Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dr. i Ekonomis -Minister i MBROJTJES
eros_77
Postuar nė: 13.07.2011, 16:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 554
Antari Nr: 3906
Bashkangjitur: 09.11.2006FATMIR BESIMI hahahahaha hajte me lula ;))
PM
Top
hey
Postuar nė: 13.07.2011, 16:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (eros_77 @ 13.07.2011, 17:09)
FATMIR BESIMI hahahahaha hajte me lula ;))

E i ekonomise kush do jete?
PM
Top
eros_77
Postuar nė: 13.07.2011, 16:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 554
Antari Nr: 3906
Bashkangjitur: 09.11.2006 Citim (hey @ 13.07.2011, 17:12)
E i ekonomise kush do jete?

Zdi sipas gjitha gjasave duhet ti takoj ndonje te shkupit, apo kumanoves ;))
PM
Top
alvin
Postuar nė: 13.07.2011, 16:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (hey @ 13.07.2011, 17:12)
E i ekonomise kush do jete?

Mbase ndonjė ish- komandat ushtarak smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
eros_77
Postuar nė: 13.07.2011, 16:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 554
Antari Nr: 3906
Bashkangjitur: 09.11.2006 Citim (alvin @ 13.07.2011, 17:15)
Mbase ndonjė ish- komandat ushtarak smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
dreqja-007
Postuar nė: 13.07.2011, 16:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3836
Antari Nr: 22319
Bashkangjitur: 22.05.2009 Citim (alvin @ 13.07.2011, 17:15)
Mbase ndonjė ish- komandat ushtarak smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

ja kan bo ketij Hasta La Vista Baby

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Nese i ke drejtuar njerin gisht tjetrit,kujto qe tre te tjeret i ke te kthyer kah vetja !!!
PM
Top
idrizi
Postuar nė: 13.07.2011, 16:45
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 28
Antari Nr: 25499
Bashkangjitur: 25.10.2010Keta te BDI te si duket po bejne eksperimente. Pse, do te shihet me vone. Informatat flasin se edhe prof.Adnani nuk do jete minister i drejtesise, po do zevendesohet nga Blerim Bexheti. Eksperiment i radhes , te shohim cka do jete. Mjerte shqipetaret ?
PM
Top
GuriShipes
Postuar nė: 13.07.2011, 17:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 760
Antari Nr: 25617
Bashkangjitur: 16.11.2010eja ju vjen, ministrave!
veq per prapanicen e vet jane duke punu!

o popull o i varfer je po , ma tup popull skam pa!
kemi politikan tradhtar!
PM
Top
musa56
Postuar nė: 13.07.2011, 17:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010Dialog i trilluar

O Talat, cu bo be pouna?, e pys une
S di c tet thom vllaj, serbet ksaj poune i thone: Lud jebe zbunjenog, mu pergjigj ai.

PM
Top
alvin
Postuar nė: 13.07.2011, 17:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (musa56 @ 13.07.2011, 18:27)
Dialog i trilluar

O Talat, cu bo be pouna?, e pys une
S di c tet thom vllaj, serbet ksaj poune i thone: Lud jebe zbunjenog, mu pergjigj ai.

Pse bash Talati be smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Princo
Postuar nė: 13.07.2011, 18:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009Fatmir Besimi nė postin e Ministrisė sė Mbrojtjes ėshtė befasia e vetme nė emrat qė ka pėrzgjedhur kryetari i BDI-sė Ahmeti. Sonte do tė vendoset se kush do ta zėvendėsojė Besimin nė dikasterin e Ekonomisė qė i takon BDI-sė.

Musa Xhaferi rikthehet nė postin e zv/kryeministrit i angazhuar pėr implementimin e Marrėveshjes sė Ohrit ndėrsa Teuta Arifi do tė jetė zv/kryeministre e angazhuar pėr eurointegrimet.

Abdilhaqim Ademi nga posti i zv/kryeministrit transferohet ne resorin e Ekologjisė, me Drejtėsinė do tė udhėheq Blerim Bexheti, kryetar aktual i Komunės sė Sarajit ndėrsa nė Ministrinė e Pushtetit Lokal do tė ulet Nevzat Bejta.

Befasi ėshtė edhe fakti se asnjė kuadėr i Kumanovės nga radhėt e BDI-sė, nuk do tė ketė post ministri nė ekzekutiv dhe fakti qė Shkupi humbė postin e zv ministrit tė Brendshėm ku kandidat mė serioz pėr kėtė postė ėshtė Tahir Hani nga Struga, njfton Alsat-M

Kjo pėrzgjedhje e Ahmetit dhe pėrcaktimi i ministrit tė Ekonomisė sonte pritet tė marrin vizėn edhe nga Kryesia Qendrore e partisė e mė pas edhe nga Kėshilli i pėrgjithshėm i BDI-sė.

Nė pazarin me VMRO DPMNE-nė pėrveē tri kėrkesave politike, mbylljen e rasteve tė Hagės, legalizimi i pėrdorimit tė flamurit dhe ndryshimi teknik i Ligjit pėr pėrdorimin e gjuhės, partia e Ahmetit nuk arriti tė marrė asnjė nga drejtoritė e sigurimit qė i kėrkonte.

BDI nuk arriti tė marrė as drejtoritė e financave siē janė Drejtoria e tė Ardhurave Publike dhe Drejtorinė e Doganave. Nga partia e Ahmetit janė tė kėnaqur qė BDI tani do tė drejtojė 32 nga gjithsej 74 drejtori gjegjėsisht 17 mė shumė se sa qė ka pasur deri mė tani.

BDI do tė udhėheqė me Fondin e Shėndetėsisė gjegjėsisht drejtori i dytė nė kėtė fond do tė jetė nga radhėt e partisė sė Ahmetit. Pastaj do tė drejtojė Policinė financiare, Postat e Maqedonisė, Fondin pėr rrugė Magjistrale dhe rajonale policinė pyjore dhe disa drejtori te rėndėsisė mė tė vogėl.

Sa i pėrket zgjidhjeve kadrovike tė VMRO DPMNE-sė ėshtė e sigurt se nė postet e tanishme ministrore do tė vazhdojnė tė mbeten Zoran Stavrevski, Elizabeta Kanēevska Milevska, Vlladimir Peshevski dhe Gordana Jankullovska. Ende nuk dihet kush do tė drejtojė Ministrin e Jashtme dhe atė tė Arsimit.

Musa Xhaferi, Zv/kryeministėr pėr Implementimin e MO-sė
Teuta Arifi, zv/kryeministre pėr Eurointegrime
Blerim Bexheti, ministėr i Drejtėsisė
Nevzat Bejta, ministėr i Pushtetit Lokal
Abdilhaqim Ademi, ministėr i Ekologjisė
Ministėr i Ekonomisė (akoma nuk ėshtė vendosur)
Tahir Hani, zv/ministėr i Punėve tė Brendshme

Agjencia pėr rezervat shtetėrore
Agjencia pėr investime tė huaja
Drejtoria pėr rezervat e naftės
Fondi i Shėndetėsisė
Qendra pėr menaxhim me kriza
NP pėr menaxhim me objekte afariste
Agjencia pėr menaxhim me pronėn e konfiskuar
Policia pyjore
Inspektorati i punės
NP ‘Makedonija Pat’
Parku nacional ‘Pelister’
Qendra shtetėrore pėr provim
Qendra pėr arsimim tė tė rriturve
Inspektorati pėr pylltari dhe gjueti
Galeria Nacionale Shkup
Teatri pėr tė rinj dhe fėmijė-Shkup
Shtėpia Pėrkujtimore ‘Nėnė Terezė’


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 13.07.2011, 18:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (Princo @ 13.07.2011, 19:09)


Agjencia pėr rezervat shtetėrore
Agjencia pėr investime tė huaja
Drejtoria pėr rezervat e naftės
Fondi i Shėndetėsisė
Qendra pėr menaxhim me kriza
NP pėr menaxhim me objekte afariste
Agjencia pėr menaxhim me pronėn e konfiskuar
Policia pyjore
Inspektorati i punės
Parku nacional ‘Pelister’
Qendra shtetėrore pėr provim
Qendra pėr arsimim tė tė rriturve
Inspektorati pėr pylltari dhe gjueti
Galeria Nacionale Shkup
Teatri pėr tė rinj dhe fėmijė-Shkup
Shtėpia Pėrkujtimore ‘Nėnė Terezė’

ahhahahaa me mir bdi te kish pranuar punesime me vendime ne administrat shteterore sesa keto mini-drejtori keto ne kohen e PPDse dhe ne kohen e PDSHse jan quajtur thjesht punsime jo drejtori
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 13.07.2011, 18:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007- Ndoshta nuk eshte i qelluar ne kete pozit, por edhe Jankullovska skishte te bente asgje me policine, e sa ministra e deputet i kemi keshtu te gershetuar, si ne anen e sllaveve si ne anen tone.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
musa56
Postuar nė: 13.07.2011, 19:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010 Citim (alvin @ 13.07.2011, 18:29)
Pse bash Talati be smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

E po sepse Talati permendej si minister i munshem dhe sepse ai eshte me profesion oficer, e gjithashtu ishte zv/minister.

Mendoj se ka logjike dialogu i sajuar, apo jo?
Gjithashtu jam i bindur se pikerisht ajo do te ishte pergjigja e tij.
Qe te mos mendoje dikush se meteveretet ka ndodhe, u detyrova qe per hire te korrektesise te shenoj se dialogu eshte i triloluar.
Respkete
PM
Top
eros_77
Postuar nė: 13.07.2011, 22:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 554
Antari Nr: 3906
Bashkangjitur: 09.11.2006Valon Saraqini Ministri i rri i ekonomis
Nuk jan i sigurte po duhet me qen ki ne youtube ;)) me lula

http://www.youtube.com/watch?v=XUDQ8GCdne8
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio