Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Plazhi nė Shqipėri dhe tė painformuarit nė Zvicėr
GAZETARI23
Postuar nė: 16.10.2011, 11:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007Partia ekstremiste zviceriane duket se nuk ėshtė shumė e informuar pėr mėnyrėn se si jetojnė shqiptarėt, ndėrsa ka promovuar njė fushatė provokuese sipas tė cilės shqiptarėt lahen veshur dhe se nė mėnyrė tė tillė ata do tė shkojnė tė lahen nė liqenin e Zyrihut.

Fotografi e jashtme

Qė SVP tė mos jetojė nė paditurinė e saj, ėshtė mirė qė tė informohet se Shqipėria sapo u shpall destinacion i Lonley Planet qė fton tė huajt tė vizitojnė vendin dhe sidomos brigjet e Jonit e tė Adriatikut (ku njerėzit mund tė lahen si tu dojė kokrra e qefit), por qė njėkohėsisht mund t’i bėjė ata tė kuptojnė se shumė pak shqiptarė do zgjedhin liqenet e Zvicrės pėr tu larė.


Mesazh provokues i partisė popullore nė Zvicėr
Njė parti ekstremiste me ndikim tė konsiderueshėm nė jetėn politike tė Zvicrės ka publikuar foto fyese dhe provokative duke ofenduar shqiptarėt dhe vlerėsuar se heqja e vizave do tė sjellė pasoja negative pėr kėtė vend.

Ėshtė Partia Popullore SVP e Zvicrės ajo qė ka vendosur tė kėrkojė njė referendum mbi emigracionin. Dhe kėtė e ka bėrė duke prezantuar nė publik, dy fotografi qė kanė si synim tė vendosin nė dilemė zviceranėt dhe tė triumfojė kėrkesa e kėsaj partie pėr tė bllokuar hyrjen e shtetasve shqiptarė dhe boshnjakė nė Zvicėr ngaqė ata mė sė shumti janė tė fesė myslimane.

Fushata ka pėr qėllim tė paralajmėrojnė zviceranėt pėr atė qė sipas SVP-sė mund tė ndodhė nė vend, nė qoftė se lejohet hyrja e shtetasve tė huaj nė mėnyrė tė mėtejshme.
Fushata vjen nė njė kohė kur zviceranėt janė duke u pėrgatitur pėr tė kaluar njė ligj sipas tė cilit emigrantėt qė kryejnė krime tė rėnda duhet tė deportohen automatikisht. Fushata online ėshtė prodhuar nga Partia Popullore SVP Zvicerane, forca e madhe politike nė vend dhe ndėr kryesoret nė Parlament.

Nė foton e parė siē e dalloni dhe ju, nė liqenin e Zyrihut gjenden disa vajza lakuriq, ēka pėr Partinė Popullore zvicerane ėshtė realizuar pėr tė treguar kundėrshtimin e tyre ndaj myslimanėve. Ndaj nė foton e dytė qė ju dalloni, gjenden njė grup grash me shami nė kokė dhe rroba nė trup duke u larė nė ujė me baltė.
Sipas shpjegimit publik, kjo parti tha se nė atė foto, janė gra shqiptare dhe nga Bosnja Hercegovina dhe paralajmėron nė mėnyrė fyese se “edhe ne do tė pėrfundojmė si kėta”.
Zėdhėnėsi i SVP ka deklaruar se fushata e diskutueshme ishte krijuar nga aktivistėt e “Ėohlen”, nė perėndim tė Zyrihut, dhe shtoi se ajo nuk pritet tė miratohet nė shkallė kombėtare. Sondazhet e fundit tregojnė se 54% e Zvicrės do tė votojnė nė favor tė masės drastike ndaj emigrantėve, ndėrsa 43% kundėr.

Departamenti i Drejtėsisė ka paralajmėruar se njė votim pozitiv, mė 28 nėntor mund tė ēojė Zvicrėn nė kundėrshtim me Konventėn Evropiane pėr tė Drejtat e Njeriut, e cila ndalon diskriminimin nė bazė tė racės, ngjyrės, fesė apo kombėsisė.

Standart
M.q.s populli artificial zvicerian jeton nė male dhe ka frikė tė shohė Adriatikun e Jonin e mrekullueshėm shqiptar, po i shkėpusim njė fragment nga plazhi i Shėngjinit, 2010!
Fotografi e jashtme

Stop Injorancės - Ndal Paditurisė !


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
AL-KO-MA
Postuar nė: 16.10.2011, 11:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 403
Antari Nr: 26645
Bashkangjitur: 11.06.2011jemi ba na shqiptar njerzt ma inferior nbot,,,,se na paska than zvicrani dicka ne hajt ti nxejrmi bythet npublik,,,,,vec mos than tjert dicka tjert,,,,,me u ba kina me udhehq bot,,,a i ishim ba gjith shaolina e qellafa ?

po futja zviranve,,,,


----------------------------------------
- Play the game than pay the price !
PMMSN
Top
Cusack
Postuar nė: 16.10.2011, 14:36
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (GAZETARI23 @ 16.10.2011, 14:57)
***
Fushata vjen nė njė kohė kur zviceranėt janė duke u pėrgatitur pėr tė kaluar njė ligj sipas tė cilit emigrantėt qė kryejnė krime tė rėnda duhet tė deportohen automatikisht.

SVP po ben nje fushate te lodhshme e cila nuk besoj se do kaloje ke votuesit zviceran.

Sa i perket pjeses qe kam cituar, po te votoja une ne Zvicer do perkrahja pa rezerve nje projektligj te tille qe do pastronte vendin tim nga kriminelet e huaj. Pse t'i mbushin burgjet zvicerane me kriminele te huaj te cilet duhet t'i ushqejne, e t'i veshmbathin???

A nuk kerkojne dhe banoret e Llojanit qe imigrantet afgane, pakistaneze, bangladeshe e jemenase te largohen nga fshati i tyre???


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 16.10.2011, 14:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (GAZETARI23 @ 16.10.2011, 12:27)
Fotografi e jashtme


eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
LOOOOOOOOOOOOOOQK
smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
leon_te
Postuar nė: 16.10.2011, 15:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 62
Antari Nr: 26953
Bashkangjitur: 15.10.2011ehh lcok be ahh sikur te isha mafii meniher do ksiha shku ne kto plazzh smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio