Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> LEGALIZIMI I USHT BASHK ME TE EDHE I KORRUPCIONIT
akrasniqi
Postuar nė: 02.11.2006, 21:53
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 7
Antari Nr: 446
Bashkangjitur: 19.12.2005BASHK ME UNIVERSITETIN U LEGALIZUA EDHE KORRUPCIONI POR EDHE POLITIZIMI I UNIVERSITETIT TUA KUJTOJ NJE FAKT SE PARA LEGALIZIMIT TE UT se KA EKZISTUAR KORRUPCIONI ME TE MADHE POR NUK KA PASUR POLITIKA TE QEVERISE POR EDHE TE PARTIVE POLITIKE MBI UNIVERSITETIN E TETOVES NDERSA TANI EDHE KAM PERSHTYPJEN SE KA NJE KONTROLL NE ASPETIN E PARREGULLSIVE BRENNDA UNIVERSITETIT POR KA EDHE NJE PRESION ME TE MADHE POLITIK MBI TE DHE SI PASOJ UNIVERSITETI VEHET NE NJE POZITE EDHE ME TE VESHTIRE SE QE KA QEN NE FAKT .
SHKARKIMI I REKTORIT TE UT DHE GJETJA E NJE POTPURI DIPLOMAVE FALLCO TE DALA NGA UNIVERSITETI E TREGOJ QARTE SE SA NDIKIM MUND TE KET QEVERIA MBI TE.
QE NGA THEMELIMI I UT E DERI ATY KAH PERFUNDIMI I LUFTES NE UT KA PATUR NJE RENDE ME TE MIRE BRENDA UT.
NDERSA PAS LUFTES DHE PAS TENTIMEVE TE PARA POLITIKE MBI UNIVERSITETIN E TETOVES 2002 PER EMRIMIN E REKTORIT ICILI NE FAT NUK BENTE PJESE AS SI PROFESOR UNIVERSITETIT E DERI TE UD REKTORI I TASHEM UT KA QENE ME TEPER MEJDAN POLITIK SE UNIVERSITET.
MBI 80 % E KUADRIT AKADEMIK BRENDA FAKULTETEVE ESHTE JO PROFESIONAL KJO ESHTE SI PASOJE E POLITIKES DHE E KULARVE BRENDA UNIVERSITETIT
EDHE PSE I LEGALIZUAR UNIVERSITETI KAH GJENDJA MATERIALE GJENDET NE NJE POZITE TE NJEJTE ME ATE TE MEHERSHME KJO TREGON SE SKA PAS VULLNET PER TE KRYER REFORMAT E KERKUARA DHE PER TA VENE NE KONTROLL KORRUPSIONIN DHE DUKURITE E KQIJA.
NGA 2000 E DERI 2005 UNIVERSITETI KA VJELE NGA STUDENTET ATY RRETH 3 MILION EURO POER VIT AKADEMIK NDERSA AS PERQINDJA ME E VOGEL NUK ESHTE MBETUR BRENDA TIJE ,Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio