Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Teatri i Tetovės, shtatė muaj asnjė shfaqje
Trishtimi
Postuar nė: 23.09.2011, 08:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9192
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Teatri i Tetovės tani shtatė muaj nuk ka realizuar asnjė edhe njė shfaqje madje rrezikon tė pėrfundoj vitin pa realizuar as dy projektet tė ndara nga Ministria e Kulturės. Aktorėt pėr kėtė ‘vdekje klinike’ tė teatrit tė Tetovės akuzojnė ministrinė e kulturės e cila ende nuk ka bėrė pėrzgjedhjen e drejtorit tė ri pas dorėheqjes sė drejtorit Artan Skenderi tė cilin po ashtu e fajėsojnė pėr gjendjen nė tė cilėn ndodhet teatri.

“Akoma nė Teatėr nuk punojmė asgjė, edhe pse Teatri duhej pėr vitin 2011 tė realizojė dy projekte qė janė mizore tė dhėna nga ministria , edhe ato dy projekte teatri nuk i realizoi pėr shkak tė mungesės sė drejtorit. Ne pėr shtatė muaj realisht nuk kemi pasur drejtor por kemi pasur drejtor , sepse drejtori qė dha dorėheqje, jo vetėm qė jepte nėnshkrime pėr rrogat tonė dhe gjėra tjera por edhe merrte rrogė pėr shtatė muaj qė domethėnė ka qenė drejtor por nuk ka ardhur nė vendin e punės”, tha Elmir Sejfullai, aktor.

Gjendja nė tė cilėn ndodhet teatri ėshtė e patolerushme thonė aktorėt pasi pėrveē humbjes sė publikut, ėshtė rrėnuar edhe kredibiliteti i tyre, kjo vetėm pėr fajin e drejtuesit tė kėtij institucioni tė rėndėsishėm kulturor.

“Ne si aktor normal qė kemi humbur, por mė shumė ka humbur Teatri i Tetovės, publiku, e qė kemi pas njė publik tė mrekullueshėm dhe krijuam njė traditė tė Teatrit dhe posa e krijuam atė traditė erdhi dikush dhe e humbi. Nuk ėshtė ajo se ēka do realizohet ėshtė ajo se cka humbėm e ne humbėm shumė. Le tė thotė kush cka do por teatri humbi shumė pėr shkak se 6 muaj dikush merr rrogėn si drejtor e teatri s’ka drejtor, kjo nuk falet. Gjithnjė fajin e kėrkojmė te Ministria e kulturės na ndan apo jo mjete, por neve edhe ato mjete qė i patėm nuk i realizuam”, tha Naime Azi, aktore.

Nga Ministria e kulturės thonė se janė tė njoftuar me problemin dhe se sė shpejti sipas tyre do tė pėrfundojnė procedurat pėr zgjedhjen e drejtorit tė ri. Jozyrtarisht bėhet e ditur se kandidat serioz pėr zgjedhjen nė kėtė post ėshtė drejtori aktual i Galerisė sė Arteve tė Tetovės Valmir Haziri.

http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/88412.html

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Trishtimi nė 23.09.2011, 08:30


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
elmir
Postuar nė: 23.09.2011, 13:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 361
Antari Nr: 92
Bashkangjitur: 15.01.2005Trishtim...kesaj radhe ti nxore lajmin para meje. Une desha ta nxjer, por pasi qe jam pjese e lajmit, nuk desha qe te duket se i bej reklam vetes. Megjithate, flm qe kujtove per ne dhe qe kujdesesh dhe shqetesohesh per gjendjen e boshtit te kultures shqiptare ne Maqedoni.


----------------------------------------
ONLY IN AMERICA[B][SIZE=7]
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
elmir
Postuar nė: 24.09.2011, 15:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 361
Antari Nr: 92
Bashkangjitur: 15.01.2005Ah bre Trishtim...ja sa u interesonn teatri forumisteve, asnje fjal nuk e than. E nese tema do ishte "Nje kenge per ty", mbi 100 replika do kishte.


----------------------------------------
ONLY IN AMERICA[B][SIZE=7]
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 24.09.2011, 16:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9192
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (elmir @ 24.09.2011, 16:51)
Ah bre Trishtim...ja sa u interesonn teatri forumisteve, asnje fjal nuk e than. E nese tema do ishte "Nje kenge per ty", mbi 100 replika do kishte.

Le at muhabet kush e ka mendjen tek teatri nuk me kish ardh habi nese ndonje forum te sportit nuk jepet asnje replik ne ket tem por kur kjo ndodh nje forum studentesh esht turp i madh .


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Ohri-
Postuar nė: 24.09.2011, 17:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 915
Antari Nr: 26611
Bashkangjitur: 04.06.2011Kush me lan Xhamin, me shku ne Teter?! Ja njeri, kot e kini!


----------------------------------------
Na nuk jena UFAAAAAAAA!!!
PM
Top
forumi28
Postuar nė: 24.09.2011, 19:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 249
Antari Nr: 26842
Bashkangjitur: 21.08.2011 Citim (elmir @ 24.09.2011, 09:51)
Ah bre Trishtim...ja sa u interesonn teatri forumisteve, asnje fjal nuk e than. E nese tema do ishte "Nje kenge per ty", mbi 100 replika do kishte.

Edhe sikur te mbushnim 30 faqe ketu,situata ne teren mbetet e njejte.

Ju si aktore,dramaturg,shkrimtare,prozatore,dhe tjere,perse ju nuk ndermerrni dicka qe tetari te jete cdohere i mbushur me njerez dhe materiale kulturore,por ankoheni ketu,thua se eshte faji i forumit dhe anetarve te tij,pse teatri nuk funksionon!?
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 24.09.2011, 20:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9192
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (Ohri- @ 24.09.2011, 18:48)
Kush me lan Xhamin, me shku ne Teter?! Ja njeri, kot e kini!

Cka ka lidhje xhamia me ket kur xhamia e paska ndalu te vizitosh shtepin e kultures pse po ja fut kot spo thu kush me lan kafiterit dhe me shku n`teater po thu xhamia pengon


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Prijam
Postuar nė: 25.09.2011, 00:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 485
Antari Nr: 20474
Bashkangjitur: 06.02.2009beli vallah, publiku s ka faj!!

publiku duhet me pas cka me pa!

edhe une kisha ardhe me ju pa , po m duhet me marr do kese me patlixhana me ia hudh artistave kah ftyra!! smil3dbd4e398ff7b.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Prijam nė 25.09.2011, 00:19
PM
Top
elmir
Postuar nė: 25.09.2011, 12:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 361
Antari Nr: 92
Bashkangjitur: 15.01.2005 Citim (Prijam @ 25.09.2011, 01:18)
beli vallah, publiku s ka faj!!

publiku duhet me pas cka me pa!

edhe une kisha ardhe me ju pa , po m duhet me marr do kese me patlixhana me ia hudh artistave kah ftyra!! smil3dbd4e398ff7b.gif

Prijam, ketu nuk behet fjale per publikun. Falemenderit prej publikut. Gjithmon kur ka pas shfaqe te mira publiku nuk ka munguar dhe nuk do te mungoj. Ketu behet fjale per anashkalimin e Teatrit te Tetoves nga ana e Ministrise se Kultures, duke mos e konsideruar si institucion te vlefshem, ministria le kete teater pa drejtor 7 muaj dhe pa shfaqe mbi 1 vit. Kjo eshte ajo qe shqeteson.

Nderkaq, edhe pse Teatri eshte qeshtje shijesh. Prap se prap, nese nuk te pelqen ndonje shfaqe, apo ndonje aktor, lirisht gjuaj me tomate edhe ate MUA te parin mu ne koke.


----------------------------------------
ONLY IN AMERICA[B][SIZE=7]
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio