Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> “Limitless” pėr sė pari herė nė Tetovė
Painkiller
Postuar nė: 18.10.2011, 07:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008Ditėn e shtunė, me date 22 Tetor nga ora 14’ nė ambientet e Kėndit Amerikan nė Tetovė, do tė shfaqet filmi Limitless. Ky eveniment organizohet nga Kėndi Amerikan dhe klubi i gazetarėve tė rinj pranė Kėndit Amerikan nė Tetovė. Filmi do tė jepet pėr nxėnėsit e shkollave tė mesme.

‘’Kėndi Amerikan dhe Klubi i gazetarėve tė rinj organizojnė njė eveniment pėr nxėnėsit e shkollave tė mesme, pra tė shtunėn i presim tė gjithė dashamirsit e filmit pėr tė pėrjetuar emocione tė ralla tė servuara nga filmi ‘Limitless’’ shprehet Gėzim Sulejmani, kordinator i Kėndit Amerikan nė Tetovė.
Mė tej, rreth organizimit tė klubit tė gazetarėve tė rinj, njėri nga kordinatorėt e punės sė kėtij grupi, Venhar Ramadani u shpreh “Nė mungesė tė kinemas nė Tetovė, qytet me dy univerzitete dhe gjashtė shkolla tė mesme ne ju mundėsojmė nxėnėsve tė shkollave tė mesme qė tė shikojnė njė ndėr filmat mė tė rinj nė botėn e kinematografisė. Gjatė pėrpilimit tė programit 13 javor menduam pėr atė edhe si tė argėtohemi dhe filmi Limitless ėshtė njė element i kėtillė nė kėtė program. I presim tė gjithė nxėnėsit e shkollave tė mesme qė i duan filmat dhe presin tė kalojmė shumė mire.Pra, e shtunė, 22 Tetor nė ora 14’ te Kėndi Amerikan.Kemi edhe surpriza”
Limitless ėshtė filmi i prodhuar nė vitin 2011, me regjisor Neil Burger ku aktrojnė Bradley Cooper, Abbie Cornish dhe Robert De Niro. Filmi ėshtė i bazuar nė novelėn e Alan Glynn me titull Fushat e errėta ( The Dark Fields ). Filmi ėshtė nė zhanrin Triller dhe realizimi ka kushtuar 27 milion dollarė.Fotografi e jashtme

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Painkiller nė 18.10.2011, 07:44


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio