Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Definicion!
Ermedin
Postuar nė: 06.06.2011, 06:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010Njė lojė interesante.
Njė lojė ku do tė pėrfitojmė.

Me fjalėt tuaja tė sqaroni njė fjalė.


Fjala ėshtė njėsi mė e vogėl shkronjore
e kuptimshme e komunikimit natyral.

PM
Top
festina
Postuar nė: 06.06.2011, 12:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Biologjia ėshtė shkenc mbi jetėn!
Qeliza ėshtė njesia themelore dhe funksionale e tė gjitha qenjeve tė gjalla, e mos koft ho! smil3dbd4daabd491.gif

Pak shaka, ndojherė do ju sjell definicione pėr najsen ama ashtu si janė tė shkruar nė libra nuk mundem kurrė nėse se shof fjalė pėr fjale...e kam tė met kėtė, kurrė nuk kam mund me msu definicion ashtu si ėshtė nė liber, gjithė e msoj kuptimin dhe e thurr pastaj me fjalėt e mija, ashtu si unė e kuptoj!

Temė e dobishme! smil4a8acf686328f.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil4a8acf7ea6a39.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 06.06.2011, 12:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007 Citim (festina @ 06.06.2011, 13:16)

Qeliza ėshtė njesia themelore dhe funksionale e tė gjitha qenjeve tė gjalla, e mos koft ho! smil3dbd4daabd491.gif


Temė e dobishme!  smil4a8acf686328f.gif smil3dbd4e4c2e742.gif  smil4a8acf7ea6a39.gif

Ja dhe nje definicion tjeter per qelizen, ashtu si e mbaj mend une...

Qeliza eshte sistem dinamik i hapur ne te cilen perfshihen te gjitha mekanizmat per ndarjen e drejte te materialit trashegues...

Definicion tjeter qe e mbaj mend nga shkolla fillore

Kuagullimi i gjakut: Kur gjaku nga ena e lenduar vin ne kontakt me ajrin, pllakezat e gjakut plasin dhe leshojne nje materie e cila ndihmon qe nje materie proteinike e plazmes se gjakut prej gjendjes se tretur te kaloje ne gjendje pejzore, apo fibrine. Ndermjet pejzave fibrine, qelizat e kuqe te gjakut gershetohen dhe formojne kulacin e gjakut, apo TROMBIN, i cili si shtup e mbyll vendin e lenduar te enes se gjakut. Nese gjaku nuk kuagullohet, ajo semundje quhet HEMOFILIA...

P.s. gjith ky muhabet oshte per dregzen.. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga AeRtOn nė 06.06.2011, 12:56


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
emmy
Postuar nė: 06.06.2011, 15:17
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009 Citim (AeRtOn @ 06.06.2011, 13:55)
Ja dhe nje definicion tjeter per qelizen, ashtu si e mbaj mend une...

Qeliza eshte sistem dinamik i hapur ne te cilen perfshihen te gjitha mekanizmat per ndarjen e drejte te materialit trashegues...

Definicion tjeter qe e mbaj mend nga shkolla fillore

Kuagullimi i gjakut: Kur gjaku nga ena e lenduar vin ne kontakt me ajrin, pllakezat e gjakut plasin dhe leshojne nje materie e cila ndihmon qe nje materie proteinike e plazmes se gjakut prej gjendjes se tretur te kaloje ne gjendje pejzore, apo fibrine. Ndermjet pejzave fibrine, qelizat e kuqe te gjakut gershetohen dhe formojne kulacin e gjakut, apo TROMBIN, i cili si shtup e mbyll vendin e lenduar te enes se gjakut. Nese gjaku nuk kuagullohet, ajo semundje quhet HEMOFILIA...

P.s. gjith ky muhabet oshte per dregzen.. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif

ncncnccn,erdha pr qetesim pak pi fiziologjise e g d xhoj,ene ktaw mdel qeliza,hemofilia,etjetj smile5u87yu45y.gif

Fiziologjia patologjike ėshtė shkencė e cila studion proceset e ērregulluara nė organizėm, shkaqet e tyre dhe mekanizmat e pėrfshirė nė to si dhe ligjshmėrinė e fillimit, ecurisė dhe pėrfundimit tė sėmundjes, mėnyrėn e pėrshtatjes dhe pėrgjigjes sė organizmit tė sėmurė.----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 06.06.2011, 19:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010Tema ėshtė pėr definicione me fjalėt tona, si fjalor humoristik tė pėrngjajė! E paskeni mbush kot! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Filxhani - njė vaskė e vogėl qė e mbushim me ujė tė nxehtė, ndonjėherė plot shkumė! smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
RiZuAnA
Postuar nė: 06.06.2011, 19:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1178
Antari Nr: 24603
Bashkangjitur: 27.02.2010Kallxuesi eshte spiun i Kryefjales smil3dbd4d4e4c4f2.gif


P.s.Shpresoj ta kem pershtatur.


----------------------------------------
Homo locum orant,non hominem locus.
Omnis ars imitatio est naturae.
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 06.06.2011, 19:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010 Citim (RiZuAnA @ 06.06.2011, 20:14)
Kallxuesi eshte spiun i Kryefjales. smil3dbd4d4e4c4f2.gif


P.S. Shpresoj ta kem pershtatur.

smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Celulari - njė mjet pėr tė komunikuar me njerėzit e humbur.
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 07.06.2011, 07:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007 Citim (Ermedin @ 06.06.2011, 20:05)
Tema ėshtė pėr definicione me fjalėt tona, si fjalor humoristik tė pėrngjajė! E paskeni mbush kot!  smil3dbd4d4e4c4f2.gif

aaaaaaaa...ja nje...

Zebra eshte kal qe eshte tifoz i juventusit... smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga AeRtOn nė 07.06.2011, 07:21


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 09.06.2011, 11:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007Cka eshte ofiqari: Ofiqar eshte personi qe te denon me burg te perjetshem...


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
Fationa
Postuar nė: 10.06.2011, 14:50
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 26638
Bashkangjitur: 09.06.2011Psikologjia ėshtė shkencė shoqėrore e cila studion sjelljen,pėrvojėn si dhe proceset mentale tė njerėzve dhe kafshėve. -OSE- Psikologjia ėshtė jeta!


----------------------------------------
E dua jetėn sepse ėshtė e vetmja dhuratė qė nuk na jepet dy herė...
PM
Top
prespa
Postuar nė: 10.06.2011, 15:07
Quote Post


Above&Beyond
*****

Posti: Antarė
Postime: 2570
Antari Nr: 25519
Bashkangjitur: 29.10.2010Jeta - ndeshje e pėrjetshme mes ėndrave dhe realitetit!


----------------------------------------
Ti mendon se je vetėm njė guaskė, por nė tė vėrtetė, tek ti ėshtė gėrshetuar njė botė e tėrė!
PM
Top
LloKuMcHe
Postuar nė: 10.06.2011, 20:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 870
Antari Nr: 25921
Bashkangjitur: 08.01.2011 Citim (AeRtOn @ 09.06.2011, 12:48)
Cka eshte ofiqari: Ofiqar eshte personi qe te denon me burg te perjetshem...

Ahgahahahaha per 100 vjet te kisha mendu sum kish shku kjo ne mendje...


P.s.edhe mos me thuj ONI smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Femrat jane si gjeneralet....Atyre nuk ju intereson se c'humje ju ka kushtuar nje beteje!

Secili njeri duhet te peshoj veten ne peshoren e vet!
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 10.06.2011, 20:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007 Citim (LloKuMcHe @ 10.06.2011, 21:53)
Ahgahahahaha per 100 vjet te kisha mendu sum kish shku kjo ne mendje...


P.s.edhe mos me thuj ONI  smil3dbd4d4e4c4f2.gif

smil3dbd4d6422f04.gif ok nuk te them...

Definicioni per grate: Grate jane si enciklopedite. Te trasha, te renda dhe mendojne se i dijne te gjitha...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga AeRtOn nė 10.06.2011, 20:55


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
LloKuMcHe
Postuar nė: 10.06.2011, 22:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 870
Antari Nr: 25921
Bashkangjitur: 08.01.2011 Citim (AeRtOn @ 10.06.2011, 21:54)
smil3dbd4d6422f04.gif ok nuk te them...

Definicioni per grate: Grate jane si enciklopedite. Te trasha, te renda dhe mendojne se i dijne te gjitha...

smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

P.s.cka jeni kap bre krejt te grat ncncncn sa interesant thu ti se krejt te kqijat ju vin nga grat e shkreta smil3dbd4d99c6eaa.gif smile5u87yu45y.gif smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Femrat jane si gjeneralet....Atyre nuk ju intereson se c'humje ju ka kushtuar nje beteje!

Secili njeri duhet te peshoj veten ne peshoren e vet!
PM
Top
emmy
Postuar nė: 11.06.2011, 13:18
Quote Post


Attempting Perfection
*****

Posti: Antarė
Postime: 4043
Antari Nr: 22549
Bashkangjitur: 11.06.2009 Citim (AeRtOn @ 10.06.2011, 21:54)
smil3dbd4d6422f04.gif ok nuk te them...

Definicioni per grate: Grate jane si enciklopedite. Te trasha, te renda dhe mendojne se i dijne te gjitha...

Burrat jane si matematika.Mos u habitni nese i shihni me dy te panjohura!----------------------------------------
Find what you love and let it kill you!
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio