Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> O prindėr, dua tė shoh Zotin tim!
dasaaa
Postuar nė: 04.09.2011, 14:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008O prindėr, dua tė shoh Zotin tim!

Mos mė mbuloni me lotin e vuajtjes dhe shqetėsimit, mė mbuloni me lotin e dashurisė dhe sinqeritetit. Jam nė rrugėn e drejtė tė Zotit tim! Mos vuani pse unė mbroj nderin tim! Mos u shqetėsoni, kur unė shqetėsohem pėr dinjitetin tim. Mos u ndihni tė ulėt, kur unė me adhurim lartėsojė Zotin tim, qė mė krijoi. Sa shumė do doja tė hynit nė zemrėn time, e tė preknit ngrohtėsinė dhe qetėsinė qė kam! Nė dorėn time ėshtė lutja; pėr ju lutem ēdoherė kur lutem pėr veten. Zoti im mė edukoi t’ia dua tė mirėn tė gjithėve.
Loti im ėshtė dashuri ndaj jush. Zoti im mė urdhėroi me urdhėr madhėshtor, qė nė fytyrat tuaja tė shkaktojė kėnaqėsi e hare; kurrė tė mos ju hidhėroj e as tė mos ju shkaktoj dhembje e vuajtje. Dua tė shoh Zotin tim, dua edhe ju ta shihni Atė. Ai, qė dua ta shoh, mė ndaloi me njė ndalesė tė rreptė, qė kurrė tė mos ju bėrtas e as mos t’jua kthej shpinėn. S’dua tė ndahem prej juve. S’dua t’ju lė nė kėtė tym, qė e mblodhi djalli i mallkuar.
Sepse unė kundėrshtoj krijesėn kur Zotin tim kundėrshton; kundėrshtohem sepse respektoj Krijuesin tim.
Mos mė largoni, ju pėrgjėrohem! Dua tė jem afėr juve. Mė lejoni t’ju flas, mė lejoni t’ju kėshilloj e t’ju thėrras, siē mė urdhėron Zoti im, me butėsi e urtėsi. Ju thėrras nė rrugėn e Paqes dhe Mirėsisė. A ka fjalė mė tė bukur se fjala, qė buron nga dashuria ndaj Zotit, qė krijoi dashuri nė zemrat e nėnave ndaj bijve tė saj! Nuk dua mall e pasuri. E gjithė ajo qė ju komunikoj: tė jetojmė nė paqe, qetėsi e dashuri. Jo vetėm nė kėtė jetė! Mos mė pėrplasni me duart, qė Zoti im jua krijoi! Mos mė shikoni me sy tė mrrolur, qė Zoti im jua krijoi. Para se qielli tė bėhet si kallaj i shkrirė! Afrohu para se tė largohemi prej njėri-tjetrit, nė ditėn kur do mbulojė tmerri e trishtimi! Kur toka bėhet e sheshtė!
Pres fjalė tė bukur, pėrēmohem. Pres pėrgėzim, qortohem. Pres afrim, largohem. Pres mirėsi, keqtrajtohem. Pres dashuri, urrehem. S’mė flisni e s’mė respektoni, vetėm pse nė Lumturi tė Pėrhershme ju ftoj. Jo, s’e meritoj. Pse kundėrshtoni diēka, qė s’e njihni! Pse tė vėrtetėn me urtėsi s’e kėrkoni! Ēfarė po ju bėn kaq tė pamėshirshėm, e ēfarė po ju rrėmben me kaq fuqi! Jo, mendjemadhėsia juaj tokėn s’e ēan dot; e as kodrat s’jua arrin dot! Pėrkujtoni kush ishit nė fillim fare, pėrkujtoni si erdhėt nė ekzistencė, e dini se gjithēka ėshtė krijuar me maturi e urtėsi tė pėrkryer; a nuk mendoni, vallė!
Mė mjafton Zoti im!
Dua tė shoh Zotin tim! Edhe pse mė mendojnė tė ulėt. Edhe pse mė mendojnė se kot mbaj uri e etje. Edhe pse mė mendojnė tė pastrehė. Edhe pse mė mendojnė injorant. Edhe pse mė pėrplasin e mė pėrjashtojnė. Edhe pse mė fyejnė! Unė jam udhėzuar me udhėzimin e Zotit tim! Edhe sikur tė gjitha krijesat tė mblidheshin bashkė, nuk mund tė ma shuajnė dėshirėn time tė flaktė pėr tė takuar Zotin tim!
Jo, s’mė pikon syri lot, pse kundėrshtohem kur Zotin tim respektoj; jo s’mė lėngon shpirti dhembje, kur tė tjerėt mė largojnė kur Zotit tim i afrohem; kurrė nuk brengosem pse tė tjerėt mė hapin kurthe kur nė rrugėn e Zotit tim ēdo herė e mė tepėr forcohem!

Duroni Besimtar
Duroni Motra Muslimane
Duroni edhe nese te gjith ja kthejn shpinen Allahu eshte me ju.


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
A33
Postuar nė: 04.09.2011, 14:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 180
Antari Nr: 26823
Bashkangjitur: 14.08.2011 Citim (dasaaa @ 04.09.2011, 08:03)
O prindėr, dua tė shoh Zotin tim!

Mos mė mbuloni me lotin e vuajtjes dhe shqetėsimit, mė mbuloni me lotin e dashurisė dhe sinqeritetit. Jam nė rrugėn e drejtė tė Zotit tim! Mos vuani pse unė mbroj nderin tim! Mos u shqetėsoni, kur unė shqetėsohem pėr dinjitetin tim. Mos u ndihni tė ulėt, kur unė me adhurim lartėsojė Zotin tim, qė mė krijoi. Sa shumė do doja tė hynit nė zemrėn time, e tė preknit ngrohtėsinė dhe qetėsinė qė kam! Nė dorėn time ėshtė lutja; pėr ju lutem ēdoherė kur lutem pėr veten. Zoti im mė edukoi t’ia dua tė mirėn tė gjithėve.
Loti im ėshtė dashuri ndaj jush. Zoti im mė urdhėroi me urdhėr madhėshtor, qė nė fytyrat tuaja tė shkaktojė kėnaqėsi e hare; kurrė tė mos ju hidhėroj e as tė mos ju shkaktoj dhembje e vuajtje. Dua tė shoh Zotin tim, dua edhe ju ta shihni Atė. Ai, qė dua ta shoh, mė ndaloi me njė ndalesė tė rreptė, qė kurrė tė mos ju bėrtas e as mos t’jua kthej shpinėn. S’dua tė ndahem prej juve. S’dua t’ju lė nė kėtė tym, qė e mblodhi djalli i mallkuar.
Sepse unė kundėrshtoj krijesėn kur Zotin tim kundėrshton; kundėrshtohem sepse respektoj Krijuesin tim.
Mos mė largoni, ju pėrgjėrohem! Dua tė jem afėr juve. Mė lejoni t’ju flas, mė lejoni t’ju kėshilloj e t’ju thėrras, siē mė urdhėron Zoti im, me butėsi e urtėsi. Ju thėrras nė rrugėn e Paqes dhe Mirėsisė. A ka fjalė mė tė bukur se fjala, qė buron nga dashuria ndaj Zotit, qė krijoi dashuri nė zemrat e nėnave ndaj bijve tė saj! Nuk dua mall e pasuri. E gjithė ajo qė ju komunikoj: tė jetojmė nė paqe, qetėsi e dashuri. Jo vetėm nė kėtė jetė! Mos mė pėrplasni me duart, qė Zoti im jua krijoi! Mos mė shikoni me sy tė mrrolur, qė Zoti im jua krijoi. Para se qielli tė bėhet si kallaj i shkrirė! Afrohu para se tė largohemi prej njėri-tjetrit, nė ditėn kur do mbulojė tmerri e trishtimi! Kur toka bėhet e sheshtė!
Pres fjalė tė bukur, pėrēmohem. Pres pėrgėzim, qortohem. Pres afrim, largohem. Pres mirėsi, keqtrajtohem. Pres dashuri, urrehem. S’mė flisni e s’mė respektoni, vetėm pse nė Lumturi tė Pėrhershme ju ftoj. Jo, s’e meritoj. Pse kundėrshtoni diēka, qė s’e njihni! Pse tė vėrtetėn me urtėsi s’e kėrkoni! Ēfarė po ju bėn kaq tė pamėshirshėm, e ēfarė po ju rrėmben me kaq fuqi! Jo, mendjemadhėsia juaj tokėn s’e ēan dot; e as kodrat s’jua arrin dot! Pėrkujtoni kush ishit nė fillim fare, pėrkujtoni si erdhėt nė ekzistencė, e dini se gjithēka ėshtė krijuar me maturi e urtėsi tė pėrkryer; a nuk mendoni, vallė!
Mė mjafton Zoti im!
Dua tė shoh Zotin tim! Edhe pse mė mendojnė tė ulėt. Edhe pse mė mendojnė se kot mbaj uri e etje. Edhe pse mė mendojnė tė pastrehė. Edhe pse mė mendojnė injorant. Edhe pse mė pėrplasin e mė pėrjashtojnė. Edhe pse mė fyejnė! Unė jam udhėzuar me udhėzimin e Zotit tim! Edhe sikur tė gjitha krijesat tė mblidheshin bashkė, nuk mund tė ma shuajnė dėshirėn time tė flaktė pėr tė takuar Zotin tim!
Jo, s’mė pikon syri lot, pse kundėrshtohem kur Zotin tim respektoj; jo s’mė lėngon shpirti dhembje, kur tė tjerėt mė largojnė kur Zotit tim i afrohem; kurrė nuk brengosem pse tė tjerėt mė hapin kurthe kur nė rrugėn e Zotit tim ēdo herė e mė tepėr forcohem!

Duroni Besimtar
Duroni Motra Muslimane
Duroni edhe nese te gjith ja kthejn shpinen Allahu eshte me ju.

smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smile5012sd54s5d.gif
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 04.09.2011, 14:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (A33 @ 04.09.2011, 15:13)
smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smile5012sd54s5d.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
nizari86
Postuar nė: 04.09.2011, 14:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1270
Antari Nr: 10779
Bashkangjitur: 07.11.2007Edhe un dua te shoh Zotin tim....


Ja Rabbil Alemin, me mundeso mua dhe te gjith muslimanve qe te shohin fytyren Tende

Amin


----------------------------------------
para se te flasesh...sigurohu mire se ate qe do thuash eshte me e vlefshme se sa heshtja...
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 04.09.2011, 14:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (nizari86 @ 04.09.2011, 15:41)
Edhe un dua te shoh Zotin tim....


Ja Rabbil Alemin, me mundeso mua dhe te gjith muslimanve qe te shohin fytyren Tende

Amin

Amin INSHALLA te gjith do ta shohum,edhe mos kem dyshim ngase Allahun e kem deshmitar per kontributin ton.
Edhe dota shohum INSHALLA smil3dbd4d6422f04.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio