Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Talenti shqiptar sfidon gjermanėt..., Ardian Bujupi
Burrnesha
Postuar nė: 16.04.2011, 17:10
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 4496
Antari Nr: 25300
Bashkangjitur: 22.06.2010Fotografi e jashtme

Ardian Bujupi- Super Ylli shqiptar nga Kosova dhe shkėlqimi i tij nė “Deutschland sucht den Superstar”.

Tash e sa kohė nėn organizimin e Televizionit Gjerman RTL, po mbahet njė ndėr Show-t mė tė shikuar nė Gjermani, Austri dhe Zvicėr,me titull “Deutschland sucht den Superstar – Gjermania kėrkon super Yllin”apo shkurt DSDS, nė tė cilin kemi edhe njė pjesėmarrės tė talentuar shqiptar,Ardian Bujupi i cili deri tani vėrtetė shkėlqeu me paraqitjet e tij.

Familja e tij, kishte emigruar nga Kosova nė vitin 1992,kur Ardiani ishte vetėm njė vjeēar,para se tė fillonte lufta nė tė cilėn kjo familje do tė humbte shumė pjesėtar dhe tė afėrm. Ardiani ėshtė i pa martuar dhe jeton bashkė me Familjen nė Heildelberg tė Gjermanisė. Ai gjatė kohės sė lirė dėgjon muzikė R`n`B dhe Hip- Hop dhe ka njė studio tė vogėl private ku bėn incizimin e
kėngėve tė tij.Ardiani gjatė kėsaj kohe u dėshmua edhe para publikut gjerman dhe gjithė shikuesve tė televizionit RTL tė Gjermanisė,me shumė sukses duke arrit tė ngjitet nė lartėsitė e njė Super -Ylli, shkėlqimi i tė cilit pėr mes DSDS-it, mbretėron nė gjithė hapėsirat e Qiejve tė mėdhenj Gjermanofolės dhe mė gjerė nė Evropė.

Madje, tė shtunėn e kaluar Ardian Bujupi, ishte Befasia e mbrėmjes i cili shpėrblimin e paraqitjes sė tij Excelente, e mori, duke u dėrguar i pari nė finale, si favoriti kryesor i DSDS-it pėr Vitin 2011.

Ai me kėngėt ” Gloė” tė Madconit dhe ” I Need A Dollar” nga Aloe Blacc, mrekulloi si Jurinė ashtu dhe publikun, i cili me zėrin e tij tė ėmbėl e kumbues dhe shikimin pėrkėdhelės lėmonte butėsisht ndjenjat dhe mrekullonte kėndshėm veshėt e aq shumė shikuesve anė e mbanė Evropės tė cilėt tė entuziazmuar nga Kėndimi i pėrsosur i Ardianit edhe e shpėrblyen atė si kandidatin mė tė votuar.

Ardian Bujupi, ėshtė i lindur me 27 Prill tė vitit 1991, nė Prishtinė. Super talenti, dhe Ylli Shqiptar i ardhur si emigrant nga njė vend i varfėr dhe i vogėl si Kosova,pėr kohė tė shkurtėr sa zgjatė ky emision i kėsaj radhe me Titull,”Gjermania kėrkon Super Yllin- Deutschland sucht den Superstar” shpalosi gjithė talentin e tij si kėngėtar,ku jo vetėm se pėrballoi me shumė
sukses konkurrencėn e fortė,por arriti tė hyjė i pari dhe tė jetė edhe favorit kryesor i finales sė madhe.

Shpresojmė dhe urojmė, duke i ftuar njėkohėsisht tė gjithė shqiptarėt kudo janė, qė kėsaj tė shtune me 16 Prill ta pėrkrahin dhe votojnė talentin tonė tė adhuruar shqiptar, Ardian Bujupin nga Kosova, qė ai ta fitoi edhe finalen e vitit 2011 dhe tė bėhet edhe fitues i parė shqiptar i DSDS-it nė Gjermani.
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 16.04.2011, 17:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007E NDJEKI CDO TE SHTUNE ORA 20:15 NE TV RTL!
GJITHASHTU EDHE I NDIHMOI DUKE DERGUAR NJE SMS OSE TEL VOTE PER BUJUPIN QE TE ARIJ TE FITOJ! smil3dbd4d6422f04.gif

HAJD SE DO MBRIJE BUJUPI E KA ZERIN MODERN :) KA THEN TITAN PRODUCENTI DIDEN BOHLEN!
SUKSESE VEQ smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 16.04.2011, 18:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009-Siē e di unė ky nuk vlerėsohet aq shumė nga juria,por thuhet se ka shumė mesazhe pėr tė dhe kjo ndikon tė jetė ku ėshtė tani.
-Megjithatė suksese pėr djaloshin.


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 16.04.2011, 18:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008Ardian Bujupi mė la tė shtunėn e kaluar pa fjalė. Jo vetėm mua, por edhe mbresat e jurisė ishin tė tilla. I impresionoi pa masė me qė tė dy performancat e tij. Ishin mė tė mirat. Bravo i qoftė! I uroj shumė suksese edhe mė tej!

I uroj suksese edhe sot! smil3dbd4d6422f04.gif

Kėtu mund t'i shihni dy performancat e tė shtunės sė kaluar (nė fund edhe vlerėsimi i jurisė). Nė fillim tė videos ka gjasa tė paraqitet njė reklamė e shkurtėr (20 sek).

1. Interpreton kėngėn: I need a dollar (Aloe Black)

http://www.clipfish.de/special/dsds/video/...dsds-mottoshow/


2. Kėnga: GLOW (Madcon)

http://www.clipfish.de/special/dsds/video/...-dsdsmottoshow/


P.S. Mė kanė pėlqyer mė shumė se versionet origjinale. smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
ßina
Postuar nė: 16.04.2011, 19:08
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Suksese! smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 16.04.2011, 19:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007 Citim (Sybella @ 16.04.2011, 19:36)
Ardian Bujupi mė la tė shtunėn e kaluar pa fjalė. Jo vetėm mua, por edhe mbresat e jurisė ishin tė tilla. I impresionoi pa masė me qė tė dy performancat e tij. Ishin mė tė mirat. Bravo i qoftė! I uroj shumė suksese edhe mė tej!

I uroj suksese edhe sot! smil3dbd4d6422f04.gif

Kėtu mund t'i shihni dy performancat e tė shtunės sė kaluar (nė fund edhe vlerėsimi i jurisė). Nė fillim tė videos ka gjasa tė paraqitet njė reklamė e shkurtėr (20 sek).

1. Interpreton kėngėn: I need a dollar (Aloe Black)

http://www.clipfish.de/special/dsds/video/...dsds-mottoshow/


2. Kėnga: GLOW (Madcon)

http://www.clipfish.de/special/dsds/video/...-dsdsmottoshow/


P.S. Mė kanė pėlqyer mė shumė se versionet origjinale. smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

edhe mue si ti , pse esht shqiptar hahahah

i fort esht , me ato klipet paraprake se te filloj te kendoj hahahaha cool smil3dbd4e5e7563a.gif
shqiptar mooo


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
ßina
Postuar nė: 16.04.2011, 22:33
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Une votova, po ju? smil3dbd4d4e4c4f2.gif ( kuptohet ata qe kane mundesi me votu )


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 16.04.2011, 22:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (GAZETARI23 @ 16.04.2011, 20:58)
edhe mue si ti , pse esht shqiptar hahahah

i fort esht , me ato klipet paraprake se te filloj te kendoj hahahaha cool smil3dbd4e5e7563a.gif
shqiptar mooo

Sot nuk e kishte atė energji tė javės sė kaluar. Ndoshta sepse atėherė bėri njė BOOM tė madh e tani s'ka ku shkon mė, ose e morėm mėsysh, hahah.
Nuk mė pėlqeu kėnga e parė, tė cilėn e kishte zgjedhur (e BSB). Kėngė fėmijėsh! smile5le854sd87f.gif Edhe pse, dorėn nė zemėr, jo se ėshtė shqiptar, por sipas meje futet nė top dyshin mė tė mirė. smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 16.04.2011, 22:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (ßina @ 16.04.2011, 23:33)
Une votova, po ju? smil3dbd4d4e4c4f2.gif ( kuptohet ata qe kane mundesi me votu )

Bina, voto edhe pėr mua nja 10 herė. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4d6422f04.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
ßina
Postuar nė: 16.04.2011, 22:41
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Sybella @ 16.04.2011, 23:38)
Bina, voto edhe pėr mua nja 10 herė. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4d6422f04.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Nuk di a numerohen ato vota, me sa e di une, vetem nje vote numerohet edhe prej disa thirrjeve telefonike nga e njejta lidhje qe behet.

Ama hatri yt po e bej, nuk eshte problem. smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 16.04.2011, 23:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (ßina @ 16.04.2011, 23:41)
Nuk di a numerohen ato vota, me sa e di une, vetem nje vote numerohet edhe prej disa thirrjeve telefonike nga e njejta lidhje qe behet.

Ama hatri yt po e bej, nuk eshte problem. smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Bina, urime na qoftė edhe neve! E fitoi edhe kėtė garė Ardiani.
Se ē'ishte e tensionuar situata nė fund tė shpalljes sė rezultateve! smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
Burrnesha
Postuar nė: 17.04.2011, 20:20
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 4496
Antari Nr: 25300
Bashkangjitur: 22.06.2010Ardiani siguron vendin nė katėrshen e madhe...
Me gjithė kritikat nga Dieter Bohlen, pėr Ardianin ka votuar njė numėr i mjaftueshėm i shikuesve


Fotografi e jashtme

Ardian Bujupi ia ka dalė qė tė kalojė edhe njė barrierė, nė rrugėn pėr titullin e mė tė mirit nė garėn pėr kėngėtarė "Deutschland sucht den Superstar" (DSDS 2011).

Kėsaj radhe, pėr paraqitjen e tij tė mbrėmshme, krahas lėvdatave, kėngėtarit tė ri shqiptar nga Gjermania i ėshtė dashur tė dėgjojė edhe kritikė nga shefi i jurisė Dieter Bohlen. Mirėpo, pėr Ardianin kanė votuar numėr i madh i shikuesve, tė cilėt i kanė siguruar atij pjesėmarrjen nė katėrshen e kėngėtarėve tė pėrzgjedhur nga e gjithė hapėsira gjermanishtfolėse.

Nga garat e mėtejme ėshtė diskualifikuar kėngėtari i ri , 16 vjeēar, Bastian Wurth. Ndėrsa pėrpara shkojnė, krahas Ardian Bujupit edhe: Sarah Engels, Marco Angelini dhe Pietro Lombardi.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio