Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lista e RDK-se nga komuna e Gostivarit
musa56
Postuar nė: 28.04.2011, 14:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010 Citim (piratet @ 28.04.2011, 15:17)
hahah e ke qellu valla , leni be kto ku mund te krahasohet Fadil Zendeli me nje njeri si Profesori Adnan Jashari .Profesori Adnan eshte nje nder profesoret me te mir jo vetem ne Maqedoni por edhe Kosove e Shqiperi .Eshte gjunah me bo ksi krahasimi .Respektet me te mdhaja per profesorin e nderuar Adnan Jasharin.

respekte per prof. Adnanin edhe prej meje, me nje porosi, le harxhone pak energji edhe ne parlament, jo vetem neper fakultete
PM
Top
studentiii
Postuar nė: 28.04.2011, 14:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 568
Antari Nr: 24008
Bashkangjitur: 17.12.2009adnan jasharit i intereson vetem leku dhe jo qeshtja shqiptare ,adnani bashk me komandant skopsko pivo alias talat xhaferi e kan be bdi pron private ku duan te dalin pension nga fotelet e parlamentit gabim e keni
PM
Top
musa56
Postuar nė: 28.04.2011, 14:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010 Citim (studentiii @ 28.04.2011, 15:47)
adnan jasharit i intereson vetem leku dhe jo qeshtja shqiptare ,adnani bashk me komandant skopsko pivo alias talat xhaferi e kan be bdi pron private ku duan te dalin pension nga fotelet e parlamentit gabim e keni

mbi te gjitha ne BDI si duket vlen "politika ne zameri se", kete politike me shume sukses e kultivon Adnani dhe deri ne pension do jete ne listat e BDI per deputet
Por nuk e di se deri kur do te zgjidhet
PM
Top
piratet
Postuar nė: 28.04.2011, 15:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 148
Antari Nr: 6930
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (musa56 @ 28.04.2011, 15:26)
respekte per prof. Adnanin edhe prej meje, me nje porosi, le harxhone pak energji edhe ne parlament, jo vetem neper fakultete

I dashur Mik MUSA56 sa i perket aktivitetit te Prof.Adnan Jasharit ne parlament te keshilloj qe te lexoj pak me teper se gjate ketyre viteve qe ka qen deputet ne Parlamentin e Maqedonise prof.Adnan Jashari eshte zgjedhur si deputeti i cili ka dhene me shume kontirbut per sjelljen e shume ligjeve e ka qene njeriu me aktiv ,por kuptohet kur ka qene nevoja .Se cfar kuptoni ju me aktivitet ne parlament une nuk e di (ndoshta kuptoni ato fjalime ose te shara ne mes deputeteve ,e per ketu ke te drejte nuk ka qen aktiv) porr lexoje me mir revisten ,,deputeti im" e vertetohesh .tung
PM
Top
piratet
Postuar nė: 28.04.2011, 15:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 148
Antari Nr: 6930
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (studentiii @ 28.04.2011, 15:47)
adnan jasharit i intereson vetem leku dhe jo qeshtja shqiptare ,adnani bashk me komandant skopsko pivo alias talat xhaferi e kan be bdi pron private ku duan te dalin pension nga fotelet e parlamentit gabim e keni

hehe me ke cu me qesh .Se shifet se je nje njeri qe nuk shikon mir anash porr vetem rugen ka te hekim patronet
PM
Top
musa56
Postuar nė: 28.04.2011, 16:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010 Citim (piratet @ 28.04.2011, 16:08)
I dashur Mik MUSA56 sa i perket aktivitetit te Prof.Adnan Jasharit ne parlament te keshilloj qe te lexoj pak me teper se gjate ketyre viteve qe ka qen deputet ne Parlamentin e Maqedonise prof.Adnan Jashari eshte zgjedhur si deputeti i cili ka dhene me shume kontirbut per sjelljen e shume ligjeve e ka qene njeriu me aktiv ,por kuptohet kur ka qene nevoja .Se cfar kuptoni ju me aktivitet ne parlament une nuk e di (ndoshta kuptoni ato fjalime ose te shara ne mes deputeteve ,e per ketu ke te drejte nuk ka qen aktiv) porr lexoje me mir revisten ,,deputeti im" e vertetohesh .tung

per lgjet qe i ka hedhur poshte gjykata kushtetuese e ke fjalen?
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 28.04.2011, 17:00
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004 Citim (piratet @ 28.04.2011, 16:08)
I dashur Mik MUSA56 sa i perket aktivitetit te Prof.Adnan Jasharit ne parlament te keshilloj qe te lexoj pak me teper se gjate ketyre viteve qe ka qen deputet ne Parlamentin e Maqedonise prof.Adnan Jashari eshte zgjedhur si deputeti i cili ka dhene me shume kontirbut per sjelljen e shume ligjeve e ka qene njeriu me aktiv ,por kuptohet kur ka qene nevoja .Se cfar kuptoni ju me aktivitet ne parlament une nuk e di (ndoshta kuptoni ato fjalime ose te shara ne mes deputeteve ,e per ketu ke te drejte nuk ka qen aktiv) porr lexoje me mir revisten ,,deputeti im" e vertetohesh .tung

Numėro mbi dy ligje pro shqiptare qė kanė votuar deputet e BDI-sė, pastaj do tė diskutojmė mbi njerėzit meritor dhe krahasimet intelektuale. Parlamenti i Maqedonisė nuk kėrkon diploma universitare kėrkon tė jesh shqiptar sepse ashtu para zgjedhjeve kanė kėrkuar po kėta tė cilėt brenda 1 ore votuan 101 ligj pro maqedon ti me siguri e ke ndjekur ku edhe faktori ndėkombėtar reagoi pėr procedurėn e shpejet tė votimit tė ligjeve por maqedone nė 2008.

Andaj do kėrkoj qė tė na nxjerrish ligjet pro shqiptare qė ka votuar BDI-ja apo personat kompetent si profesori dhe tė tjerėt qė nė foltoren e parlamentit nuk e nxoren gojėn pėr asgjė.

Ligjin mė diskriminues ndaj fėmijve dhe nėnave shqiptare votoi po kjo garniturė tė cilėn ti e mbron, nuk tė akuzoj dhe nuk tė themė se pse e mbron mirėpo tė flasim me fakte do tė ishte mė e dobishme pėr tė gjithė ne.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
studentiii
Postuar nė: 28.04.2011, 17:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 568
Antari Nr: 24008
Bashkangjitur: 17.12.2009po shum aktiv ka qen adnani ne parlament aman per interesat e popullit maqedonas ,mos e ndaloj ki zotrija shkupin 2014 ,enciklopedien anti shqiptare stimullimi i nenave maqedonase,moz vall kerkoj te zbardhet rasti i radushes ku u vran harun aliu me shoket qe e ben luften e 2001 per te mbajt adnan jashari pas luftes pes vende pune ,ka qen aktiv me bllokimin e mjeteve financijare te komunes se gostivarit dhe tetoves ku parat e taksa paguesve shqiptar te gostivarit dhe tetoves investohen ne shtip ,strumic ma sakt ne maqedonin lindore jam i sigurt qe me 5 qershor doti denon populli shqiptar ,mos haroj tre mandate ne parlament fshatin debresh ku edhe jeton e la pa uje per pije
PM
Top
piratet
Postuar nė: 28.04.2011, 17:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 148
Antari Nr: 6930
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (studentiii @ 28.04.2011, 18:10)
po shum aktiv ka qen adnani ne parlament aman per interesat e popullit maqedonas ,mos e ndaloj ki zotrija shkupin 2014 ,enciklopedien anti shqiptare stimullimi i nenave maqedonase,moz vall kerkoj te zbardhet rasti i radushes ku u vran harun aliu me shoket qe e ben luften e 2001 per te mbajt adnan jashari pas luftes pes vende pune ,ka qen aktiv me bllokimin e mjeteve financijare te komunes se gostivarit dhe tetoves ku parat e taksa paguesve shqiptar te gostivarit dhe tetoves investohen ne shtip ,strumic ma sakt ne maqedonin lindore jam i sigurt qe me 5 qershor doti denon populli shqiptar ,mos haroj tre mandate ne parlament fshatin debresh ku edhe jeton e la pa uje per pije

Kurr filluam debatin e kishim fjalen per krahasimin e dy profesoreve (devijuat) ,kur flasim personalisht per prof Adnanin nuk flasim per BDI-ne.Kisha dashur qe tju pergjigjem gjith pyetjeve me radh por sme premton koha sot ,besoj ne ditet tjera te pergjigjem. Sa i perket fshatit debresh te sugjeroj te shohesh keto video:

http://www.youtube.com/watch?v=IHCmgSuaxWY&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=svXc98h_5e0


http://www.youtube.com/watch?v=ArzWbnQkQRo&feature=related

PM
Top
piratet
  Postuar nė: 28.04.2011, 17:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 148
Antari Nr: 6930
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (studentiii @ 28.04.2011, 18:10)
ka qen aktiv me bllokimin e mjeteve financijare te komunes se gostivarit dhe tetoves ku parat e taksa paguesve shqiptar te gostivarit dhe tetoves investohen ne shtip ,strumic ma sakt ne maqedonin lindore

Zoteri ju rikujtoj nje gje : nuk e di si ka mund Adnan Jashari te bej bllokimin e mjeteve financiare ne komunen gostivarit kurr prej vitit 2009-2011 per sa kryetar komune ka qen de eshte Rufi Osmani , Adnan Jashari ne fsh.Debresh ka ndertuar shkollen fillore (nje nder shkollat me te bukura te maqedonise),Adnan Jashari ne f.Debresh ndertoi Ambulantet e fshatit bashk me parkun dhe vendin per parkimin e veturave e shume e shume te tjera .Te kisha lut vendose gishtin ne koke dhe mendo -valle a i ndaloi Adnan Jashari mjetet financiare ne komunen e Gostivarit?!!!!!
PM
Top
studentiii
Postuar nė: 28.04.2011, 17:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 568
Antari Nr: 24008
Bashkangjitur: 17.12.2009kur e kan peruru ujesjellesin ali ahmeti pse sot e kesaj dite nuk ka uje per pije fshati debresh por furnizohen me cisterna ,perurimi at dit ka qen ku prej nje ceshme te vjeter e kan lidhur ceshmen e re dhe ka rjedh pak uje por qe eshte ma kryesore at dit te perurimit jan therur biqe ,kingja kryesore mysafiret jan largu te ngopur
PM
Top
piratet
Postuar nė: 28.04.2011, 17:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 148
Antari Nr: 6930
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (studentiii @ 28.04.2011, 18:50)
kur e kan peruru ujesjellesin ali ahmeti pse sot e kesaj dite nuk ka uje per pije fshati debresh por furnizohen me cisterna ,perurimi at dit ka qen ku prej nje ceshme te vjeter e kan lidhur ceshmen e re dhe ka rjedh pak uje por qe eshte ma kryesore at dit te perurimit jan therur biqe ,kingja kryesore mysafiret jan largu te ngopur

Kesi lloj perallash kam ndegjuar shum kurr kam qen i vogel , edhe filma vizatimor kam pa boll ska nevoj tem tregosh
PM
Top
studentiii
Postuar nė: 28.04.2011, 17:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 568
Antari Nr: 24008
Bashkangjitur: 17.12.2009parat e taksa pagusve te shqiptareve te gostivarit dhe tetoves shkojn ne projektin shkupi 2014 ,kishen ne kala qe eshte para perfundimit dhe teleferikun qe te con te kryqi ne vodno ,faktet flasin ne teren ,ndoshta keni problem me syt dhe nuk ju shohin
PM
Top
studentiii
Postuar nė: 28.04.2011, 17:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 568
Antari Nr: 24008
Bashkangjitur: 17.12.2009dot shofish filma vizatimor deri me 5 qershor
PM
Top
piratet
Postuar nė: 28.04.2011, 18:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 148
Antari Nr: 6930
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (studentiii @ 28.04.2011, 18:54)
parat e taksa pagusve te shqiptareve te gostivarit dhe tetoves shkojn ne projektin shkupi 2014 ,kishen ne kala qe eshte para perfundimit dhe teleferikun qe te con te kryqi ne vodno ,faktet flasin ne teren ,ndoshta keni problem me syt dhe nuk ju shohin

po e shof kush vazhdimisht devijon prej teme ne fillim e permendet f.Debresh tash dolet ne shkup se di pse apo ndoshte sju vjen mire ti pranoni faktet
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio