Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Njė fėmija lypės mbledh 114.000 € nė vit!
Artin
  Postuar nė: 20.10.2011, 19:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 331
Antari Nr: 14477
Bashkangjitur: 21.03.2008Londėr, 20 tetor – Njė hulumtim britanik ka konstatuar se fėmijė rom me anė tė lypjes dhe vjedhjeve nėpėr rrugė fitojnė secili afėrsisht nga 114 000 euro, tė cilat janė tė detyruar t’iu paguajnė grupeve kriminale rumune. Sipas kėtij hulumtimi, lypėsit rom nėpėr tėrė Evropėn detyrohen t’i dėrgojnė paratė nė Rumani, ku shefat e tyre rom jetojnė jetė nėpėr vila luksoze dhe me automjete luksoze.

Hulumtimi i mediumit britanik BBC Panorama ka zgjatur njė vit, duke incizuar veėm fėmijėt romė dhe nėnat e tyre nėpėr rrugėt e Londrės.

Inspektori i lartė policor britanik Colin Carswell sqaroi: “Banda kriminale vlerėson se njė fėmijė nė Londėr mund tė fitojė pėrmes kėrkimit tė lėmoshės dhe vjedhjes rreth 114 000 euro nė vit, ndėrkohė qė fėmijėt pėrdoren edhe pėr mashtrime, nė mėnyrė qė tė pėrfitojnė pagesėn e ndihmės sociale”.
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 20.10.2011, 21:04
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Teme shum e mir per te prek edhe jeten e romve ne vendin ton.
Shum her ne ndihemi ne siklet kur dikush na shtrin doren per lemoshe dhe ata se jan cdokund jan femijete se bien viktim e prinderve te pa pergjegjshem se nuk mesojn femijet si te shkollohen po veteme te shtrin doren .Ndodhe se me heret jam ndi shum keq nese nuk kam pase ti jap te paken 100 lek,por eshte gabim i yni se i mesojm keshtu !Ne gjermanin psh ka vende kur eshte e ndaluar ti ushqesh zogjt ose patat se rrin ne uji ,ata kan ardh ne konstatim se nuk ben tjeshe i mvarur edhe pse shpez duhet te luftoj te mbijetoj ,e keta romet nuk e duan shkollen dhe jan mesu te jetojn te mvarur.PRA MOTOJA IME DO ISHTE STOP LEMOSHE PER ROMET:


ps, mos me merni per raciste ,por vertet romete jan ne shumic analfabet .


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
festina
Postuar nė: 20.10.2011, 21:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Pėrpara kam dhėnė, jo shuma tė mėdha po ju kam dhėnė gati secilit qė e kam pa, bile, parat se u mėsova ma kur dalsha nė qytet pėr punėt e mija ose kur shkojsha nė fakultet gjithė i ndaja veq ato qė doja t'i ju jepja...a tasht jam mbush pak mend kur po ndegjoj si dhe ēka...tasht prap sjap shuma tė mdhaja po atyre qė ju jap janė vetėm ndoj invalid a i verbėr... edhe pse ndosha edhe ata mund t'i shfrytzoj dikush tjetėr, po para tyre unė me kėmb, duar, sy, e vedije smundem me kalu...


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio