Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (9) 1 [2] 3 4 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Ja perse "NUK DESHIROJN EDUKIMIN FETARE", Te "civilizuarit" drejtoret,dhe politika
fisniku
Postuar nė: 21.10.2011, 21:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2718
Antari Nr: 5696
Bashkangjitur: 09.02.2007 Citim (trandafile @ 21.10.2011, 22:37)
Mos, mos se lakmia te bene te deklarohesh keshtu..as shehe qe krejt jane vajza a? Edhe ate teen, kujdesuni per veten juve lerini tjeret shume here ju thash me, gjithe diten para PC, duke vuajtur jeni smil3dbd4dbc14f3f.gif


smil3dbd4daabd491.gif

Ty te kishum pas experte te te gjitha lamit e jetes. Tash edhe keshilla ke fillu me jep.

Ti po din ti grahi


----------------------------------------
I miss my little "Casper" soo sooo much

When you lost your faith in God ,you lost your soul.....

Somewhere, Someway, Someday, Somehow
PM
Top
1-shi
Postuar nė: 21.10.2011, 21:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 145
Antari Nr: 24806
Bashkangjitur: 30.03.2010kam ngelur pa koment!!!!!!!!!!!
nuk esht e rastesishme ate qe e thot nje musliman i rastesishem i cili viziton evropen dhe vendet tona dhe ne fund citon:
1.Ne maqedoni kosv bosnje shqpier etj etj musliman pash po Islamin se gjeta!!!
2.Ndersa per vendet perendimore gjermani itali avicer e thot te kunderten Ilsamin e pash por Musliman nuk pashe.
P.S E GJITHE KJO VLEN PER TE GJITHE ATA QE DINE TE LOGJIKOJNE DHE TE MENDOJN!!!!!
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 21.10.2011, 21:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008Nuk kan faj se ipaska than baba me kall krejt smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Pastaj pse quditni se kercejn mi banka si majmuna,i imitojn te paret e tyre smil3dbd4e5e7563a.gif
Kta kan marr mesim prej disa depotetve se e kan prejardhjen nga majmuni edhe normal si majmun kercejn,sikur ti kishin marr keshillat se prejardhja e tyre eshte nga njeriu edhe eshte ni krijes me vler e lavdruar edhe nga Krijusi,ndryshe dot ishin sjell.

Kjo eshte gjendja jon neper shkolla,ndersa me hy ni lend EDUKATIVE qysh ishin qaravesh kto.
Paramendo nete ardhmen prej ktyre.
Nene
Moter
Grua
Mesuse
Mjeke
etj etj smil4a8acf219332d.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga dasaaa nė 21.10.2011, 21:46


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Avalon
Postuar nė: 21.10.2011, 21:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010Si shume cikrrimtare jeni bere bre, ta merr mendja jeni lindur me nga 40 vite ne kurriz.

Sikur keto te jetonin ne ndonje vend ku mundesite per te bere video jane -1, nuk i kish pa kush edhe nuk ish bo e zeze dita hiq. Po hajt se nuk ka mbetur feja ne 3-4 adoleshente.
PM
Top
trandafile
Postuar nė: 21.10.2011, 21:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2202
Antari Nr: 25727
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (fisniku @ 21.10.2011, 22:38)
Ty te kishum pas experte te te gjitha lamit e jetes. Tash edhe keshilla ke fillu me jep.

Ti po din ti grahi

Te shenjete nuk jeni, asnje e para dhe ato femra tjera e dalin e thone kishe ne nuk i perkrahim kishe ne "ēika te mira'' akoma me shume jane argetuar ne mature, vitin e funidt te shkolles se mesem apo vitin e fudit fillore, e pse jo ne Brucoshjade apo Apsolventjade...

Vec behuni realista njerez, e mos deno tjeterin, paragjyko tjeterin pa i peshuar veprat tuaja fillimisht...

P.s, po te hynte feja ne shkollat tona me keto Mugjahajdinet ''shqiptar'' do fillonte lufta nder fetare ne mes katolikeve-ortodoksve dhe muslimaneve, shembull si funksionon feja MESJETARE E KENI LINDEJN E MESME , APO KONKRETISHT EGJIPTIN, AKOMA PA U STABILIZU PUSHTETI FILLOJ NJE LUFTE NDER FETARE MES MUSLIMANEVE DHE KATOLIKEVE NE PERMASA TE VOGAL POR ME MUNDESI ESKALIMI...Kete shembull deshironi tju mesoni femijeve te Kosoves, no thanx! smil3dbd4e398ff7b.gif
Mire u be qe Paralamenti e refuzoj smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Me te majra smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Pėrgjithmonė SHQIPE e KRENARE:))))

A jeni edhe ju?!

-5-
PM
Top
Strider
Postuar nė: 21.10.2011, 21:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (trandafile @ 21.10.2011, 22:49)
Te shenjete nuk jeni, asnje e para dhe ato femra tjera e dalin e thone kishe ne nuk i perkrahim kishe ne "ēika te mira'' akoma me shume jane argetuar ne mature, vitin e funidt te shkolles se mesem apo vitin e fudit fillore, e pse jo ne Brucoshjade apo Apsolventjade...

Vec behuni realista njerez, e mos deno tjeterin, paragjyko tjeterin pa i peshuar veprat tuaja fillimisht...

P.s, po te hynte feja ne shkollat tona me keto Mugjahajdinet ''shqiptar'' do fillonte lufta nder fetare ne mes katolikeve-ortodoksve dhe muslimaneve, shembull si funksionon feja MESJETARE E KENI LINDEJN E MESME , APO KONKRETISHT EGJIPTIN, AKOMA PA U STABILIZU PUSHTETI FILLOJ NJE LUFTE NDER FETARE MES MUSLIMANEVE DHE KATOLIKEVE NE PERMASA TE VOGAL POR ME MUNDESI ESKALIMI...Kete shembull deshironi tju mesoni femijeve te Kosoves, no thanx! smil3dbd4e398ff7b.gif
Mire u be qe Paralamenti e refuzoj smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Me te majra smil3dbd4e5e7563a.gif

Trandafile,ti shum po e gjykon vendet e huaja,a harojsh se edhe Kosova akoma se ka Pushtetin e staibiluzum! smil3dbd4e5e7563a.gif


Ky postim ėshtė ndryshuar nga Strider nė 21.10.2011, 21:52


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
1-shi
Postuar nė: 21.10.2011, 21:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 145
Antari Nr: 24806
Bashkangjitur: 30.03.2010 Citim (trandafile @ 21.10.2011, 22:49)
Te shenjete nuk jeni, asnje e para dhe ato femra tjera e dalin e thone kishe ne nuk i perkrahim kishe ne "ēika te mira'' akoma me shume jane argetuar ne mature, vitin e funidt te shkolles se mesem apo vitin e fudit fillore, e pse jo ne Brucoshjade apo Apsolventjade...

Vec behuni realista njerez, e mos deno tjeterin, paragjyko tjeterin pa i peshuar veprat tuaja fillimisht...

P.s, po te hynte feja ne shkollat tona me keto Mugjahajdinet ''shqiptar'' do fillonte lufta nder fetare ne mes katolikeve-ortodoksve dhe muslimaneve, shembull si funksionon feja MESJETARE E KENI LINDEJN E MESME , APO KONKRETISHT EGJIPTIN, AKOMA PA U STABILIZU PUSHTETI FILLOJ NJE LUFTE NDER FETARE MES MUSLIMANEVE DHE KATOLIKEVE NE PERMASA TE VOGAL POR ME MUNDESI ESKALIMI...Kete shembull deshironi tju mesoni femijeve te Kosoves, no thanx! smil3dbd4e398ff7b.gif
Mire u be qe Paralamenti e refuzoj smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Me te majra smil3dbd4e5e7563a.gif

P.S E GJITHE KJO VLEN PER TE GJITHE ATA QE DINE TE MENDOJNE DHE TE LOGJIKOJNE
PER TY JO SE NUK PASKE AS FAJLLE TRAUNI AS PER TE MENDAU E KAMOLI PER TE LOGJIKAUU IHAAA.
KETA DY SENDE PER TY ME DUKEN DICKA APSTRAKTE HMM ME VJEN KEQ KEQ KEQ REALISHT" SHKAKU I MOS DIJES ESHT DIJA"


I JA VLEN TE TA THEM ME FAL QE SHPREHEM KESHTU PO REALISHT KESHTU ESHT REALITETIT SORRY smil4a8aceb829c5f.gif
PM
Top
trandafile
Postuar nė: 21.10.2011, 21:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2202
Antari Nr: 25727
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (Strider @ 21.10.2011, 22:52)
Trandafile,ti shum po e gjykon vendet e huaja,a harojsh se edhe Kosova akoma se ka Pushtetin e staibiluzum! smil3dbd4e5e7563a.gif

Cili nga keto shetete qe po ''paragjykoj'' fitoj pavaresine ne te njetin vite me RKS, asnje, shume vite para Kosoves jane shtet, por si funksionojme e shohim cdo dite ne Lajmet Nderkombetare:S
Nuk eshte paragjykim ky, pamvaresisht si mund ta mendosh smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Pėrgjithmonė SHQIPE e KRENARE:))))

A jeni edhe ju?!

-5-
PM
Top
Princo
Postuar nė: 21.10.2011, 21:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009 Citim (1-shi @ 21.10.2011, 22:53)
P.S E GJITHE KJO VLEN PER TE GJITHE ATA QE DINE TE MENDOJNE DHE TE LOGJIKOJNE
PER TY JO SE NUK PASKE AS FAJLLE TRAUNI AS PER TE MENDAU E KAMOLI PER TE LOGJIKAUU IHAAA.
KETA DY SENDE PER TY ME DUKEN DICKA APSTRAKTE HMM ME VJEN KEQ KEQ KEQ REALISHT" SHKAKU I MOS DIJES ESHT DIJA"


I JA VLEN TE TA THEM ME FAL QE SHPREHEM KESHTU PO REALISHT KESHTU ESHT REALITETIT SORRY smil4a8aceb829c5f.gif

Mos u habit vella une e permedna edhe ne fillim se edhe pas kesaj budallakie qe po ndodh neper shkollat tona fatkeqsisht perseri dote ket antar ndoshta " qe i perkasin keti kalibrit .. " do ti arsyetojn .. po ja qe na dolen edhe me te mencur qe edhe po i perkrahin keto budallaki.. smil4a8aceb829c5f.gif


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
trandafile
Postuar nė: 21.10.2011, 21:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2202
Antari Nr: 25727
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (1-shi @ 21.10.2011, 22:53)
P.S E GJITHE KJO VLEN PER TE GJITHE ATA QE DINE TE MENDOJNE DHE TE LOGJIKOJNE
PER TY JO SE NUK PASKE AS FAJLLE TRAUNI AS PER TE MENDAU E KAMOLI PER TE LOGJIKAUU IHAAA.
KETA DY SENDE PER TY ME DUKEN DICKA APSTRAKTE HMM ME VJEN KEQ KEQ KEQ REALISHT" SHKAKU I MOS DIJES ESHT DIJA"


I JA VLEN TE TA THEM ME FAL QE SHPREHEM KESHTU PO REALISHT KESHTU ESHT REALITETIT SORRY smil4a8aceb829c5f.gif

Si mund te japesh mendim kur nuk dinte te shkruash, dhe as te furmulosh mendim me nje vi logjike, te kuptueshme.
smil4a8acf7ea6a39.gif


----------------------------------------
Pėrgjithmonė SHQIPE e KRENARE:))))

A jeni edhe ju?!

-5-
PM
Top
ßina
Postuar nė: 21.10.2011, 22:00
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Princo @ 21.10.2011, 22:28)
Bina te garantoj se mbi 70% ndikon edhe ate shum se paku ne Sholla sen e ke pa ket budallaki.. ndoshta jasht neper vende tjera po ama ne shkoll asesi JO..

Princo gabim je, se jam e bindne 100% qe edukimi fetar edhe po te futej si lende mesimore nuk do te futej si lende obligative, e ciftat e ketyre femrave qe nuk din a jane shku ne shkolle, apo jane ne mes te diskotekave, apo "striptizerka" do do te kishin hapesire kohore ta shfrytezonin oren e kesaj lende jashte objekteve shkollore per "qefe" e nevoja te tyre personale. smil3dbd4d99c6eaa.gif

Strider, as keto vete nuk din pse kane shku ne shkolle, per me marr dije a per mu dredhu e striptizu. smil3dbd4d75edb5e.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Strider
Postuar nė: 21.10.2011, 22:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (trandafile @ 21.10.2011, 22:56)
Cili nga keto shetete qe po ''paragjykoj'' fitoj pavaresine ne te njetin vite me RKS, asnje, shume vite para Kosoves jane shtet, por si funksionojme e shohim cdo dite ne Lajmet Nderkombetare:S
Nuk eshte paragjykim ky, pamvaresisht si mund ta mendosh smil3dbd4d6422f04.gif

E si funskionon Kosova?

smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Edhe une e shof ne lajme cdo dite.. smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
1-shi
Postuar nė: 21.10.2011, 22:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 145
Antari Nr: 24806
Bashkangjitur: 30.03.2010 Citim (Princo @ 21.10.2011, 22:58)
Mos u habit vella une e permedna edhe ne fillim se edhe pas kesaj budallakie qe po ndodh neper shkollat tona fatkeqsisht perseri dote ket antar ndoshta " qe i perkasin keti kalibrit .. " do ti arsyetojn .. po ja qe na dolen edhe me te mencur qe edhe po i perkrahin keto budallaki.. smil4a8aceb829c5f.gif

Ndoshta ka mirepo un personalisht do luftoj deri ne vdekje kunder ketyre sendeve a ata qe i perkrahin se dij le ta mendojn 5 her e le ta folin 1 her e jo hic fajlle pa mundeau ta folin, e mbas ksaj haj ta mendoj uhaaaaaaa se dij se dij thjesht jam ne
TRANS po e lus Zotin te na vetedijesoje,te na edukoj, keshilloj,udhezoj, dhe lutja e zakonshme: O ZOT ME MUNDESO TA KUPTOJ SE SA I PA DITSHEM JAM"


P.S KJO VLEN PER TE GJITHE ATA QE DINE TE LOGJIKOJNE DHE MENDOJNEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 21.10.2011, 22:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (Princo @ 21.10.2011, 22:58)
Mos u habit vella  une  e permedna edhe ne fillim se  edhe pas kesaj budallakie qe po ndodh neper shkollat tona fatkeqsisht perseri dote ket  antar  ndoshta " qe i perkasin keti kalibrit .. " do ti arsyetojn .. po ja qe na dolen edhe me te mencur qe edhe po  i perkrahin keto budallaki.. smil4a8aceb829c5f.gif

O Princo,

je kah i sterzmadhon dhe je kah i sterngjyros gjerat. Hajde se ne shkollat tona nuk paska Edukate Fetare edhe paska ndodhur kjo qe kane bere ato adoleshentet, po cka thua ti per kete tash?http://www.youtube.com/watch?v=J571lJcTniI&feature=related


Mos me thuaj te lutem se keto nuk kishin edukim fetar. Edhe mos mendo se eshte kah me intereson, kurre nuk kam sjelle ketu asnje shkrim nga ndonje gazete, liber apo medium tjeter, as video qe ne ndonje menyre do ulte vlerat e Islamit. Prandaj, per mendimin tim, keto qe beni ju, jane te ekzagjeruara jashte cdo mase.
PM
Top
trandafile
Postuar nė: 21.10.2011, 22:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2202
Antari Nr: 25727
Bashkangjitur: 05.12.2010
http://www.youtube.com/watch?v=w0TTckzh4F8&feature=related


Kullosni pak syte e mos na lodheni, me muhalife smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Pėrgjithmonė SHQIPE e KRENARE:))))

A jeni edhe ju?!

-5-
PM
Top

Topic Options Faqe: (9) 1 [2] 3 4 ... E fundit » Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio