Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (23) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sulm terrorist ne Oslo te Norvegjise.
The_Saint
Postuar nė: 22.07.2011, 18:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 606
Antari Nr: 25877
Bashkangjitur: 02.01.2011

----------------------------------------

Njohuria tė bėn tė lirė.
PM
Top
Hornets
Postuar nė: 22.07.2011, 18:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009Besohet se 4 veta kanė vdekur nga tė shtėnat nė tubimin qeveritar me tė rinjtė nė kampin Utoyea, raporton BBC. 5 veta janė plagosur

18:24 Njė person i maskuar si polic ka hyrė nė njė kamp tė rinjsh dhe ka filluar tė gjuajė me armė nė drejtim tė njerėzve tė mbledhur

18: 11 Norvegjia vazhdon tė jetė e pėrfshirė nė gjendje kaosi, pas shpėrthimit tė fuqishėm qė deri mė tani la tė vdekur 2 persona e plagosi 15. Raportet e fundit thonė se ka pasur tė shtėna me armė nė nė njė kamp tė rinjsh. Kryeministri ka thėnė se ai dhe ministrant janė tė sigurtė, por e ka quajtur tė “tmerrshme” atė qė ka ndodhur.


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
The_Saint
Postuar nė: 22.07.2011, 18:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 606
Antari Nr: 25877
Bashkangjitur: 02.01.2011Nga ato cfare shohim nuk behet fjale per gjuajtje me arme dore por auto bomba,me qellim te vrasjes dhe shkaterrimit sa me te madh.


----------------------------------------

Njohuria tė bėn tė lirė.
PM
Top
The_Saint
Postuar nė: 22.07.2011, 18:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 606
Antari Nr: 25877
Bashkangjitur: 02.01.2011NRK is reporting that an unknown group called "Helpers of the Global Jihad" have posted a message that this is only the beginning of the reaction to Norwegian periodicals publishing the Muhammed cartoons, according to Andrew Boyle, a journalist in Norway.

http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/...n-live-coverage

----------------------------------------

Njohuria tė bėn tė lirė.
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 22.07.2011, 18:23
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (The_Saint @ 22.07.2011, 21:47)
Nga ato cfare shohim nuk behet fjale per gjuajtje me arme dore por auto bomba,me qellim te vrasjes dhe shkaterrimit sa me te madh.

Behet fjale per dy sulme te ndara, te vecuara - s'eshte i njejti.

Sulmet me bombe kane qene ne qender te Oslos dhe kane patur si cak objektet qeveritare, nderkohe qe sulmet me arme te lehta kane qene ne nje kamp ku eshte pritur te jete prezent dhe kryeministri norvegjez.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Hornets
Postuar nė: 22.07.2011, 18:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009 Citim (Cusack @ 22.07.2011, 19:23)
Behet fjale per dy sulme te ndara, te vecuara - s'eshte i njejti.

Sulmet me bombe kane qene ne qender te Oslos dhe kane patur si cak objektet qeveritare, nderkohe qe sulmet me arme te lehta kane qene ne nje kamp ku eshte pritur te jete prezent dhe kryeministri norvegjez.

19:44 Shpėrthimi nė Oslo dhe tė shtėnat me armė nė Utoya janė tė lidhura me njėra-tjetrėn, pohon policia norvegjeze nė Oslo19:33 Policia norvegjeze ka konfirmuar pėr Reuters se si pasojė e shpėrthimit nė Oslo tė vdekur kanė mbetur 7 persona


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
The_Saint
Postuar nė: 22.07.2011, 19:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 606
Antari Nr: 25877
Bashkangjitur: 02.01.2011Sulme te koordinuara dmth.

Po vrasim njerez sepse nje apo disa gazeta kane publikuar karikaturat e Muhamedit.

Pritni sulme tash edhe ndaj "kohes ditore" dhe qeverise se Kosoves nga hoxha Shefqet smil3dbd4e5e7563a.gif
Gazeta e poshter meriton auto bombe smil3dbd4e5e7563a.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga The_Saint nė 22.07.2011, 19:05


----------------------------------------

Njohuria tė bėn tė lirė.
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 22.07.2011, 19:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007Jo bre sesht e mundur me qene te fese muslimane keta qe kan vra njerze te pafajshem.

Amerika e ka ba kete pune e tani me i fajesu muslimanet.

Po po Amerika ka dore ne kete akt makaber.


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
festina
Postuar nė: 22.07.2011, 19:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6416
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008 Citim (fisniku @ 22.07.2011, 20:38)
Jo bre sesht e mundur me qene te fese muslimane keta qe kan vra njerze te pafajshem.

Amerika e ka ba kete pune e tani me i fajesu muslimanet.

Po po Amerika ka dore ne kete akt makaber.

Pikrisht nga aty vjen inspirimi(nga Amerika)!!! smile5u87yu45y.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 22.07.2011, 19:46
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Disa njerez jane lenduar kur nje person i veshur si polic hapi zjarr te premten ne nje takim te forumit rinor te Partise Laburiste ne Utoeya, nje ujdhese ne periferi te kryeqytetit Oslo, raporton televizioni shteteror NRK.
Shefi i policise ne Oslo Anstein Gjengdal tha qe njesitet anti-teror jane derguar ne kampin ku ndodhi sulmi. Ky sulm vjen pak kohe pasi disa shperthime goditen zyren e kryeministrit Jens Stoltenberg ne Oslo.

Stoltenberg ishte parapare te merrte pjese ne kete takim, tha policia.


Al Jazeera Live Blog


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 22.07.2011, 19:48
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Policia e ka arrestuar personin qe shtyu dhe plagosi disa njerez perderisa ishte i veshur si polic ne nje takim rinor te Partise Laburiste ne Oslo, raporton televizioni publik NRK.

Me heret NRK raportoi qe nje person i armatosur kishte qelluar dhe plagosur kater ose pese persona
.


Al Jazeera Live Blog


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Kamikaze
Postuar nė: 22.07.2011, 19:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 26275
Bashkangjitur: 15.03.2011blla blla blla fobazz smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
NoSpam!
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 22.07.2011, 19:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 17998
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008Allahu EKBERR
Let vriten qent edhe k****at


Pastaj po thuni anej knej.
Shikoni kush nxit urrejtje dhe perqarje
Shikoni kush fillon me ofendu
Ju jahudi vdiqni me mllefin qe keni


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
The_Saint
Postuar nė: 22.07.2011, 19:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 606
Antari Nr: 25877
Bashkangjitur: 02.01.2011 Citim (festina @ 22.07.2011, 20:41)
Pikrisht nga aty vjen inspirimi(nga Amerika)!!! smile5u87yu45y.gif

Popujt Skandinavez jane nder popujt me te urte,dhe me te sjellshem ne bote.
Urtesine dhe humanizmin e tyre,dhe jo vetem te tyre,extremistat islamik e perdorin per te bere terror.

Eshte e kote te thuhet se Islami eshte fe e paqes,kur po ky Islam demonstron terror.

Ah,gati harrova...Inspirimi dhe urdherat per te vrare ata qe s'i takojne kopese burojne nga Kurani,jo Amerika.


----------------------------------------

Njohuria tė bėn tė lirė.
PM
Top
fisniku
Postuar nė: 22.07.2011, 19:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007 Citim (dasaaa @ 22.07.2011, 20:54)
Allahu EKBERR
Let vriten qent edhe k****at


Pastaj po thuni anej knej.
Shikoni kush nxit urrejtje dhe perqarje
Shikoni kush fillon me ofendu
Ju jahudi vdiqni me mllefin qe keni

Kuna po ja kushton keto vargje kaq te omla oo Dass??


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top

Topic Options Faqe: (23) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio