Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kush votoi pėr e kush kundėr Edukatės fetare
R666
Postuar nė: 31.08.2011, 20:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 478
Antari Nr: 26359
Bashkangjitur: 01.04.2011

Prishtinė, 31 gusht - PDK-ja tradhtoi partnerėt e koalicionit nė qeveri ditėn e hėnė. Propozimet e PD-sė pėr votimin e dy amendamenteve: Edukatėn fetare nė shkolla dhe bartjen e shamive, nuk u mbėshtetėn nga opozita, por as nga PDK-ja. KTV-ja ka raportuar, mbėshtetur nė njė procesverbal tė votimit nė seancėn e 29 gushtit, se shumica e deputetėve tė PDK-sė dhe LDK-sė votuan kundėr.

“Prej 29 deputetėve tė PDK-sė, 7 deputetė votuan pėr futjen e edukatės fetare nė shkolla. Ata janė: Elmi Reēica, Latif Gashi, Zenun Pajaziti, Ganime Musliu, Safete Hadėrgjonaj, Arsim Bajrami e Valbona Dibra. 22 deputetėt e tjerė tė PDK-sė, tė pranishėm nė sallė, votuan kundėr”.

Prej 18 deputetėve tė LDK-sė, vetėm katėr votuan pėr futjen e Edukatės fetare nė shkollat laike: Ali Sadria, Lufti Haziri, Imri Ahmeti dhe Arben Gashi. 14 deputetėt e tjerė tė partisė sė Isa Mustafės votuan kundėr. Propozimi i Partisė sė Drejtėsisė sė Aganit ka marrė pėrkrahje edhe nga minoritetet, ndėrsa AAK-ja ka votuar kundėr.

Pėr ēėshtjen e dytė, atė tė bartjes sė shamive nė shkolla, u deklaruan 64 deputetė kundėr, ndėrsa vetėm 18 votuan pėr. Kėsaj radhe, tė gjitha partitė kryesore, PDK, LDK e AAK ishin kundėr. Nė tė dyja votimet, vetėm tre deputetė shqiptarė votuan pro, Ganimete Musliu e PDK-sė, Ali Sadria i LDK-sė dhe Ukė Rugova.


----------------------------------------
.¤ *ØØ*¤.øø...ø.¤\
\♥ All-llahu Ekber ♥\
.\ø.¤ *ØØ*¤.øø.ø.¤*
..\
☻/
/▌
/ \
PM
Top
A33
Postuar nė: 31.08.2011, 21:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 26823
Bashkangjitur: 14.08.2011All-llahi i vraft ishalla...... kta idiota e kta ahmaka
PM
Top
ßina
Postuar nė: 31.08.2011, 22:09
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8250
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009A fitojme edhe nese e kuptojme kush ka votu PER e kush KUNDER.

Nje e di une, e besoj qe e dini edheju tjeret qe shumica qe jane te ulur ne vendet e deputetit nuk i meritojne ato ulese, ama vet i kemi zgjedh deshtem ose nuk deshte ja pafshim hajrin.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 31.08.2011, 22:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 17998
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (ßina @ 31.08.2011, 23:09)
A fitojme edhe nese e kuptojme kush ka votu PER e kush KUNDER.

Nje e di une, e besoj qe e dini edheju tjeret qe shumica qe jane te ulur ne vendet e deputetit nuk i meritojne ato ulese, ama vet i kemi zgjedh deshtem ose nuk deshte ja pafshim hajrin.

Po pra te gjith jemi hisenik ktu
Te gjith kemi kontribu ne ket drejtim
Duke e dhan voten pa mendu
Tash mos ti fajsojm akon,por ta fajsojm veten


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Hornets
Postuar nė: 31.08.2011, 22:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009Te ruaj kete link se zgjedhjet do vijne gjithsesi.


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
BESI_TE
Postuar nė: 31.08.2011, 23:10
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 5336
Antari Nr: 17415
Bashkangjitur: 19.09.2008E kta qe votuan kunder, nga kush u votuan???

Populli gjithmone e ka mashen ne dore, por gjer sa populli ate nuk din ta shfrytezoj, keshtu ne nderkohe do ndodhe qe te digjemi, dhe pastaj o kuku u djega, epo u djege vallah!!!

Te hapim syte, te perdorim pak mendjen e me dit kujt me ja fal besimin, se tu votu paushall, u mbytem tu i qit ne krye vendit lloj lloj lopari smil4a8acf219332d.gif


----------------------------------------
Falėm o Zot, se nese Ti nuk mė falė, unė jam prej te humburve, andaj falėm, falėm falėm...

>>> Te folurit teper, eshte mendjemadhesi!!! <<<
PM
Top
Ohri-
Postuar nė: 01.09.2011, 11:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 915
Antari Nr: 26611
Bashkangjitur: 04.06.2011Se di pse na lodhni trunin, pse more keta te votuarit nga Populli, qe kishin partine Shamis, partin e Fes, nuk e votuan PD, por PDK, LDK, AAK? Hajt more bani qef.. Se ne zgjedhjet e ardhshme do te bani dicka... 90% e Popullsis muslimane Partia Drejtsis merr 5% te votave .. 10% e Popullsis Katolik, Partia Demokristiane merr 3%! Mos e qoni me gjate!


----------------------------------------
Na nuk jena UFAAAAAAAA!!!
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 01.09.2011, 11:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 17998
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (Ohri- @ 01.09.2011, 12:11)
Se di pse na lodhni trunin, pse more keta te votuarit nga Populli, qe kishin partine Shamis, partin e Fes, nuk e votuan PD, por PDK, LDK, AAK? Hajt more bani qef.. Se ne zgjedhjet e ardhshme do te bani dicka... 90% e Popullsis muslimane Partia Drejtsis merr 5% te votave .. 10% e Popullsis Katolik, Partia Demokristiane merr 3%! Mos e qoni me gjate!

Pajtohemi,ne kemi vetem fjal jo pun
Tash let kukatim jemi mesu ne Muslimanet me kukat
Jemi mesu me mjell faren ne tok te huj e me prit bereqetin ne tok ton


Amo kshtu nuk shkon tash normal se edhe majmuna bohemi e bajshum me shendet


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
LOVER-BOY
Postuar nė: 07.09.2011, 19:11
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 19
Antari Nr: 9706
Bashkangjitur: 21.09.2007Nuk jan 10 % po jan 2.6 deri 2.8% po mos harroni se kta intelektual qe i kemi disa e kan ne zemer akoma komunizmin e Titos e disa jan bijte e Komunisteve te perbetuar duhen disa gjenerata per tja u Gjakun e infektuar nga komunizmi.
PM
Top
Fidaim
Postuar nė: 07.09.2011, 19:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1885
Antari Nr: 22565
Bashkangjitur: 13.06.2009Keta qe votuan kunder,jane votu nga nje pakice militantesh HAJNA,te cilet vodhen voten e lire te popullit,dhe e vendosen sipas prefernces se tyre partiake. (PDK - Drenice) ,( LDK - Llap -Prishtine ), (AAK - Dukagjin). PD - AKR , nga njerezit qe kerkojne te drejtat e tyre elementare e qe ne realitet nuk jemi pak,po jemi goxha shume!!!


----------------------------------------
Ne bėmė ēdo gjė nė tokė zbukurim tė saj qė Ne t’i testojmė ata qė tė shohim se veprat e kujt janė mė tė mirat. (Sure al-Kahf: 7)
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 07.09.2011, 19:39
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3721
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (BESI_TE @ 01.09.2011, 00:10)
E kta qe votuan kunder, nga kush u votuan???

Populli gjithmone e ka mashen ne dore, por gjer sa populli ate nuk din ta shfrytezoj, keshtu ne nderkohe do ndodhe qe te digjemi, dhe pastaj o kuku u djega, epo u djege vallah!!!

Te hapim syte, te perdorim pak mendjen e me dit kujt  fal besimin, se tu votu paushall, u mbytem tu i qit ne krye vendit lloj lloj lopari  smil4a8acf219332d.gifE po me mir tani dini kujt ti japni voten ,po ce don se ata jan mesu te ndrroj fetyren, deri ateher mbase gjith do jen pro lendes fetare dhe mbuleses.


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio