Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ndahet grupi i Repit “Da-Ligs”, shkak feja islame
Hornets
Postuar nė: 14.09.2011, 20:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009-- Hip-hop grupi “Da-Ligs” ėshtė shpėrbėrė dhe dy anėtarėt Bardhyl Gashi dhe Atdhe Muriqi nuk do tė jenė mė sė bashku si grup muzikor.

-- Ka tetė muaj qė dyshja nuk ėshtė duke funksionuar mė si grup.

-- Ata nuk kanė publikuar kėngė, e as nuk kanė bėrė paraqitje ‘live’, qė ka ēuar nė shuarjen e grupit.

“Arsyeja qė grupi ėshtė ndarė ėshtė qė shoku im i grupit, Bardhyl Gashi, e ka lėnė muzikėn pėr arsye personale e edhe pak pėr arsye fetare”, ėshtė shprehur Atdhe Muriqi pėr “Infopress”.

“Nuk ėshtė qė nuk mund tė punoj edhe pa Bardhylin, sepse sa ka ekzistuar grupi unė e kam menaxhuar grupin.

-- Por jemi mėsuar qė gjithmonė tė jemi bashkė.

-- Unė po pėrtoj tė merrem me muzikė dhe nuk e kam ndėrmend tė bashkohem me ndonjė grupi tjetėr.

-- Ka momente qė mė vjen tė them ‘t’i pėrgatis edhe disa kėngė’, por ato momente kalojnė shpejt, kėshtu qė mendoj qė duhet shumė angazhim shumė punė dhe e lė krejt”, ka shtuar mė tej Atdheu.

-- Nė vazhdim mund tė ndiqni njėrin nga hitet e tashmė ish-grupit Da Ligs, “Kasetofoni jem”

Bardhyl Gashi (Bardhi) ėshtė njė musliman praktikues i pesė kohėve tė Namazit, mė heret ka praktikuar Namazin por ka bėr edhe muzik por prej para disa muajėve i ėshtė bashkuar shokut tė tij tė grupit i cili qysh nė fillim tė formimin tė grupit DA-LIGS ėshtė larguar nga grupi duke i u pėrkushtuar Islamit nė tėrsi.


Dhe pas gjithė kėtyre viteve i bashkohet edhe shoku i ti siq njihet me nofken BARDHI. Nė qytet apo nė xhami shihen gjithmon sė bashku,duke u larguar pėrfundimisht nga Muzika e cila me vite tė tėra i bėri tė jen larg Xhamisė dhe pesė kohve tė Namazit, po ashtu u larguan nga njė shoqėri e nates.alkoolit edhe rruges, mė sė shpeshti shihen te Xhamia 4 llullat nė prishtinė.


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio