Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> GARĖ PĖR ESE MĖ TĖ MIRĖ-Ēmimi i parė -80 Euro
r.mislimi
Postuar nė: 09.11.2006, 13:23
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Qendra pėr Integrime Evropiane nė Universitetin e Evropės Juglindore ogranizon:

GARĖ PĖR ESE MĖ TĖ MIRĖ

TEMA: ĒKA ĖSHTĖ TĖ JESH EVROPIAN

ĒMIMI I PARĖ 80 EURO

ĒMIMI I DYTĖ 60 EURO

ĒMIMI I TRETĖ 40 EUROA mund tė garoj? - Mundesh tė garosh nėse je student i studimeve deri-diplomike tė Universitetit tė EJL.

Ku ta dorėzoj eseun tim? - Dergoje ese-un tend ne kete e-mail adres: a.pavlovska@seeu.edu.mk . Ėshtė e domosdoshme qė ta shėnoni emrin tuaj, postėn tuaj elektronike(e-mail) dhe numrin e telefonit pėr kontakt!

Cili ėshtė afati i fundit pėr paraqitje? - 20 Nėntor! Mos e tejkalo afatin!

Sa i gjatė duhet tė jetė eseu im? - Jo mė i gjatė se 3 faqe (font 12, hapėsirė ndėrmjet rreshtave 1,5)

Nė cilėn gjuhė duhet tė jetė eseu im? - Eseu duhet te jete ne njeren nga tre gjuhet, ne gjuhen shqipe,maqedonase apo angleze. Eset te cilet jan ne gjuhen shqipe dhe maqedone patjeter duhet te shoqerohen dhe me nje perkthim ne gjuhen angleze.

Kur dhe si do ta kuptoj nese kam fituar ndonjėrin prej ēmimeve? - Dy javė pas afatit tė fundit komisioni do t’i shpallė rezultatet dhe do t’i informojė tė gjithė pjesėmarrėsit nėpėrmjet postės elektronike (e-mail). Tė gjithė janė tė ftuar nė ceremoninė e ndarjes sė ēmimeve.

Si tė shkruaj ese tė mirė? - Ndiqe ligjeratėn “Si deri te njė ese tė mirė?”

Ne 8 Nendor , ora 14:00-15:00, nė 815. 02.

Ligjerues eshte Megan Thompson nga Peace Corps.


E presim eseun tend!!!!

Nėse keni pyetje plotėsuese dėrgoi nė postėn elektronike (e-mail) nė adresat vijuese:

a.pavlovska@seeu.edu.mk ose d.wesner@seeu.edu.mk

Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 123 )
Datotekat e bashkangjitura  posterbestessaycontest.jpg


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio