Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (7) 1 [2] 3 4 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Urime festa e Kurban Bajramit
al8va
Postuar nė: 05.11.2011, 15:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 134
Antari Nr: 26981
Bashkangjitur: 03.11.2011cesc smil3dbd4d4e4c4f2.gif ka gjete bre ti se r.mislmi jan?
PM
Top
EDi.RAMA@
Postuar nė: 05.11.2011, 15:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 269
Antari Nr: 26973
Bashkangjitur: 29.10.2011 Citim (al8va @ 05.11.2011, 09:10)
cesc smil3dbd4d4e4c4f2.gif ka gjete bre ti se r.mislmi jan?

gabim ken


----------------------------------------
Zot flm qe egziston dhe na gjendesh kur ne kemi neovje mbroje familjen time nga e keqa fali fat lumturi dhe armon
PM
Top
al8va
Postuar nė: 05.11.2011, 15:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 134
Antari Nr: 26981
Bashkangjitur: 03.11.2011edi.rama@pse ren atehr se je me r.mislmim
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 05.11.2011, 19:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008
GEZUAR Kurban Bajramin. Dhashte Zoti e vitin tjeter ta presim me te devotshem, me te fuqishem, me te ditur etj. etj.
Kjo fest madheshtore mbjellt ne zemrat tona harene dhe gezimin, qetesin shpirterore dhe perforcimin e dashurise vellazerore.
Gjithnje qofshit me selamin e Zotit, e nen mbrojtjen e Tij.

Me respekt R.B.--DASAA


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 05.11.2011, 19:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (dasaaa @ 05.11.2011, 20:09)
GEZUAR Kurban Bajramin. Dhashte Zoti e vitin tjeter ta presim me te devotshem, me te fuqishem, me te ditur etj. etj.
Kjo fest madheshtore mbjellt ne zemrat tona harene dhe gezimin, qetesin shpirterore dhe perforcimin e dashurise vellazerore.
Gjithnje qofshit me selamin e Zotit, e nen mbrojtjen e Tij.

Me respekt R.B.--DASAA

ake mar kurban ake me pre kurban neser trego ta bej per hajr
PM
Top
AlbaBOT
Postuar nė: 05.11.2011, 19:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 161
Antari Nr: 24073
Bashkangjitur: 26.12.2009Kurban Bajrami - Obama uron Jahjagėn

Fotografi e jashtme

Presidenti Obama uron Presidenten Jahjaga me rastin e festės sė Bajramit tė Vogėl.

Presidenti i SHBA, Barack Obama e ka uruar Presidenten e Republikės sė Kosovės, zonjėn Atifete Jahjaga, me rastin e festės sė Bajramit tė Vogėl.

Nė urim thuhet:E nderuara zonja Presidente,

Nė kohėn kur pelegrinazhi vjetor i Haxhit po pėrmbyllet nė Mekė, Michelle dhe unė i pėrgėzojmė tė gjithė Myslimanėt nė Amerikė dhe gjithandej nė botė me rastin e Bajramit dhe nė veēanti pelegrinėt qė po kthehen nga pėrmbushja me sukses e njė obligimi tė njė prej shtyllave qendrore tė Islamit.

Jemi krenarė qė mijėra Myslimanė-Amerikanė u janė bashkuar afro tre milionė Myslimanėve nė pelegrinazh nė Haxh, ritualet e tė cilėve shėrbejnė si njė pėrkujtues i gjenezės sė pėrbashkėt tė Profetit Ibrahimit, tė tri relegjioneve mė tė mėdha nė botė. Duke iu bashkuar pelegrinėve tė kėtij viti, Myslimanėt gjithandej botės do tė kalojnė Bajramin duke reflektuar pėr raportin e tyre me Zotin dhe duke pėrkujtuar vullnetin e Profetit Ibrahimit qė tė sakrifikojė tė birin e tij pėr t’iu dhuruar ushqim atyre qė kanė mė pak fat. Shumė Myslimanė tė botės kanė shprehur gatishmėrinė e tyre pėr tė qenė zemėrgjerė me ata qė sot kanė shumė nevojė, pėrfshirė edhe ata nė rajone tė caktuara tė Afrikės qė vuajnė nga thatėsira dhe uria.

Kur aq shumė njerėz me prejardhje tė ndryshme etnike dhe ekonomike tė tejkalojnė dallimet e tyre me qėllim qė tė pėrqėndrohen nė diēka mė tė madhe, ėshtė mėsim pėr gjithė njerėzimin se dallimet tona janė njė burim i forcės sė dhuruar nga Zoti qė duhet tė pėrqafohet.

Nė emėr tė popullit tė Amerikan, ju shprehim urimet pėr Bajram Myslimanėve nė botė gjatė kėsaj feste tė veēantė, dhe pėrgėzimet tona pėr ata qė e kanė pėrfunduar me sukses Haxhin.Me fat Bajrami,

Barack Obama


Clinton uron ministrin Hoxhaj

Sekretarja Amerikane e Shtetit, Hillary Clinton i ka dėrguar urime Ministrit tė Punėve tė Jashtme tė Republikės sė Kosovės, Enver Hoxhaj, me rastin e Festės sė Kurban Bajramit. Clinton ka pėrgėzuar pėrmes Ministrit Hoxhaj tė gjithė myslimanėt kosovarė pėr festėn e Bajramit, duke uruar qė kėtė festė ta kalojnė nė paqe dhe tė gėzuar. Festa e Kurban Bajramit, ėshtė njė rast pėr tė festuar, me ē’rast myslimanėt bashkohen pėr tė reflektuar mbi vlerat e rėndėsishme tė familjes, bamirėsisė dhe tė komunitetit.


----------------------------------------
http://www.studentet.info/
PM
Top
AlbaBOT
Postuar nė: 05.11.2011, 19:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 161
Antari Nr: 24073
Bashkangjitur: 26.12.2009Jahjaga e Thaēi urojnė besimtarėt islamė

Fotografi e jashtme

Me rastin e festės sė Kurban Bajramit, presidentja e vendit, Atifete Jahjaga uroi qytetarėt e Kosovės dhe udhėheqjen e Bashkėsisė Islame tė Kosovės

“Festa e Bajramit tė Vogėl ėshtė ditė e besimit nė Zotin, ditė e nderimit, mirėkuptimit e respektit pėr njėri-tjetrin, ditė e paqes dhe lumturisė sė tė gjithė njerėzve”, thuhet nė urimin e presidentes sė vendit.

“Nė kėtė ditė feste, le tė kujtohemi pėr ata qė kanė nevojė pėr dorėn e ndihmės sonė. T’u gjendemi pranė dhe tė festojmė sė bashku. Vetėm duke u ndihmuar tė tjerėve kjo festė e pėrcjell mesazhin e vėrtetė tė saj”

Nė urimin e tij pėr kryetarin e Bashkėsisė Islame tė Kosovės, myftiun Naim Tėrnava dhe besimtarėt islamė, kryeministri Hashim Thaēi thotė se “kjo festė lartėson shpirtėrisht besimtarėt islamė kudo nė botė, duke forcuar vlerat e besimit nė Zot”.

“Festa e Kurban Bajramit e gjen Kosovėn nė rrugėn e rritjes sė mirėqenies pėr tė gjithė qytetarėt e saj, pa dallim feje dhe etnie, ku respektimi i tė drejtave dhe lirive njerėzore janė kushte themelore tė demokracisė sė shtetit tonė tė ri”, thuhet nė urimin e Thaēit..

“Festa e Kurban Bajramit Kosovėn e gjen si shoqėri me harmoni tė plotė midis diversiteteve etnike, fetare dhe kulturore, duke respektuar vlerat universale, si kusht pėr integrim nė institucionet euroatlantike”.


----------------------------------------
http://www.studentet.info/
PM
Top
AlbaBOT
Postuar nė: 05.11.2011, 19:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 161
Antari Nr: 24073
Bashkangjitur: 26.12.2009Vetėvendosje Telegram urimi

Fotografi e jashtme


Tė gjithė besimtarėve muslimanė ua urojmė Festėn e Bajramit.

Kjo festė e sakrificės, dlirėsisė dhe besimit tė pastėr shpresojmė qė t’i gjejė shqiptarėt tė bashkuar nė dashurinė pėr njėri-tjetrin e nė dashurinė pėr atdheun e kombin. Dita e Bajramit, ky pėrkujtim i sakrificės, duhet tė na pėrcjellė vendosmėri e shpresė, nė pėrpjekjen tonė tė pėrbashkėt e tė pandėrprerė pėr lirinė kombėtare, barazinė pėrpara ligjit dhe barazinė shoqėrore. Kjo shpresė e kjo vendosmėri duhet tė kthehet nė angazhim, siē na mėson tradita mė e mirė e patriotizmit qė ėshtė dėshmuar prej muslimanėve shqiptarė gjatė historisė.

Qeveritarėve tanė edhe kėtė vit do tė donim t’u kujtonim atė ēka shkruhet nė librat e shenjtė, mesazhin universal: duaje vendin tėnd; mos i bėj keq tjetrit dhe mos vidh! Ky ėshtė urimi i ynė pėr shoqėrinė e pėr shtetin tonė, duke ndjekur kėto parime, do tė jemi nė rrugė tė mbarė.

Lėvizja VETĖVENDOSJE!


----------------------------------------
http://www.studentet.info/
PM
Top
AlbaBOT
Postuar nė: 05.11.2011, 19:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 161
Antari Nr: 24073
Bashkangjitur: 26.12.2009Me fat Kurban Bajrami

Fotografi e jashtme

Kryetari i PDSH-sė uron besimtarėt mysliman pėr Kurban Bajramin

Uroj qė festa e Kurban Bajramit tek tė gjithė besimtarėt mysliman tė sjellė mė shumė lumturi, paqe dhe mbarėsi.

Le tė jetė kjo festė e madhe edhe njė rast pėr tė shpalosur edhe mė thellė ndjenjat e dashurisė, respektit, harmonisė dhe vullnetit tė mirė ndaj njėri tjetrit.

Paqja, begatia dhe prosperiteti tė ndriēojnė tė gjithė shqiptarėt, kudo qė jetojnė e punojnė.

Tė udhėhequr nga fryma e kėsaj feste tė bekuar, shpresoj qė do tė mundemi tė punojmė sė bashku pėr tė ardhmen e familjeve tona e kombit tonė.

Kryetari i Partisė Demokratike Shqiptare
Menduh Thaēi


----------------------------------------
http://www.studentet.info/
PM
Top
AlbaBOT
Postuar nė: 05.11.2011, 19:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 161
Antari Nr: 24073
Bashkangjitur: 26.12.2009Mesazhi i kryetarit Rufi Osmani me rastin e Kurban Bajramit

Fotografi e jashtme

Tė nderuar qytetarė tė Gostivarit tė besimit islam,

Kjo ditė e shėnuar te secili besimtar mysliman frymėzon ndjenjėn e pėrulėsisė ndaj tė Plotfuqishmit, shprehjen e forcės sė besimit dhe adhurimit ndaj Tij, si dhe ēlirimin e shpirtit nga vėshtirėsitė e jetės sė pėrditshme dhe padrejtėsisė njerėzore.

Nė kėtė ditė tė madhėrishme tė shprehjes sė besimit dhe tė sacrifices por dhe tė njė ēasti kremtimi pėr tė gjithė besimtarėt myslimanė, kur shtohet dhe forcohet mė shumė ndjenja e humanitetit, solidaritetit, bamirėsisė dhe mėshirės, uroj qė tė ndihmojmė njėri tjetrin dhe tė punojmė pėr njė tė ardhme sa mė tė mirė pėr qytetin tonė.

Nė emėr tė Komunės sė Gostivarit dhe nė emrin tim personal Ju uroj festėn e Kurban Bajramit me dėshirat mė tė mira pėr shėndetin dhe lumturinė tuaj dhe familjeve tuaja.

Me respekt,

Rufi Osmani
Kryetar i komunės sė Gostivarit


----------------------------------------
http://www.studentet.info/
PM
Top
AlbaBOT
Postuar nė: 05.11.2011, 19:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 161
Antari Nr: 24073
Bashkangjitur: 26.12.2009Me fat Kurban Bajrami

Fotografi e jashtme

Me rastin e festės sė madhe Islame, Kurban Bajrami, uroj tė gjithė qytetarėt e Tetovės me dėshirėn pėr njė ardhmėri mė tė mirė nė paqe, progres e tolerancė.

Festa e Kurban Bajramit, pėrcjell mesazhin e madh pėr solidaritet dhe raporte tė mira nė mes nesh. Pra, tė bashkohemi me familjet tona, me miqtė dhe tė afėrmit, tė festojmė tė bashkuar sepse vetėm kėshtu mund tė pėrmbushim synimet tona pėr njė jetė mė tė mirė.
Tė festojmė festėn e Kurban Bajramit, dhe tė gjithė me mundėsitė tona, por me pėrkushtim e vendosmėri tė punojmė pėr njė ardhmėri mė tė sigurt pėr fėmijėt tanė.

Me respekt,
Kryetari i komunės sė Tetovės,
Prof. Dr. Sadi Bexheti


----------------------------------------
http://www.studentet.info/
PM
Top
LoveMusic
Postuar nė: 05.11.2011, 20:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 52
Antari Nr: 26475
Bashkangjitur: 12.05.2011Urime te gjithve festa e KURBAN BAJRAMIT ju pershendes me ket ilahijen

http://www.youtube.com/watch?v=lb3AmmnDxA8&feature=share
PM
Top
festina
Postuar nė: 05.11.2011, 20:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Urime Kurban Bajrami...paqa dhe mėshira e Zotit ēoftė mbi tė gjithė njerėzimin!

Me t'mira dhasht Zoti e festofshim edhe shumė vjet...
Mos tė harrojmė t'i vizitojmė ata tė cilet kanė nevoj pėr vizitė, t'u ndihmojmė atyre qė kanė nevoj pėr ndihmė!


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 05.11.2011, 20:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (ArIaNiTii @ 05.11.2011, 20:24)
ake mar kurban ake me pre kurban neser trego ta bej per hajr

Ahahahha
Po valla kismet qe e ka bo ZOTI neser dot sakrifikojm kurbanet per hir te ALLAHUT XH.SH. smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 05.11.2011, 21:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (dasaaa @ 05.11.2011, 21:32)
Ahahahha
Po valla kismet qe e ka bo ZOTI neser dot sakrifikojm kurbanet per hir te ALLAHUT XH.SH. smil3dbd4d6422f04.gif

ateher zoti kabull jau beft kurbanet vella, ty dhe gjith ata qe kan be nijet me sakrifiku per zot
PM
Top

Topic Options Faqe: (7) 1 [2] 3 4 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio