Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Benini e njeh Kosovėn
Hornets
Postuar nė: 17.08.2011, 23:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009Fotografi e jashtme

Republika e Beninit ėshtė bėrė shteti i 80 qė e ka njohur Republikėn e Kosovės – shtet i pavarur dhe sovran, mėson portali Indeksonline, nga burime tė afėrta me zv/kryeminsitrin Pacolli. Njoftimi zyrtar pritet tė arrijė shumė shpejt


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 18.08.2011, 00:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009-Gėzohem qė kėto ditė kemi njohje vazhdimisht,tashmė presim dhe Nigerin.


-Ps.Tash e tutje Beninin nė skedina do e luaje te fitoje smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Hornets
Postuar nė: 18.08.2011, 00:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009Zyra e zėvendėskryeministrit tė parė Behgjet Pacolli pėrmes njė njoftimi pėr media ka konfirmuar se Benin ėshtė shteti i 80-tė qė ka njohur shtetin e Kosovės. Vendimi pėr njohje i ėshtė dorėzuar sot Pacollit nga presidenti i kėtij vendi Yayi Boni.

“Njohja nga Benini i ėshtė dorėzuar sot, zėvendėskryeministrit tė parė tė Qeverisė sė Kosovės, z.Behgjet Pacolli nga Presidenti i Beninit Yayi Boni gjatė takimit zyrtar. Kjo njohje ėshtė rezultat i aktiviteteve tė vazhdueshme lobuese tė zotit Pacolli nė kuadėr tė diplomacisė sė tij nė shtetet ve e veē. Gjatė ditės ju dėrgojmė edhe notėn verbale tė njohjes. Republika e Beninit kufizohet me Togon, Nigerinė, Burkina Fason dhe Nigerin. Kryeqyteti i Beninit ėshtė Porto Novo me njė sipėrfaqe prej 110 mijė kilometrash dhe me rreth 9 milion banorė.Aktivitetet lobuese tė zotit Pacolli do tė vazhdojnė edhe nė ditėt nė vijim me qė rast pėr njohjet do tė informoni me kohė”, thuhet nė njoftimin nga zyra e zėvendėskryeministrit Pacollit.


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio