Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Brodecasit kalojnė nė PDSH
babarekes
Postuar nė: 27.04.2011, 17:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Tetovė – Tė dėshpruar nga gjendja e rėndė ekonomike dhe sociale, tė manipuluar dhe tė anashkaluar nga partia shqiptare nė pushtet, Bashkimi Demokratik pėr Integrim, sot banorėt e fshatit Brodec tė Tetovės i hapėn dyert pėr Partinė Demokratike Shqptare.

Me iniciativė tė disa banorėve tė fshatit Brodec, sot u themelua nėndega e PDSH-sė. Nė mbledhjen konstituive tė nėndegės sė PDSH-sė nė Brodec nė prani tė Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė PDSH-sė, prof.dr. Metin Izeti dhe Kryetarit tė degės sė PDSH-sė nė Tetovė, z. Luan Tresi, pėr Kryetar nėndege nė Brodec u zgjodh Avdil Fetai, sėbashku me disa anėtarė tė tjerė tė cilėt do tė jenė pjesė e kryesisė sė nėndegės. Strukturave tė kėsaj partie ju bashkangjit edhe ish-kryetari i nėndegės sė BDI-sė dhe disa ish-anėtarė tė kėsaj partie tė zhgėnjyer nga politika e Qeverisė aktuale.

Kryesia e sapozgjedhur e nėndegės sė Brodecit, nė mbledhjen e sotme njoftoi pėrfaqėsuesit e Kryesisė Qėndrore tė PDSH-sė pėr shtypjet e vazhdueshme qė iu bėhen fshatarėve tė Brodecit nga ana e militantėve tė BDI-sė. Pėrkundėr kėsaj interesimi pėr tė iu bashkangjit radhėve tė PDSH-sė ėshtė i madh.

Themelimi i strukturave dhe angazhimi i banorėve tė kėsaj ane do tė kontribuojė nė realizimin e qėllimeve dhe programit tė PDSH-sė ku pėrveē projekteve tė pėrgjithshme kombėtare, njė vend tė rėndėsishėm zė edhe zhvillimi i malėsisė sė Tetovės, ka deklaruar para tė pranishmėve Sekretari i pėrgjithshėm i PDSH-sė, z. Metin Izeti.


Ky postim ėshtė ndryshuar nga babarekes nė 27.04.2011, 17:42


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
tim_kacaki
Postuar nė: 27.04.2011, 17:50
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 26426
Bashkangjitur: 27.04.2011Me ne fund krimenili u kthye ne vendine krimit.
Po tani me jo me kasapin Refet Elmazin, por nen injorantin e veshur nen petkun e Hoxhes Metin Izetin. Turp te keni o te pa udhe. Te pakten mos i manipuloni ata qe i keni vra e masakeru !
PM
Top
tim_kacaki
Postuar nė: 27.04.2011, 17:54
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 26426
Bashkangjitur: 27.04.2011MASAKRA E BRODECIT: Torturė e inēizuar!

--------------------------------------------------------------------------------

“Lajm”- i sjell ekskluzivisht pėr lexuesit njė skenė makabėr gjatė marrjes nė pyetje tė njėrit prej tė arrestuarve nga Brodeci. I lidhur me kėmbė e duar nė zinxhir, me fytyrė tė pėrgjakur dhe tė masakruar, me njė kovė pėrpara, qė mbase ka qenė e mbushur me ujė dhe i ka shėrbyer forcave blu pėr ta sjellė tė arrestuarin nė vete pasi mund t’i ketė rėnė tė fikėt. Me kėto pamje zhvillohet biseda mes policisė dhe Hebib Ametit. Polici, ose inspektori policorė, i drejtohet tė arrestuarit me njė fjalor tė pistė, qė nuk i ka hije as rrugaēėve mė tė mėdhenj. Videoja qė zgjat 2 minuta e 46 sekonda ėshtė incizuar me telefon celularė nė zyrat ku janė marrė nė pyetje tė arrestuarit e Brodecit.
I akuzuari shihet i ulur nė njė karrige, ku i janė lidhur duart dhe kėmbėt. Para tij qėndron njė kovė dhe pėrballė tij duket tavolina nga ku vjen zėri i personit qė pyet nė gjuhėn maqedonase. I arrestuari, tė cilit me shumė vėshtirėsi i vjen zėri, nga i cili kuptohet edhe emri si Hebib Ameti, mban tė veshur njė gjoksore ngjyrė kafe me emblemė tė UĒK-sė. Nga video incizimi theksohet disa herė emblema e UĒK-sė, si dhe rrobat me ngjyrė blu tė errėt. Herė pas here, personi qė pyet, qė sipas tė gjitha gjasave duket se ėshtė inspektor i policisė, nė mėnyrė ironike shtiret se gjoja i vjen keq pėr ngjarjen e Brodecit. Ndėrsa nė momente tė veēanta, ai pėrdor njė fjalor tė pistė.
Pyetėsi gjithashtu nėpėrmjet tė akuzuarit mundohet tė fitojė sa mė shumė informacione si ka ndodhur ngjarja, sa persona kanė qenė, sa njerėz kanė vdekur, etj.
Ai ėshtė shprehur i interesuar drejtpėrsėdrejti edhe pėr dy tė shumėkėrkuarit e policisė, Lirim Jakupi dhe Ramadan Shitin. Kėta dy tė fundit ishin edhe preteksti i policisė pėr tė ndėrmarrė aksionin nė Brodec, tė pagėzuar prej tyre si “Stuhia Malore”.
Ameti prej pamjeve tė videos duket qė ėshtė rrahur tejėmase. Fytyra shihet e ėnjtur, e nxirė dhe sytė mezi i hap hera herės. Ai prej presionit tė madh pranon se ka pasur armė, tė cilėn e ka hedhur dhe i ėshtė dorėzuar policisė. Hamendet nėse e ka parė apo jo Ramadan Shitin, ndėrsa pranon se nė atė grup ka qenė edhe Lirim Jakupi. Hebib Ameti pohon se e ka tė vrarė vėllanė, por nuk e ka parė atė me sytė e tij. Kėtė pohim ia kumton inspektorit tė policisė nda fjalėt, tė cilat i ka dėgjuar nė qeli tė burgut nga tė tjerrit. Ai duket i lodhur nga pyetjet e tepėrta dhe nė njėfarė mėnyre i gatshėm pėr tė pranuar ēdo gjė qė i shkonte inspektorit pėr qejfi. Nė fund tė bisedės ai pranon se ka gabuar, ndėrkaq personi qė ka incizuar, duke pėrshkruar edhe njėherė pamjen e Hebib Ametit ėshtė larguar nga zyra, ku ėshtė pyetur i akuzuari.
Ndryshe mė 7 nėntor tė vitit 2007 policia ndėrmori aksionin nė Brodec ku u vranė gjashtė persona dhe u arrestuan 13 tė tjerė. Nė burgun e Shutkės tė paraburgosur mbahen Hanif Dervishi (51), Rametulla Dauti (25), Nevzat Ziberi (44), Shkėndim Dauti (25), Izmet Ameti (55), Habib Ameti (26), Memet Islami (28) nga Tetova, Florim Ameti (23), Arian Nevzati (54), Shehir Ziberi (29), Nadi Dauti (48), Baftjar Beqiri (44), Tafil Dauti (40) nga fshati Brodec. Tė gjithė tė arrestuarit akuzohen pėr “terrorizėm”, “aktivitete armiqėsore” dhe “mbajtje dhe tregti armėsh”. (r.l.)Biseda origjinle

Video 2:46 sekonda

Pyetėsi: Ēka ju duhej kjo bre ia q… nėnėn, a?
Pyetėsi: Ēka ju duhej kjo bre?
Pyetėsi: Ēka ėshtė krejt kjo qė ka ndodhur.
Pyetėsi: Si quhesh ti?
Pėrgjigja: Hebib Ameti
Pyetėsi: Si?
Pėrgjigjja: Hebib Ameti
Pyetėsi: Nga je ti?
Pėrgjigj: Nga Brodeci.
Pyetėsi: Sa njerėz kanė vdekur, a e din?
Pėrgjigja: S’e di. Vėllai im ka vdekur.
Pyetėsi: Po nuk ėshtė dashur ashtu bre!
Pyetėsi: A je i sigurt se ka vdekur?
Pėrgjigja: Ashtu mė kanė thėnė. Unė kam qenė nė shtėpi dhe nuk e kam parė. E kam gjuajtur kallashin dhe ju jam dorėzuar policisė.
Pyetėsi: Ramadan Shiti a ka qenė aty?
Pėrgjigja: Nuk e kam parė. Po, ka qenė aty, por nuk e kam parė.
Pyetėsi: Aha. Tjetėr kush ka qenė aty?
Pėrgjigje: Lirim Jakupi
Pyetėsi: Lirim Jakupi, a!? Sa veta keni qenė tė gjithė aty?
Pėrgjigje: Rreth 20.
Pyetėsi: Vetėm aq! Nuk keni qenė mė shumė?
Pėrgjigje: Jo, jo.
Pyetėsi: Ēka tu ka dashur kjo bre, nėnėn ia q...? Nuk tu ka dashur kjo.
Pėrgjigje: Nuk ėshtė dashur, por, ēfarė tė bėjmė, kam gabuar dhe aq.

GAZETA LAJM
Fotografitė e Bashkėngjitura
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 27.04.2011, 18:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (tim_kacaki @ 27.04.2011, 18:50)
Me ne fund krimenili u kthye ne vendine krimit.
Po tani me jo me kasapin Refet Elmazin, por nen injorantin e veshur nen petkun e Hoxhes Metin Izetin. Turp te keni o te pa udhe. Te pakten mos i manipuloni ata qe i keni vra e masakeru !

eeee KADAL BEG SE KA HENDEK

Ju mendoni se gjith her kam me i hanger njerzit renat tuaja a???


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 27.04.2011, 18:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008 Citim (tim_kacaki @ 27.04.2011, 18:54)
MASAKRA E BRODECIT: Torturė e inēizuar!

--------------------------------------------------------------------------------

“Lajm”- i sjell ekskluzivisht pėr lexuesit njė skenė makabėr gjatė marrjes nė pyetje tė njėrit prej tė arrestuarve nga Brodeci. I lidhur me kėmbė e duar nė zinxhir, me fytyrė tė pėrgjakur dhe tė masakruar, me njė kovė pėrpara, qė mbase ka qenė e mbushur me ujė dhe i ka shėrbyer forcave blu pėr ta sjellė tė arrestuarin nė vete pasi mund t’i ketė rėnė tė fikėt. Me kėto pamje zhvillohet biseda mes policisė dhe Hebib Ametit. Polici, ose inspektori policorė, i drejtohet tė arrestuarit me njė fjalor tė pistė, qė nuk i ka hije as rrugaēėve mė tė mėdhenj. Videoja qė zgjat 2 minuta e 46 sekonda ėshtė incizuar me telefon celularė nė zyrat ku janė marrė nė pyetje tė arrestuarit e Brodecit.
I akuzuari shihet i ulur nė njė karrige, ku i janė lidhur duart dhe kėmbėt. Para tij qėndron njė kovė dhe pėrballė tij duket tavolina nga ku vjen zėri i personit qė pyet nė gjuhėn maqedonase. I arrestuari, tė cilit me shumė vėshtirėsi i vjen zėri, nga i cili kuptohet edhe emri si Hebib Ameti, mban tė veshur njė gjoksore ngjyrė kafe me emblemė tė UĒK-sė. Nga video incizimi theksohet disa herė emblema e UĒK-sė, si dhe rrobat me ngjyrė blu tė errėt. Herė pas here, personi qė pyet, qė sipas tė gjitha gjasave duket se ėshtė inspektor i policisė, nė mėnyrė ironike shtiret se gjoja i vjen keq pėr ngjarjen e Brodecit. Ndėrsa nė momente tė veēanta, ai pėrdor njė fjalor tė pistė.
Pyetėsi gjithashtu nėpėrmjet tė akuzuarit mundohet tė fitojė sa mė shumė informacione si ka ndodhur ngjarja, sa persona kanė qenė, sa njerėz kanė vdekur, etj.
Ai ėshtė shprehur i interesuar drejtpėrsėdrejti edhe pėr dy tė shumėkėrkuarit e policisė, Lirim Jakupi dhe Ramadan Shitin. Kėta dy tė fundit ishin edhe preteksti i policisė pėr tė ndėrmarrė aksionin nė Brodec, tė pagėzuar prej tyre si “Stuhia Malore”.
Ameti prej pamjeve tė videos duket qė ėshtė rrahur tejėmase. Fytyra shihet e ėnjtur, e nxirė dhe sytė mezi i hap hera herės. Ai prej presionit tė madh pranon se ka pasur armė, tė cilėn e ka hedhur dhe i ėshtė dorėzuar policisė. Hamendet nėse e ka parė apo jo Ramadan Shitin, ndėrsa pranon se nė atė grup ka qenė edhe Lirim Jakupi. Hebib Ameti pohon se e ka tė vrarė vėllanė, por nuk e ka parė atė me sytė e tij. Kėtė pohim ia kumton inspektorit tė policisė nda fjalėt, tė cilat i ka dėgjuar nė qeli tė burgut nga tė tjerrit. Ai duket i lodhur nga pyetjet e tepėrta dhe nė njėfarė mėnyre i gatshėm pėr tė pranuar ēdo gjė qė i shkonte inspektorit pėr qejfi. Nė fund tė bisedės ai pranon se ka gabuar, ndėrkaq personi qė ka incizuar, duke pėrshkruar edhe njėherė pamjen e Hebib Ametit ėshtė larguar nga zyra, ku ėshtė pyetur i akuzuari.
Ndryshe mė 7 nėntor tė vitit 2007 policia ndėrmori aksionin nė Brodec ku u vranė gjashtė persona dhe u arrestuan 13 tė tjerė. Nė burgun e Shutkės tė paraburgosur mbahen Hanif Dervishi (51), Rametulla Dauti (25), Nevzat Ziberi (44), Shkėndim Dauti (25), Izmet Ameti (55), Habib Ameti (26), Memet Islami (28) nga Tetova, Florim Ameti (23), Arian Nevzati (54), Shehir Ziberi (29), Nadi Dauti (48), Baftjar Beqiri (44), Tafil Dauti (40) nga fshati Brodec. Tė gjithė tė arrestuarit akuzohen pėr “terrorizėm”, “aktivitete armiqėsore” dhe “mbajtje dhe tregti armėsh”. (r.l.)Biseda origjinle

Video 2:46 sekonda

Pyetėsi: Ēka ju duhej kjo bre ia q… nėnėn, a?
Pyetėsi: Ēka ju duhej kjo bre?
Pyetėsi: Ēka ėshtė krejt kjo qė ka ndodhur.
Pyetėsi: Si quhesh ti?
Pėrgjigja: Hebib Ameti
Pyetėsi: Si?
Pėrgjigjja: Hebib Ameti
Pyetėsi: Nga je ti?
Pėrgjigj: Nga Brodeci.
Pyetėsi: Sa njerėz kanė vdekur, a e din?
Pėrgjigja: S’e di. Vėllai im ka vdekur.
Pyetėsi: Po nuk ėshtė dashur ashtu bre!
Pyetėsi: A je i sigurt se ka vdekur?
Pėrgjigja: Ashtu mė kanė thėnė. Unė kam qenė nė shtėpi dhe nuk e kam parė. E kam gjuajtur kallashin dhe ju jam dorėzuar policisė.
Pyetėsi: Ramadan Shiti a ka qenė aty?
Pėrgjigja: Nuk e kam parė. Po, ka qenė aty, por nuk e kam parė.
Pyetėsi: Aha. Tjetėr kush ka qenė aty?
Pėrgjigje: Lirim Jakupi
Pyetėsi: Lirim Jakupi, a!? Sa veta keni qenė tė gjithė aty?
Pėrgjigje: Rreth 20.
Pyetėsi: Vetėm aq! Nuk keni qenė mė shumė?
Pėrgjigje: Jo, jo.
Pyetėsi: Ēka tu ka dashur kjo bre, nėnėn ia q...? Nuk tu ka dashur kjo.
Pėrgjigje: Nuk ėshtė dashur, por, ēfarė tė bėjmė, kam gabuar dhe aq.

GAZETA LAJM
Fotografitė e Bashkėngjitura

kush qendron ndaj vrasje te komandant kushtrim i nderuar


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
EDI-RAMA
Postuar nė: 27.04.2011, 18:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 182
Antari Nr: 26351
Bashkangjitur: 30.03.2011RRoft pdsh posht tradhtaret
PM
Top
musa56
Postuar nė: 27.04.2011, 18:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010Ne NJZ 6 asnje kandidat per deputet nga Gostivari - PDSH

http://www.time.mk/read/NONE/12030f1dde/index.html

a eshte e vretet kjo?
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 27.04.2011, 18:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (musa56 @ 27.04.2011, 19:33)
Ne NJZ 6 asnje kandidat per deputet nga Gostivari - PDSH

http://www.time.mk/read/NONE/12030f1dde/index.html

a eshte e vretet kjo?

JO sjan ende te verteta mos u mer me thashethenie.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 27.04.2011, 18:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008Fotografi e jashtme forca demokratike shqiptar


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
musa56
Postuar nė: 27.04.2011, 18:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010 Citim (babarekes @ 27.04.2011, 19:38)
JO sjan ende te verteta mos u mer me thashethenie.

nuk punoj ne zhurnal, nese jane thashetheme jane te zhurnalit, jo te mijat


ky eshte linku http://www.zhurnal.mk/mkd/content/?id=201142710221

se e kisha gabuar

Ky postim ėshtė ndryshuar nga musa56 nė 27.04.2011, 18:47
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 27.04.2011, 20:12
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Brodecasit e shkrete kane vendosur t'i bashkohen atij qe i vrau. Skamja te con ne dere te hasmit - thone...


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 27.04.2011, 20:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (tim_kacaki @ 27.04.2011, 18:50)
Me ne fund krimenili u kthye ne vendine krimit.
Po tani me jo me kasapin Refet Elmazin, por nen injorantin e veshur nen petkun e Hoxhes Metin Izetin. Turp te keni o te pa udhe. Te pakten mos i manipuloni ata qe i keni vra e masakeru !

o na rr . .sh topat taj !
po kriminel ma te madh se A.A a keni bre
po ai torbeshi i finansonte LIRIM JAKUPIN me banden e tij ne brodec
vetem e vetem per ta rezuar nga pushteti PDSH-ne
PM
Top
alvin
Postuar nė: 27.04.2011, 20:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Cusack @ 27.04.2011, 21:12)
Brodecasit e shkrete kane vendosur t'i bashkohen atij qe i vrau. Skamja te con ne dere te hasmit - thone...

E din edhe vete se kjo qe thua nuk shte e vertete.Per nje arsyet te thjeshte.Gruevski as qe e ka pyetur per dicka PDSH-ne.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 27.04.2011, 20:45
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (alvin @ 28.04.2011, 00:12)
E din edhe vete se kjo qe thua nuk shte e vertete.Per nje arsyet te thjeshte.Gruevski as qe e ka pyetur per dicka PDSH-ne.

Alvin
Ishte PDSH nen Gruevskin - s'erdhi Gadafi t'i vrase ato njerez...


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
alvin
Postuar nė: 27.04.2011, 20:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Cusack @ 27.04.2011, 21:45)
Alvin
Ishte PDSH nen Gruevskin - s'erdhi Gadafi t'i vrase ato njerez...

Ishte Gruevski, jo PDSH.PDSH participonte ne qeveri, pa fuqi reale per gjerat e rendesishme.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio