Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) 1 2 [3] 4   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ekspansioni i USHT-sė rrezikon UEJL-nė
Ebu_Alban
Postuar nė: 10.05.2011, 23:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 962
Antari Nr: 26262
Bashkangjitur: 13.03.2011 Citim (aha @ 10.05.2011, 23:54)
Nese duam kualitet te mirefillt, atehere vetem ne Japoni e Amerike dhe me larg Ballkanit. A sa per Shtulin as mos me trego smil3dbd4e398ff7b.gif

Mos ja kallxo kualitetin ti ketij por pyete njeher a ka diplomuar apo jo ?


----------------------------------------
Behu si ora e sakt,por mos u ben si ora qe cdokush t'ju kurdis .
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 10.05.2011, 23:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (Leona9 @ 10.05.2011, 22:08)
E permbajne mergimtaret, femijet e tyre jane ata qe shkollohen ne keta univerzitete

Leona, pak rėndėsi ka kush e financon e si mbijeton.Ajo qė thashė ishte mė tepėr ironike. :) Mėrgimtarėt, kreditė nė banka etj. Ēėshtja ėshtė se ēmimi ėshtė tejet i lartė. Aspak nė proporcion me kushtet e jetesės nė vendin tonė. Kjo pėr mua ka vetėm njė sqarim: me kėso ēmimesh tė larta, kėto universitete kanė pasur ose kanė synim tė dallohen si elita e universiteteve, sipas motos: ēmimi e bėn vlerėn-elitėn, pra vetėm shtresat e larta do tė mund tė studiojnė kėtu.

Por, a janė nė tė vėrtetė kėto universitete elita e vendit?! Nuk mund tė them. Pėr fat tė keq jo (nga vetė studentėt qė studiojnė nėpėr kėto universitete). Pėr mė tepėr do tė kisha dashur tė shoh njė vlerėsim e rangim tė kėtyre universiteteve "kaq cilėsore" nė vendin tonė e nė Ballkan dhe Evropė, por s'di a ka. smil3dbd4e29bbcc7.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 10.05.2011, 23:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (Ebu_Alban @ 11.05.2011, 00:14)
Mos ja kallxo kualitetin ti ketij por pyete njeher a ka diplomuar apo jo ?

Ato pa diploma(ose veq letra te marruna ne USHt,duke filluar nga lideri juaj) i ke ne bdi
PM
Top
ylly007
Postuar nė: 10.05.2011, 23:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1436
Antari Nr: 4814
Bashkangjitur: 21.12.2006 Citim (gateway @ 10.05.2011, 17:42)
Mos prit qe te te pergjigjen ne kete teme ... shumica nuk duan te degjojne per rezultate!! Pasi rezultatet vijne vetem atehere kur nuk ka vjedhje! Dhe kjo u djeg meqe ua perkujton vehten ose ato qe ata perkrahin!

me mire do ishte te vjedhnin se sa te te vrasin naten e te te qajne diten !
sic ishte likuidimi i te MADHI HARUN ALIU bashk me shoke !
cka eshte me e zeza qe askush nuk i permend kinse kan qen kriminel

a ka TURP me te madh ?
PM
Top
the_bad_boy
Postuar nė: 10.05.2011, 23:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1534
Antari Nr: 5704
Bashkangjitur: 09.02.2007 Citim (ylly007 @ 11.05.2011, 00:32)
me mire do ishte te vjedhnin se sa te te vrasin naten e te te qajne diten !
sic ishte likuidimi i te MADHI HARUN ALIU bashk me shoke !
cka eshte me e zeza qe askush nuk i permend kinse kan qen kriminel

a ka TURP me te madh ?

Duhet te bindesh ne nje gje se fjala TURP ne fjalorin e D-U-I-t nuk ekziston...Per kete duhet te jesh 100 % i sigurt


----------------------------------------
"Njė komb ekziston vetėm atėherė kur fillon tė shqetėsohet pėr fatin e tij. "
PM
Top
Ebu_Alban
Postuar nė: 10.05.2011, 23:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 962
Antari Nr: 26262
Bashkangjitur: 13.03.2011 Citim (ylly007 @ 11.05.2011, 00:32)
me mire do ishte te vjedhnin se sa te te vrasin naten e te te qajne diten !
sic ishte likuidimi i te MADHI HARUN ALIU bashk me shoke !
cka eshte me e zeza qe askush nuk i permend kinse kan qen kriminel

a ka TURP me te madh ?

Njejt si Xhavit Morinen qe e ekzekutuat banda e juaj!
Njejt si vrasjet ne Brodec qe u krekoset me Uspesna Akcija.
O mjerana o ithtar te percarjes.O fotoreporter juve keni hak ndaj ketij popullit.Juve nuk ua haron ky popull Brodecin.
Juve jeni fara percarese e mbjellur nga sherbimet e ndryshme (pavle trajanov).
Kot e keni ju qe zoteroheni te ngreni vlerat tuaja ne krah te deshtimeve te tjereve ju jeni me deshtaket e ketij kombi.
Une nuk e dua BDI-ne dhe jam shume kritikues ndaj asaj mirpo kur ju shoh juve faren e kuqe percarese atehere prej zorit bahem militant i BDI-se.


----------------------------------------
Behu si ora e sakt,por mos u ben si ora qe cdokush t'ju kurdis .
PM
Top
dreqja-007
Postuar nė: 10.05.2011, 23:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3836
Antari Nr: 22319
Bashkangjitur: 22.05.2009 Citim (Ebu_Alban @ 11.05.2011, 00:39)
Njejt si Xhavit Morinen qe e ekzekutuat banda e juaj!
Njejt si vrasjet ne Brodec qe u krekoset me Uspesna Akcija.
O mjerana o ithtar te percarjes.O fotoreporter juve keni hak ndaj ketij popullit.Juve nuk ua haron ky popull Brodecin.
Juve jeni fara percarese e mbjellur nga sherbimet e ndryshme (pavle trajanov).
Kot e keni ju qe zoteroheni te ngreni vlerat tuaja ne krah te deshtimeve te tjereve ju jeni me deshtaket e ketij kombi.
Une nuk e dua BDI-ne dhe jam shume kritikues ndaj asaj mirpo kur ju shoh juve faren e kuqe percarese atehere prej zorit bahem militant i BDI-se.

DUR Ebu smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Nese i ke drejtuar njerin gisht tjetrit,kujto qe tre te tjeret i ke te kthyer kah vetja !!!
PM
Top
coca-cola
Postuar nė: 10.05.2011, 23:44
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 13
Antari Nr: 19747
Bashkangjitur: 17.01.2009Valla njer ma injorant,ma budall,ma katastrof se ki Ebu_albani une nuk kum pa.Prej sa kohesh lexoj komentet ketu,me te vertet ta ben bajat me forum me internet me kejt.Nuk e di se xhi i duket viti kti njeriu.Katastrofa dhe ithtari i percarjes ne kete forum ka vetem 1 emer= Ebu_Alban
PM
Top
the_bad_boy
Postuar nė: 10.05.2011, 23:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1534
Antari Nr: 5704
Bashkangjitur: 09.02.2007 Citim (Ebu_Alban @ 11.05.2011, 00:39)
Njejt si Xhavit Morinen qe e ekzekutuat banda e juaj!
Njejt si vrasjet ne Brodec qe u krekoset me Uspesna Akcija.
O mjerana o ithtar te percarjes.O fotoreporter juve keni hak ndaj ketij popullit.Juve nuk ua haron ky popull Brodecin.
Juve jeni fara percarese e mbjellur nga sherbimet e ndryshme (pavle trajanov).
Kot e keni ju qe zoteroheni te ngreni vlerat tuaja ne krah te deshtimeve te tjereve ju jeni me deshtaket e ketij kombi.
Une nuk e dua BDI-ne dhe jam shume kritikues ndaj asaj mirpo kur ju shoh juve faren e kuqe percarese atehere prej zorit bahem militant i BDI-se.

per cilin brodec eke fjalen...Brodecin e montuar nga Kryekali Ali Ahmetovski me bandat e tij???!!!

Ti dhe partija jote paskeni te drejte te akuzoni dike per percarje?!!!CFAR KATASTROFE!!

BDI=VRASJE
BDI=MALLTRETIM
BDI=VARFERI
BDI=PERBUZJE
BDI=RRAHJE
BDI=NENCMIM I SHQIPTAREVE----------------------------------------
"Njė komb ekziston vetėm atėherė kur fillon tė shqetėsohet pėr fatin e tij. "
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 11.05.2011, 10:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Transfere tė shumta nga UEJL nė USHT

Nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės (USHT), ēdo vit e mė shumė shtohet numri i studentėve tė cilėt transferohen nga universitetet tjera nė kėtė universitet. Udhėheqėsi i sektorit pėr informim pranė USHT-sė, Selam Sulejmani thotė se numri mė i madh i studentėve tė cilėt transferohen nė USHT, janė nga universitetet private si Universiteti i Evropės Juglindore (UEJL) dhe tė FON-i. “Kemi shumė studentė tė cilėt janė transferuar nga universitetet private nė USHT. Numėr drastik tė madh shėnojnė studentėt e UEJL-sė tė cilėt transferohen tek ne, dhe pėr kėtė arsye jemi detyruar qė tė nė muajin shtatorė tė hapim konkurs special pėr kėta studentė tė cilėt dėshirojnė tė transferohen”, tha Sulejmani. Ai shtoi se shifra nuk mund tė tregojė por thekson se numri i studentėve tė cilėt transferohen nga UEJL nė USHT ėshtė shumė i madh, pa marrė parasysh se nė cilin vit tė studimeve janė. Ndėrkaq nga UEJL, thonė se ka student tė cilėt transferohen pėr shkaqe tė ndryshme, por ata nuk mbajnė evidencė se ku regjistrohen ata pas shpėrnguljes nga UEJL. “Ka studentė tė cilėt transferohen nga UEJL, por pas tėrheqjes sė dokumenteve qė e bėjnė, neve mė nuk na intereson se ku regjistrohen, prandaj nuk mbajmė tė dhėna tė kėsaj natyre”, tha Zeqiria Tahiri nga sektori pėr marrėdhėnie me opinionin pranė UEJL-sė. Gjatė vitit akademik 2009/2010 nė USHT janė regjistruar gjithsej 2 mijė e 777 student, kurse gjatė vitit akademik 2010/2011, numri i studentėve tė regjistruar nė USHT ėshtė rritur nė 3 mijė e 823 student. Kurse nė UEJL gjatė vitit akademik 2009/2010 janė regjistruar gjithsej njė mijė e 308 student, kurse gjatė vitit akademik 2010/2011, numri i studentėve tė regjistruar ka rėnė nė 945 student.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 11.05.2011, 10:29
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008 Citim (Leona9 @ 10.05.2011, 22:08)
E permbajne mergimtaret, femijet e tyre jane ata qe shkollohen ne keta univerzitete

Gabim! smil3dbd4daabd491.gif
Aty gjen studente nga me te ndryshmit!


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top
Leona9
Postuar nė: 11.05.2011, 11:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 679
Antari Nr: 26235
Bashkangjitur: 08.03.2011 Citim (Anubisi-E @ 11.05.2011, 11:29)
Gabim!  smil3dbd4daabd491.gif
Aty gjen studente nga me te ndryshmit!

Nga me te ndryshmite qe kane para smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Se di tash a gabim a sakt, mirpo shumica e ketyre studenteve jane nga Pollogu (po flas per UEJLin) e shumica e njerezve te Pollogut jane mergimtar smil3dbd4daabd491.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Leona9 nė 11.05.2011, 11:14


----------------------------------------
VENI, VIDI, VICI
PM
Top
kad
Postuar nė: 11.05.2011, 14:37
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 26
Antari Nr: 26462
Bashkangjitur: 06.05.2011Pas disperzimit, pason analiza dhe sigurisht mbyllja e atyre studeimeve qe nuk kane dhene rezultate. Perndryshe, Shqiptaret do te behen analfabeta me diplom. UEJl ka kapacitet per te nxjere, normalisht nese dikush deshiron te mesoje kudaro profesional.
PM
Top
gateway
Postuar nė: 11.05.2011, 15:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 275
Antari Nr: 25850
Bashkangjitur: 28.12.2010 Citim (kad @ 11.05.2011, 15:37)
Pas disperzimit, pason analiza dhe sigurisht mbyllja e atyre studeimeve qe nuk kane dhene rezultate. Perndryshe, Shqiptaret do te behen analfabeta me diplom. UEJl ka kapacitet per te nxjere, normalisht nese dikush deshiron te mesoje kudaro profesional.

Meqe ti je vete i UEJL-se, normal qe keshtu flet ... realiteti eshte ndryshe ...

Merr 10 studente, te atyre ca drejtimeve qe jane ne UEJL dhe le te debatojne ne drejtimet e tyre me ata te USHT-se dhe shih se kush ku eshte!

PM
Top
tuna2012
Postuar nė: 11.05.2011, 15:40
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 16
Antari Nr: 26473
Bashkangjitur: 11.05.2011Bdi shkateroi USHT , me disperzion, punesime familjare, korucion, angazhime te personave joadekuat me funskione kyce etj etj etj

Tani me kete deshiron te shkateron edhe UEJL- istitucion i vetem ne Maqedoni me standarde Europiane. Vetem atje nuk ka aritur ti shtyn hundet dhe i pengon.

Te ariturat e BDI-se gjete dy qeverisjeve mundet ti shifni vetem ne kete link:


http://www.youtube.com/watch?v=oiA-bMTZEY4


e titulluar COBANI DHE DELET


PM
Top

Topic Options Faqe: (4) 1 2 [3] 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio