Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> E copetoi, e skuqi dhe me pas e hengri mikun e tij, Kanibalizmi ne Europe ne rritje e siper
Une...
Postuar nė: 03.09.2011, 02:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 261
Antari Nr: 24323
Bashkangjitur: 19.01.2010Shok ka shkaktuar njė 21-vjeēar, kuzhinier nė profesion, nė Rusi, i cili duke u hequr si homoseksual arriti tė mashtroj viktimėn e tij e mė pas tė avancojė nė aktin kanibalist.

Mbas njohjes ne internet, 21-vjeēari arriti tė bind viktimėn dhe ta drejtoj atė pėr nė shtėpinė e tij, ku mė pas e copėtoi, e skuqi dhe e hėngri.
Kur kanibali ra nė duart e policisė pranoj krimin makabėr qė kishte bėrė. Pyetjes sė policisė se ēfarė tė shtyu tė bėsh kėtė krim kaq tė tmerrshėm, ai u pėrgjigj: “Thjeshtė doja tė provoja se si ishte shija e mishit tė njeriut, kjo ishte e vetmja arsye, nuk kisha ndonjė qėllim tjetėr”.
Mė absurdja nė kėtė histori ėshtė se kuzhinieri 21-vjeēarė, pėrveē krimit anormal, nuk u mjaftua me kaq, por ai shite xhiruar dhe njė video dhe e kishte publikuar atė nė internet. Mė pas falė ndėrhyrjes sė policisė kjo video u bllokua dhe u sekuestrua si provė kundėr kanibalit.
“I kėrkova tė zhvishej dhe tė hynte nė vaskė, ku dhe e vrava”, deklaroi i pa trembur para trupit tė hetuesve kanibali 21-vjeēarė. “E ktheva pėrmbysė, mbusha vaskėn me ujė tė ngrohtė qė tė shkrifej kufoma e tij, mė pas e preva nė copa tė vogla dhe e skuqa nė tiganė. Gjatė skuqes shtova domate, vajė, e pastaj e hėngra”, pėrfundon ai.
Policia arriti tė zbuloj vrasėsin, kur e ėma e viktimė deklaroi zhdukjen e tij nė polici dhe kėshilloj policėt qė ata tė kėrkoni gjurmėt e tij, ndėr shokėt qė ai kishte gjetur nė internet.
21-vjeēari kanibal zgjodhi pėr viktimė tė tij njė homoseksual jo pa qėllim, pasi nė Rusi ėshtė shumė e vėshtirė tė bėhet e ditur njė lidhje mes homoseksualėsh, kėshtu ai shpresonte qė kjo lidhje dhe vrasje njėkohėsisht, tė mos mėsohej kurre.
Tashmė kanibali 21-vjeēarė pėrballet me akuza tė rėnda dhe mund tė dėnohet deri mė 15 vjet heqje lirie.
Gjithashtu burime policore thanė se pėr 21-vjeēarin ėshtė vėnė nė dispozicion njė ekip ekspertėsh psikologėsh pėr tė shqyrtuar gjendjen e tij psikike.


Njė rast tjetėr kanibalizmi shėnohet dhe nė Angli

Njė javė mė parė kishte ngrėnė trutė e njė personi tjetėr.
Si njė njeri tepėr i “rrezikshėm” ishte quajtur Peter Bryan, pėr sa kohė ai qėndronte nė i mbyllur nė njė klinikė psikiatrike nė Belmarsh, ku dhe sulmoi njė pacient tjetėr tė cilit, pasi i theu kokėn me goditje tė njė pas njėshme nė dysheme, i hėngri trutė.
Peter Bryan ishte mbyllur nė klinikėn psikiatrike pasi kishte sulmuar dhe vrarė mė parė dy njerėz. Gjatė qėndrimit tė tij nė klinikė, doktorėt kishin nxjerrė diagnozė mbi tė si njė pacient qė vuante nga Skizofrenia, mė pas ai ishte transferuar nė njė spital tjetėr tė sigurisė sė lartė.

Fillimisht ai ishte transferuar nė spitalin Rampton, ku dhe qėndroj pėr tetė (8) vjet reshtė. Sapo skizofreni gjeti rastin t’i shpėtoj kujdesit ndaj tij, ai menjėherė sulmoi njė ‘shokun’ e tij Brian Cherry.
Pasi e vrau, hėngri trutė e tij. Kur policėt e shokuar u afruan dhe e arrestuan atė, ai ju tha vetėm kaq “dreka ime ishte shumė e shijshme”.
Gjithashtu, dje nė gjyq, Bryan, pohoi se dhe vrsaj e tij e fundit ishte bėrė me qėllim qė tė shijonte pėrsėri mish njeriu.

Burimi:
http://www.facebook.com/notes/kuriozitete-...256195664411667


Tani, do me falni qe lajmin e postova ne kete rubrike, por mbasi rastet e ketilla e te ngjashme po na shfaqen cdo dite e me shume ne Europe dhe per me teper, denimet e mundeshme jane skandaloze sa s'ka te pare (10, 15 rralle rralle edhe 20 vjet burg), duhet pranuar se keto me nuk jane as fenomen e as dukuri negtive, por thjeshte, pjese e nje identiteti demokratik, perfaqesues me i denje i te cilit eshte Europa.


Respekte!


P.S.
Gjithsesi qe Stafi ka te drejte ta zhvendose temen.
PM
Top
festina
Postuar nė: 03.09.2011, 10:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Kur tė ēmendesh kudo tė tė jetosh prap i/e ēmendur mbetėsh!!!

Pajtohem se dėnimet janė tė lehta!


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 03.09.2011, 12:52
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Pak esht kjo nuk do thoja un ras makaber, me deshir ka shku ai ti shfry epeshet e ti (ja pse eshte e domosdoshem lenda fetar ne shkolla per ata se kan dy fije tru, duhet te jen pro perndryshe cdo dite numri esht ne rritje.)

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Zedka nė 03.09.2011, 12:53


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 03.09.2011, 13:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (Une... @ 03.09.2011, 03:21)

Tani, do me falni qe lajmin e postova ne kete rubrike, por mbasi rastet e ketilla e te ngjashme po na shfaqen cdo dite e me shume ne Europe dhe per me teper, denimet e mundeshme jane skandaloze sa s'ka te pare (10, 15 rralle rralle edhe 20 vjet burg), duhet pranuar se keto me nuk jane as fenomen e as dukuri negtive, por thjeshte, pjese e nje identiteti demokratik, perfaqesues me i denje i te cilit eshte Europa.


Respekte!


P.S.
Gjithsesi qe Stafi ka te drejte ta zhvendose temen.

Mjerim,Mjerim,Mjerim
Por mjerimi me i madh eshte se ne po lakmojm dhe po dojm me u bo sikur kta te evropes.
Priti edhe te ne kto raste smil3dbd4d75edb5e.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
trandafile
Postuar nė: 03.09.2011, 13:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2202
Antari Nr: 25727
Bashkangjitur: 05.12.2010S'ka te beje me Kulture Demokratike nje akt i tille. Me shume mund te nderlidhet me faktin se njeriu eshte qenje mish ngrenes, kjo kultura eshte dicka qe eshte kultivuar me kalimin e kohes dhe ecjen drejt civilizimeve me te perparuara njerezore...tek shumica e njerezve dhe njeriu sot, e shehe si akt te PA PRANUESHEM NGRENJEN E NJERIUT TJETER, PERNDRYSHE KETO AKTE TEJET INDIVIDUALE ne kohen tone, JANE DESHMITE ME TE MIRA TE ASAJ QE MEGJITHATE NJERIU TREGON, SE SI USHQEHEJ DIKUR KUR MUNGONTE KULTURA, QUAJE EDHE DEMOKRATIKE EDHE CIVILIZUESE PO TE DUASH.

Po kaq dine disa, edhe me akte te tilla qe sot per sot konsiderohen ē'njerezore, perpiqen te ndertojne propagande, ne sherbim te qellimeve te tyre ... megjithate, pas nje kohe edhe ne disa shtet, ashtu si ne ato te Perendimit , prerja e gishtit, dores, demkosja, vulosja e fetyres trupit, shemtimi i fetyres, hudhja me gure, do jene te barazvlefshme me kanibalizem dhe me akte te tilla te shemtuara dhe te PA PRANUESHME... EH! Po vazhdon te ece civilizimi njerezor, nder te tjera fale kultures demokratike apo edhe asaj civilizuese, por jo te gjithe ecin me hapa te barabarte edhe kete duhet te kemi parasyshe, disa jane ne ē'do rast te vonuar ose me te vonuarit smil3dbd4e398ff7b.gif
Prandaj eshte e nevojeshme qe reliktet e se kaluares njerezore, dhe cdo gje tjeter jo e mire te denohet dhe ti kujtojme si dicka jo e mire, dhe te denohen me masat me te merituara te mundeshme duke perfshire aktet kanibaleske, pastaj incestet, po ashtu gurezimet, demkosjet, dhe sakatosjen e gjymtyreve te trupit te njeriut sic ndodhe dhe akoma eshte e legalizuar ne disa prej shteteve- shoqerive te kohes ne te cilen ne po jetojme sot.

Respekt per ata qe meritojne respekt. smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Pėrgjithmonė SHQIPE e KRENARE:))))

A jeni edhe ju?!

-5-
PM
Top
AL-KO-MA
Postuar nė: 03.09.2011, 13:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 403
Antari Nr: 26645
Bashkangjitur: 11.06.2011 Citim (Une... @ 02.09.2011, 20:21)
Shok ka shkaktuar njė 21-vjeēar, kuzhinier nė profesion, nė Rusi, i cili duke u hequr si homoseksual arriti tė mashtroj viktimėn e tij e mė pas tė avancojė nė aktin kanibalist.

Mbas njohjes ne internet, 21-vjeēari arriti tė bind viktimėn dhe ta drejtoj atė pėr nė shtėpinė e tij, ku mė pas e copėtoi, e skuqi dhe e hėngri.
Kur kanibali ra nė duart e policisė pranoj krimin makabėr qė kishte bėrė. Pyetjes sė policisė se ēfarė tė shtyu tė bėsh kėtė krim kaq tė tmerrshėm, ai u pėrgjigj: “Thjeshtė doja tė provoja se si ishte shija e mishit tė njeriut, kjo ishte e vetmja arsye, nuk kisha ndonjė qėllim tjetėr”.
Mė absurdja nė kėtė histori ėshtė se kuzhinieri 21-vjeēarė, pėrveē krimit anormal, nuk u mjaftua me kaq, por ai shite xhiruar dhe njė video dhe e kishte publikuar atė nė internet. Mė pas falė ndėrhyrjes sė policisė kjo video u bllokua dhe u sekuestrua si provė kundėr kanibalit.
“I kėrkova tė zhvishej dhe tė hynte nė vaskė, ku dhe e vrava”, deklaroi i pa trembur para trupit tė hetuesve kanibali 21-vjeēarė. “E ktheva pėrmbysė, mbusha vaskėn me ujė tė ngrohtė qė tė shkrifej kufoma e tij, mė pas e preva nė copa tė vogla dhe e skuqa nė tiganė. Gjatė skuqes shtova domate, vajė, e pastaj e hėngra”, pėrfundon ai.
Policia arriti tė zbuloj vrasėsin, kur e ėma e viktimė deklaroi zhdukjen e tij nė polici dhe kėshilloj policėt qė ata tė kėrkoni gjurmėt e tij, ndėr shokėt qė ai kishte gjetur nė internet.
21-vjeēari kanibal zgjodhi pėr viktimė tė tij njė homoseksual jo pa qėllim, pasi nė Rusi ėshtė shumė e vėshtirė tė bėhet e ditur njė lidhje mes homoseksualėsh, kėshtu ai shpresonte qė kjo lidhje dhe vrasje njėkohėsisht, tė mos mėsohej kurre.
Tashmė kanibali 21-vjeēarė pėrballet me akuza tė rėnda dhe mund tė dėnohet deri mė 15 vjet heqje lirie.
Gjithashtu burime policore thanė se pėr 21-vjeēarin ėshtė vėnė nė dispozicion njė ekip ekspertėsh psikologėsh pėr tė shqyrtuar gjendjen e tij psikike.


Njė rast tjetėr kanibalizmi shėnohet dhe nė Angli

Njė javė mė parė kishte ngrėnė trutė e njė personi tjetėr.
Si njė njeri tepėr i “rrezikshėm” ishte quajtur Peter Bryan, pėr sa kohė ai qėndronte nė i mbyllur nė njė klinikė psikiatrike nė Belmarsh, ku dhe sulmoi njė pacient tjetėr tė cilit, pasi i theu kokėn me goditje tė njė pas njėshme nė dysheme, i hėngri trutė.
Peter Bryan ishte mbyllur nė klinikėn psikiatrike pasi kishte sulmuar dhe vrarė mė parė dy njerėz. Gjatė qėndrimit tė tij nė klinikė, doktorėt kishin nxjerrė diagnozė mbi tė si njė pacient qė vuante nga Skizofrenia, mė pas ai ishte transferuar nė njė spital tjetėr tė sigurisė sė lartė.

Fillimisht ai ishte transferuar nė spitalin Rampton, ku dhe qėndroj pėr tetė (8) vjet reshtė. Sapo skizofreni gjeti rastin t’i shpėtoj kujdesit ndaj tij, ai menjėherė sulmoi njė ‘shokun’ e tij Brian Cherry.
Pasi e vrau, hėngri trutė e tij. Kur policėt e shokuar u afruan dhe e arrestuan atė, ai ju tha vetėm kaq “dreka ime ishte shumė e shijshme”.
Gjithashtu, dje nė gjyq, Bryan, pohoi se dhe vrsaj e tij e fundit ishte bėrė me qėllim qė tė shijonte pėrsėri mish njeriu.

Burimi:
http://www.facebook.com/notes/kuriozitete-...256195664411667


Tani, do me falni qe lajmin e postova ne kete rubrike, por mbasi rastet e ketilla e te ngjashme po na shfaqen cdo dite e me shume ne Europe dhe per me teper, denimet e mundeshme jane skandaloze sa s'ka te pare (10, 15 rralle rralle edhe 20 vjet burg), duhet pranuar se keto me nuk jane as fenomen e as dukuri negtive, por thjeshte, pjese e nje identiteti demokratik, perfaqesues me i denje i te cilit eshte Europa.


Respekte!


P.S.
Gjithsesi qe Stafi ka te drejte ta zhvendose temen.

qysh po shoh, edhe ligj per kanibalet do votojn, po qysh jo, ligji per prostitucion esht normal, ata e hane mishin menoj, kshu qe nderlidhen gjanat, ni ligj sjell ni ligj tjetr e tani ceshtu majmuni del me i civilizum, nese spo ,mujshin me mar msim naj kund tjetr, spaku shembull me i mar paraardhesit, majmunt


----------------------------------------
- Play the game than pay the price !
PMMSN
Top
Zedka
Postuar nė: 03.09.2011, 13:43
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (AL-KO-MA @ 03.09.2011, 14:42)
qysh po shoh, edhe ligj per kanibalet do votojn, po qysh jo, ligji per prostitucion esht normal, ata e hane mishin menoj, kshu qe nderlidhen gjanat, ni ligj sjell ni ligj tjetr e tani ceshtu majmuni del me i civilizum, nese spo ,mujshin me mar msim naj kund tjetr, spaku shembull me i mar paraardhesit, majmunt

smil3dbd4e4c2e742.gif smil4a8acf686328f.gif


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 03.09.2011, 13:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (AL-KO-MA @ 03.09.2011, 14:42)
qysh po shoh, edhe ligj per kanibalet do votojn, po qysh jo, ligji per prostitucion esht normal, ata e hane mishin menoj, kshu qe nderlidhen gjanat, ni ligj sjell ni ligj tjetr e tani ceshtu majmuni del me i civilizum, nese spo ,mujshin me mar msim naj kund tjetr, spaku shembull me i mar paraardhesit, majmunt

Po qka eshte kryesorja qysh i arsytojn disa ket rast dhe raste qe kan te bojn me perendimin
Dhe besa shiten te menqur dhe perparimtar,po nejse nuk ja vlen me fol me disa qe ju kan verbu syt e zemres.
Per ty ni smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
osmen
Postuar nė: 03.09.2011, 13:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 757
Antari Nr: 24462
Bashkangjitur: 05.02.2010a i ka fug barem karabiber ene salate a ka bo
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio