Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Intervistė: Pyetje pėr Ali Ahmetin?
packs
Postuar nė: 12.07.2011, 17:58
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Me 17 gusht kam interviste me Ali Ahmetin. Nese keni ndonje pyetje paraprakisht shume per nder jau kisha dite.

Ju lutemi seriozisht te parashtroni pyetje?


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Strider
Postuar nė: 12.07.2011, 17:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (packs @ 12.07.2011, 18:58)
A hala nuk i ndajten keto gjanat a? E deri te arrijne ne marreveshje duhet me ba plane te medhaja.


p.s.
Me 17 gusht kam interviste me Ali Ahmetin. Nese keni ndonje pyetje paraprakisht shume per nder jau kisha dite.

Mir qe mtregove,ti them mo tet mare ndore. smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
packs
Postuar nė: 12.07.2011, 18:07
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Strider @ 12.07.2011, 18:59)
Mir qe mtregove,ti them mo tet mare ndore. smil3dbd4e5e7563a.gif

Ta dhashe pergjigjen atje, flm per tendecen. Flm edhe r.mislimit. smil3dbd4e5e7563a.gifSinqerisht, pres propozime. E juja jo po e juaja packs. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 12.07.2011, 18:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Nder shum pyetje porr ty pyte ket thuj
PYET BABAREKES.


Cka Arite me Luften e 2001 dhe sa u realizun Idealet e luftes?


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 12.07.2011, 18:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Vetem pyetje - Stafi


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
vani-1
Postuar nė: 12.07.2011, 18:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Pse i tradhtoi shoket e vet te luftes dhe pse nuk bėn asnjėsend per popullin shqiptar
PM
Top
hey
Postuar nė: 12.07.2011, 18:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007- Pse filloi konflikti ne Maqedoni dhe a u realizuan ato ideale per te cilat filloi ai konflikt?
- Pse nuk arriti qe te permbushe premtimin per pjesemarrje me te mire ne aspektin cilesor ne kete perberje qeveritare edhepse ekzistonin te gjitha parakushtet per nje gje te tille?
- Kur do te filloje zgjedhja e rasteve te vrasjeve misterioze ne vitet 2002-2006 perderisa ai ishte ne pushtet me LSDM-ne?
- Kur do filloje ta permbushe premtimin qe ia dha popullit ne vitin 2008 per 100.000 punesime te shqiptareve?
- Kur do te fitojne mundesine studentet shqiptar qe krahas atyre maqedonas, te fitojne bursa per studime deridiplomike dhe post-diplomike ne universitetet e vendeve te zhvilluara.
- Deri kur do merret me nje marreveshje te ciles i ka kaluar afati qe nga viti 2004?
- Kur do fillojne te ndertohen spitale ne vendbanimet rurale te banuara me shqiptare?
- Kur do fillojne investimet ne zonen e lire ekonomike te Pollogut dhe a kane filluar me terheqjen e investitoreve te huaj?
- Si mendon t'a shfrytezoje postin e eurointegrimeve te cilin do ta kete ne kete perberje qeveritare, kur qendrimet e Shkupit zyrtar jane te betonuara per mosndryshimin e emrit te Maqedonise, e me kete edhe me mosmarrjen e fteses per anetaresim ne NATO dhe BE?
Keto pyetje mund tja bejsh, gjithsesi renditjen ti do e caktojsh dhe kuptohet formen e parashtrimit te pyetjes. Une ta dhashe vetem strukturen baze.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga hey nė 12.07.2011, 18:19
PM
Top
vani-1
Postuar nė: 12.07.2011, 18:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Vetem pyetje - Stafi
PM
Top
packs
Postuar nė: 12.07.2011, 18:24
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (hey @ 12.07.2011, 19:15)
- Pse filloi konflikti ne Maqedoni dhe a u realizuan ato ideale per te cilat filloi ai konflikt?
- Pse nuk arriti qe te permbushe premtimin per pjesemarrje me te mire ne aspektin cilesor ne kete perberje qeveritare edhepse ekzistonin te gjitha parakushtet per nje gje te tille?
- Kur do te filloje zgjedhja e rasteve te vrasjeve misterioze ne vitet 2002-2006 perderisa ai ishte ne pushtet me LSDM-ne?
- Kur do filloje ta permbushe premtimin qe ia dha popullit ne vitin 2008 per 100.000 punesime te shqiptareve?
- Kur do te fitojne mundesine studentet shqiptar qe krahas atyre maqedonas, te fitojne bursa per studime deridiplomike dhe post-diplomike ne universitetet e vendeve te zhvilluara.
- Deri kur do merret me nje marreveshje te ciles i ka kaluar afati qe nga viti 2004?
- Kur do fillojne te ndertohen spitale ne vendbanimet rurale te banuara me shqiptare?
- Kur do fillojne investimet ne zonen e lire ekonomike te Pollogut dhe a kane filluar me terheqjen e investitoreve te huaj?
- Si mendon t'a shfrytezoje postin e eurointegrimeve te cilin do ta kete ne kete perberje qeveritare, kur qendrimet e Shkupit zyrtar jane te betonuara per mosndryshimin e emrit te Maqedonise, e me kete edhe me mosmarrjen e fteses per anetaresim ne NATO dhe BE?
Keto pyetje mund tja bejsh, gjithsesi renditjen ti do e caktojsh dhe kuptohet formen e parashtrimit te pyetjes. Une ta dhashe vetem strukturen baze.

E cesi pyetje me duhen. Dmth keso formati po smil3dbd4e4c2e742.gif


p.s. Nuk e kam aso interviste qe mundem me nderhy me "pyetje nga qytetaret". smil3dbd4d99c6eaa.gif Dmth nuk mund te them : z.Ahmeti packs nga blla pyet:


smil3dbd4d99c6eaa.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
The_Saint
Postuar nė: 12.07.2011, 18:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 606
Antari Nr: 25877
Bashkangjitur: 02.01.2011E pyet:

Pyetje serioze, te lutem - Packs


----------------------------------------

Njohuria tė bėn tė lirė.
PM
Top
alboholic
Postuar nė: 12.07.2011, 18:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2435
Antari Nr: 17460
Bashkangjitur: 20.09.2008Hey i paska parashtru pyetjet shum mire
Po do doja te shtoja dhe disa

1. Kur do behet barazimi i univereziteteve shqiptare me ato maqedonase { si ne buxhet si ne kualitet]. Sa per ilustrim te njejtat drejtime ne univerzitete maqedonase kane kuote me te vogel se sa ne USHT plus shteti investon me teper ne to, dikush ne shkup pagon 600 kofinancim per vjet e dikush si une ne USHT pagojm 2000 euro kofinancim

2. Neqoftese gjuha shqipe behet zyrtare ? Kur do fillojn maqedonasit ta mesojn neper shkolla mbasi qe ne e msojm .

Kam shum pyetje nder mend po asnjeren smuj me formulu me fjalor te paster smil4a8acf4d179b2.gif smil4a8acf4d179b2.gif


----------------------------------------
Alboholic 4 ever
41° 10′ 39″ N, 20° 40′ 44″ E
PMMSN
Top
nightelf
Postuar nė: 12.07.2011, 18:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008Une e kisha vetem nje pytje:

A behet perzgjedhje (favorizime) e komunave shqipetare ne Maqedoni?


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
hey
Postuar nė: 12.07.2011, 18:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (alboholic @ 12.07.2011, 19:30)
Hey i paska parashtru pyetjet shum mire
Po do doja te shtoja dhe disa

1Kur do behet barazimi i univereziteteve shqiptare me ato maqedonase { si ne buxhet si ne kualitet]

* sa per ilustrim te njejtat drejtime ne univerzitete maqedonase kane kuote me te vogel se sa ne usht plus shteti investon me teper ne to

dikush ne shkup pagon 600 kofinancim per vjet e dikush si une ne usht pagojm 2000 euro kofinancim

2Neqoftese gjuha shqipe behet zyrtare ? Kur do fillojn maqedonasit ta mesojn neper shkolla mbasi qe ne e msojm .

Kam shum pyetje nder mend po asnjeren smuj me formulu me fjalor te paster smil4a8acf4d179b2.gif smil4a8acf4d179b2.gif

Alboholic ma kujtoi edhe nje pyetje.
- Kur do t'a zhveshe USHT-ne nga nepotizmi i skajshem ne te cilin eshte futur ky universitet. Qe te mos e akuzojsh direkt ate per kete problem, thuaji qe ky problem ka qene edhe kur ne pushtet ka qene partia tjeter. Por tani ky eshte ne pushtet dhe a do beje perpjekje qe ne USHT te punesohen persona me te afte dhe jo familjar te ngushte te funksionareve te partise ne pushtet (familjaret jane personalisht te atij ama mos ja thuaj se turp smil3dbd4daabd491.gif )
PM
Top
Armati
Postuar nė: 12.07.2011, 18:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 634
Antari Nr: 9745
Bashkangjitur: 23.09.2007-Kur do tė pėrfundojė ujėsjellėsi pėr fshatrat e Komunės sė Likovės, tė cilėt edhe 10 vite pas luftės, edhe pėrkundėr faktit se nė territorin e vet kan dy penda, ende nuk gėzojnė tė drejtėn pėr tė pasur ujė nė nėdrkohė qė ujin e pendave e shfrytėzojnė maqedonėt e serbėt e Tromegjės, Dobėrshanit Zelen ridit e Kuēkarevės?

-Me ēka u kushtėzua nga pala maqedone pėr tė bėrė koalicionim?
PM
Top
alboholic
Postuar nė: 12.07.2011, 18:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2435
Antari Nr: 17460
Bashkangjitur: 20.09.2008Vetem Pyetje - Packs


----------------------------------------
Alboholic 4 ever
41° 10′ 39″ N, 20° 40′ 44″ E
PMMSN
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio