Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Parlamenti Gjerman ofron bursa.
webm
  Postuar nė: 16.03.2006, 22:01
Quote Post


Lovely Jubbly
*****

Posti: Admin
Postime: 2217
Antari Nr: 1
Bashkangjitur: 24.11.2004Tė nderuar,

Desha tė j’u informoj se Parlamenti Gjerman ofron studentėve tė cilėt kanė diplomuar, njė bursė pėr tė bėrė njė praktikė nė Parlamentin Gjerman,nga 1 Marsi deri 31 Korik 2007.

Aplikoni : hapur deri nė 31 Maj 2006

Parakushtet:
- Tė jenė shtetas tė Republikės sė Maqedonisė
- Tė jenė tė diplomuar apo tė kenė shkallėn e magjistraturės
- Njohuri tė mirėfilltė tė gjuhės gjermane
- Qėllimi I profesionit: nė shėrbim shtetėror, veprimtari nė jetėn publike nė vendlindje (media,parti,forume,shoqata dhe shkolla)
- Jo mė tė vjetėr se 30 vjet

Qė njė aplikim tė jetė i plotė duhet ti pėrmbledhni kėto dokumente:

(nė gjuhėn gjermane)
- Fletėn aplikuese
- Pyetėsorin personal
- Certifikatė pėr njohjen e gjuhės gjermane

(nė gj.gjermane dhe gj. e vendit pėrkatės)
- Biografi
- Qėllimet e aplikimit
- Diploma universitare (njė kopie tė perkthyer dhe tė notarizuar)
- Dy rekomandime (prej mėsimdhėnėsit, certifikatė nga puna)
- Vėrtetim mjeksor
- Katėr fotografi

Bursa do tė jetė 450 euro nė muaj.

Me respekt,
Miranda Sabriu
Student and Staff Mobility Officer
SEE University, bldg. 303.01
Illindenska bb, 1200 Tetovo
R.Macedonia

Tlf: +389 44 356 115
Fax: +389 44 356 111
Email: m.sabriu@seeu.edu.mk


----------------------------------------
"I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying" - O. Wilde (Irish Poet, Novelist, Dramatist & Critic)

"我很聪明,多数时候,我不明白的一个词是什么我说" - A. Selmani
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio