Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> E Shtuna Magjike - Radio FOCUS - Live sonte
r.mislimi
Postuar nė: 15.10.2011, 22:10
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Ndegjoni sonte muzike te mrekullueshme.. nga Enver Neziri.

http://radiofocus.net/


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
leon_te
Postuar nė: 15.10.2011, 22:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 26953
Bashkangjitur: 15.10.2011perant e ndegjoj une smil3dbd4daabd491.gif
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 15.10.2011, 22:15
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Me kete kenge i pershendes te gjithe anetaret e faqes studentet.info dhe vecanrisht kuptohet drejtuesin e emisionit qe sonte me beri te ndjehem krenar qe jam shqiptar me keto kenge te cilet me kallen. Nje cokollad Zvicre e ke Enver.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
leon_te
Postuar nė: 15.10.2011, 22:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 26953
Bashkangjitur: 15.10.2011Rami pse nuk me pershendete edhe mua?

Une TIMI e pershendes BINEN nga Gjermnia ....
PM
Top
sinqeritet
Postuar nė: 15.10.2011, 22:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 87
Antari Nr: 21860
Bashkangjitur: 23.03.2009Pershendetje per Enverin!

Poezia qe lexuat, e bukur pa fund, por gjynaf ajo poezi te lexohet me nje sfond muzik rep-hop-tallava.

P.S. perzgjedhja ishte e bukur me pare...!
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 15.10.2011, 22:55
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Nje pershendetje me kengen e Ali Pashe Tepelenes. Hajde Enver.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
Cusack
Postuar nė: 15.10.2011, 22:55
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006T'a provoj se mos do mund t'a degjoj dhe une, dhe atehere ky emision do kete nje degjues nga kufiri Afgano-Pakistanez! smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 15.10.2011, 23:04
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Ama ju LUTEM nje keng te Sabriut se nje MIK i im ka shum qef


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 15.10.2011, 23:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008eh me keni kthyer ne kohen e studimeve, kur isha degjues i rregullt i "te shtunes magjike" pershendetje per z.Enver Nezirin dhe nese ka mundsi poezin Xhorxhia
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 15.10.2011, 23:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9382
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009eeeeeee I MADH JEM smil3dbd4daabd491.gif


Kusart ke per tej ni pershendetje SPECIALE smil3dbd4e4c2e742.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga babarekes nė 15.10.2011, 23:11


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 15.10.2011, 23:11
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Nese e sheh Enveri kete temen, ke lidhja me poshte ke poezi shume te bukura per emisionin... Me siguri do i kesh lexuar me qindra here, por po t'i sjellim per t'i ndare dhe me degjuesit tjere.

http://www.studentet.info/modules/ipboard/...showtopic=18884----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 15.10.2011, 23:12
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Lexo kete Enver...


BARBARA

[Zhak Prever]

Te kujtohet Barbara
Binte shi ate dite ne Brest
E ti ecje e qeshur
E lehte, e gezuar, e bere qull
Nene litaret e shiut
Te kujtohet Barbara
Shiu nuk pushinte ne Brest
U pame ne rrugen Siam
Ti qeshje
E une te buzeqesha.
Ty qe nuk te njihja
Ti qe nuk me njihje.
E mban mend
Pa tjeter e mban mend ate dite
Nje burre nene nje porte qe strehuar
Dhe thirri emrin tend:
Barbara !
E ti rende drejt tij neper shi
Hareshem, e qeshur, tere lumturi
E ne krahe ju hodhe
Mos e harro kete Barbara
E mos u deshpero ne se te flas me ti
Keshtu u flas te gjithe atyre qe dua
Edhe kur i kam pare vetem nje here
Keshtu u flas gjithe te dashuruarve
Edhe pse s'i kam njohur kurre !
Te kujtohet Barbara,
Mos e harro
Ate shi te bute e te lumtur
Mbi fytyren tende te lumtur,
Ne ate qytet te lumtur.
Ate shi mbi det,
Mbi molo,
Mbi anijen "Ouessant".
Oh Barbara,
Lufta eshte idiotesi !
Ku je, ku ndodhesh ti tani
Nene kete shi te metalte
Prej zjarri,celiku e gjaku ?
Ku eshte ai qe ne krahe
Te shtrengonte plot dashuri
Eshte vrare, zhdukur a eshte ende gjalle
Oh, Barbara
Bie pambarim shi ne Brest
Sic binte atehere
Po s'eshte njelloj, gjithecka ka ndryshuar
Eshte nje shi kobi e dhimbje e patreguar
Nuk eshte me as stuhi Hekuri, celiku e gjaku,
Por thjesht vetem ca re
Qe hiqen zvarre si lango rrugesh
Si qener qe heqin shpirt
Neper perrenjte e Brestit
E qe do kalben larg Larg, shume larg nga Bresti
Aty ku gjurme s'u mbetet me ...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Cusack nė 15.10.2011, 23:15


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Lak
Postuar nė: 15.10.2011, 23:51
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 26943
Bashkangjitur: 10.10.2011 Citim (r.mislimi @ 15.10.2011, 16:10)
Ndegjoni sonte muzike te mrekullueshme.. nga Enver Neziri.

http://radiofocus.net/

Program i bukur laraman. smil4a8acf686328f.gif
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 16.10.2011, 00:01
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Endrra...

dikur kam dashur te jem e lire,
te jem nje ere me fershellime,
te iki mes pyjesh si egersire,
te rri nen hene te ulerij...

te jem e lire desha dikur,
te rend pas yjeve si nje e marre,
te me gjemoje nje kenge e mitur
gjer te gjej paqen poshte nen varr...

dikur e sot jane larg shume,
sot e dikur nuk piqen kurre,
po mbeti endrra brenda tek une
qe me prish paqen edhe ne gjume...


Poezi se nuk lodhem asnjher duke lexu ,pershendes stafin e radiofocus jeni 1-she.


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Gambino
Postuar nė: 16.10.2011, 00:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 65
Antari Nr: 17246
Bashkangjitur: 11.09.2008 Citim (r.mislimi @ 15.10.2011, 23:10)
Ndegjoni sonte muzike te mrekullueshme.. nga Enver Neziri.

http://radiofocus.net/

KUJTIMI

CDO HERE QE TE KUJTOJ
SYTE ME MBUSHEN ME LOT
KUJTIME PER TY
KAM I MEJRI PLOT
ME NJE MALLE TE PASHUAR
DHE ME KETO LOT NE SY
TE KUJTOJ GJITHNJE
DHE VUAJ PER TY

VUAJTJET SKANE FUND
KETA LOT SKAN FUQI
TE SHPREHIN MUNGESEN
QE NDJEJ UNE PER TY
SHPIRTIN E KAM TE MBUSHUR
PLOT MALLE DHE MERZI
TE ENDEROJ CDO NATE
MOJ E HUMBURA DASHURI


Pershendetje Focus


----------------------------------------
Only GOD Can Judge Me
PMMSN
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio