Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BDI paralajmėron zgjerimin e shqipes
GAZETARI23
Postuar nė: 01.11.2011, 19:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007BDI paralajmėron zgjerimin e shqipes ‘nė tė gjitha nivelet’


Tetovė 1 néntor - BDI thotė se do tė pėrvilet pėr zgjerimin e mėtejmė tė pėrdorimit tė gjuhės shqipe nė Maqedoni, pėrpos nėpėr komuna dhe parlament ku tashmė ajo ėshtė e garantuar me ligje.

Partia e Ali Ahmetit thotė se pėrdorimi i gjuhės shqipe nuk do tė pėrmbyllet vetėm nė komunat ku shqiptarėt pėrbėjnė me shumė se 20 pėr qind tė popullatės dhe parlamentin e vendit, por ajo do tė pėrdoret edhe mė gjerė.

Gjatė dy mandateve tė koalicionit BDI-VMRO ėshtė arritur qė gjuha shqipe tė jetė e pėrdorshme nga deputetėt dhe qeveritarėt nė parlamentin e vendit, pėrpos pėrdorimit nėpėr komuna.

Mirėpo nė BDI thonė se kjo nuk ėshtė e tėra dhe se nė tė ardhmen do tė bėhet edhe mė shumė. Sipas zėdhėnėsit tė partisė shqiptare nė pushtet, Bujar Osmani, partia e Ali Ahmetit do tė vazhdojė pėrdorimin e gjuhės shqipe nė nivele tė tjera institucionale tė Maqedonisė.


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 01.11.2011, 19:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011cfar deklaron BDI ,, me duket qe ka humb rrugen ne obor smil4a8acf219332d.gif
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio