por duhet t’i falesh ata.
Kam mesuar qe nuk ka rendesi cfare ke ne jete por ke ke.Kam mesuar se nuk duhet te shkaterrosh kurre nje shfajesim me nje justifikim.
Kam mesuar se duhet gjithmone te krahasohesh me me te miren qe bejne te tjeret.
Kam mesuar se duhet nje kohe e gjate qe te behem njeriu qe deshiroj te jem.
Kam mesuar qe duhet te largohesh nga njerezit e zemres me fjale dashurie pasi mund te jete hera e fundit qe i shikon.
Kam mesuar qe mund te vazhdosh shume me perpara edhe kur thua qe s’mundesh me.
Kam mesuar qe jemi pergjegjes per ate qe bejme,pavaresisht si ndjehemi.
Kam mesuar qe ose ti kontrollon sjelljen tende ose ajo te kontrollon ty.
Kam mesuar qe ndonjehere personat qe mendoje se do gezonin nga mundja juaj,jane ato qe mund t’ju ndihmojne te ngriheni serish.
Kam mesuar qe kur jam i nevrikosur kam te drejte te jem i nevrikosur por nuk kam te drejte te jem i pashpirte.
Kam mesuar qe nje miqesi dhe dashuri e paster rritet edhe ne distanca te medha.
Kam mesuar qe nje njeri dhe pse nuk te do ne menyren qe ti kerkon nuk do te thote qe nuk te do me maksimumin e tij.
Kam mesuar qe te maturohesh ka te beje me eksperiencat dhe cfare ke mesuar prej tyre dhe jo me ditelindjet qe ke kaluar.
Kam mesuar qe nuk eshte mjaftueshem te falesh nga te tjeret,shpesh duhet te falesh veten tende.
Kam mesuar se sado e plagosur te jete zemra jote,bota nuk ndalon per pikellimin tend.
Kam mesuar qe rrethanat e jetes mund te kene ndikuar ne ate cfare jemi,por ne jemi pergjegjes per ate cfare do behemi.
Kam mesuar qe nje person i pasur nuk eshte ai qe ka shume por ai qe kerkon pak.
Kam mesuar qe s’kemi perse ti zevendesojme miqte vetem se ato kane ndryshuar.
Kam mesuar qe s’duhet te jesh aq i eger per te zbuluar ndonje sekret sepse mund te te ndryshoje jeten pergjithmone.
Kam mesuar qe certifikatat e varura ne mur nuk te bejne njeri me te mire.
Kam mesuar qe personat per te cilet perkujdesesh me shume ne kete bote,largohen shume shpejt.
Kam mesuar se njerezit harrojne ate cfare them apo bej,por nuk harrojne si i bere te ndjehen.


Te gjitha keto i kam mesuar nga Paulo Coelho

Tema eshte "Cfar mesove sot", jo "Cfar bere copy-paste sot?" smil4a8ad6df85dde.gif


Une sot mesova se Fondacioni Pestalloci e ka qendren ne Trogen! smil3dbd4daabd491.gif
Dhe se rinia ne Tetove po interesohet dita dites me shume per volonterim! smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top
Dredheza
Postuar nė: 16.04.2011, 00:48
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004 Citim (Anubisi-E @ 16.04.2011, 00:45)
Tema eshte "Cfar mesove sot", jo "Cfar bere copy-paste sot?" smil4a8ad6df85dde.gif

Keto kam mesuar, dhe prandaj i kam cituar. Ti vazhdo meso gjerat e tua, e une merrem me te miat.


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 16.04.2011, 01:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.20081. Mėsova, gjegjėsisht dėgjova, se akti i kurorėzimit nė Gjermani (s'di si ėshtė te ne) para ofiqarit mundeshka tė bėhet edhe pa prezencėn e njėrit prej bashkėshortėve tė ardhshėm. Pėr realizimin e kėsaj duheshka tė autorizohet njė person i tretė i cili do ta bėjė kurorėzimin nė emrin tuaj me bashkėshortin/en e ardhshme. smil4a8acf219332d.gif

P.S. S'di a duhet autorizim pėr puthjen ! smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

2. Gjithashtu dėgjova se gjyshi i nxėnėsit Muhamed Ali Jashari, i vrarė para ca ditėsh nė shkollėn e mesme tė Shkupit, e paska vrarė Gjeroēe Petrovin e Maqedonisė/Bullgarisė. smil4a8acf04758ae.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
cesc
Postuar nė: 16.04.2011, 01:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 7161
Antari Nr: 22423
Bashkangjitur: 01.06.2009 Citim (Sybella @ 16.04.2011, 02:00)
1. Mėsova, gjegjėsisht dėgjova, se akti i kurorėzimit nė Gjermani (s'di si ėshtė te ne) para ofiqarit mundeshka tė bėhet edhe pa prezencėn e njėrit prej bashkėshortėve tė ardhshėm. Pėr realizimin e kėsaj duheshka tė autorizohet njė person i tretė i cili do ta bėjė kurorėzimin nė emrin tuaj me bashkėshortin/en e ardhshme. smil4a8acf219332d.gif

Nuk jam i sigurte se a ne Shqiperi, apo ne Maqedoni mundet te behet ky lloj i kurorezimit, pra me autorizim. Lejohet vetem per shkaqe te aresyeshme.


----------------------------------------
GUNNER ' for life...

Being normal is just crazy
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio