Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tahiri e fton Kurtin tė ulet me Stefanovicin
EDI.RAMA
Postuar nė: 15.07.2011, 10:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008Ka vetėm njė mėnyrė qė Albin Kurti mund ta kuptojė se ēka thuhet e diskutohet prapa dyerve tė mbyllura nė bisedimet Kosovė – Serbi. Kjo ėshtė pjesėmarrja e tij nė bisedime dhe ulja nė njė tavolinė me kryenegociatorin serb, Borko Stefanovic.
“Unė e ftoj tė vijė nė Bruksel dhe tė jetė e bisedimeve dhe mund ta kuptojė se ēfarė po flitet. Transkriptet nuk mund tė bėhen publike, ėshtė ēėshtje konfidenciale e diplomacisė”, ka thėnė kryenegociatorja Edita Tahiri, nė emisionin Interaktiv tė KTV-sė.

Tahiri ka insistuar se marrėveshjet janė nė dobi tė qytetarėve tė Kosovės dhe nuk e mohojnė pavarėsinė. Ajo ka shpjeguar se nė Serbi mund tė udhėtohet edhe me targat RKS, por pjesa e emblemės sė Kosovės duhet tė fshihet me njė “sticker” tė veēantė, dhe e njėjta gjė do tė ndodhė edhe me makinat qė hyjnė nga Serbia, ku do tė mbulojnė pjesėn me flamurin serb, transmeton Indeksonline.

Tahiri ka thėnė qė nga 1 nėntori strukturat paralele nė Kosovė do tė shuhen, dhe nuk do tė lėshohen mė dokumente paralele serbe, kurse do tė konfiskohen edhe targat serbe, duke pėrfshirė ato tė para luftės.

Zv/kryeministrja ka paralajmėruar rundin e ri tė negociatave pėr javėn e ardhshme, ku priten marrėveshje pėr 4 fusha tė reja, duke pėrfshirė pranimin e vulave tė Doganave tė Kosovės, si dhe krijimin e njė sistemi roaming pėr serbėt, qė do tė nėnkuptonte sipas saj, ndalimin e operatorėve ilegalė serbė tė telefonisė mobile. /Telegrafi/
Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio