Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> HAJRULLA MISINI AMBASADOR ?
Shqip-85
Postuar nė: 28.10.2011, 12:56
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 33
Antari Nr: 26107
Bashkangjitur: 17.02.2011Rotacione nė BDI. Ish drejtuesi i Lėvizjes ‘Zgjohu’ Artan Grubi, aktualisht shefi i kabinetit dhe kėshilltar politik i Ali Ahmetit, do tė ulet nė parlament, si deputet nga njėsia e dytė zgjedhore ku edhe ishte kandidat nė zgjedhjet e 5 qershorit. Burime brenda BDI-sė njoftojnė pėr ALSAT M se Artan Grubi nė Parlament do tė zė vendin e Hajrulla Misinit. Tė njėjtat burime njoftojnė se deputeti nga Kumanova Hajrulla Misini i cili ėshtė edhe kryetar i Komisionit pėr ēėshtje evropiane, sipas gjitha gjasave do tė emėrohet ambasador nė Misionin e Pėrhershėm tė Maqedonisė pranė Kombeve tė Bashkuara nė Gjenevė. Ambasador nė Misionin e Pėrhershėm tė KB-ve deri tani ka qenė ish ministri i arsimit Aziz Pollozhani, i cili ka ndėrprerė mandatin dhe ėshtė kthyer nė Maqedoni. Pollozhani pritet qė shumė shpejtė tė emėrohet pėr prorektor dhe mė pas edhe rektor nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės. Zyrtarisht nė BDI nuk dėshirojnė tė prononcohen pėr kėto ndryshime, ndėrsa vendimin pėrfundimtar pėr kėto lėvizje Hajrulla Misinit dhe Artan Grubit do t’ia kumtoj vetė kreu u partisė, Ali Ahmeti. Pas kėtyre ndryshimeve qė pritet tė ndodhin shumė shpejt, nė Kuvendin e Maqedonisė, BDI do tė pėrfaqėsohet vetėm me njė deputet nga Kumanova, nga 3 gjithsej sa ka njėsia e dytė zgjedhore, ai ėshtė Rexhail Ismaili. Ky ėshtė rotacioni i parė ne BDI qė pas mbarimit tė zgjedhjeve tė parakohshme parlamentare tė 5 qershorit.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio