Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Anonymous: Sot do ta rrėzojmė Facebookun
Trishtimi
Postuar nė: 05.11.2011, 15:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9192
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Grupi mė i njohur i hakerėve nė botė Anonymous ka kėrcėnuar se sot do ta rrėzoj Facebookun, rrjetin mė tė popullarizuar shoqėror nė botė.

Haktivistėt (hakerėt aktivistė) nga ky grup edhe mė herėt kanė shėnuar Facebookun si armikun e tyre, pėr shkak tė keqpėrdorimit tė tė dhėnave personale tė shfrytėzuesve tė vet.

Pėr momentin mbetet e paqartė se nėse pas kėtij kėrcėnimi qėndron njė grup mė i madh i hakerėve, ose vetėm individėt, por qysh sot do tė shihet nėse kėrcėnimi ėshtė serioz apo vetėm bėhet fjalė pėr njė vėrejtje.

Hakerėt publikimin e tyre e kanė ngjitur edhe nė YouTube, por video ėshtė larguar pak minuta mė vonė.

Anonymous ėshtė grup i hakerėve qė vepron nė kuadėr tė lėvizjes “Anti Sec”, qė lufton kundėr industrisė pėrgjegjėse pėr sigurinė nė internet.

Kėsaj radhe hakerėt kanė akuzuar Facebookun pėr shkak tė mbrojtjes sė dobėt tė tė dhėnave personale tė shfrytėzuesve tė vet, si dhe pėr shkak tė dyshimit se kjo kompani qėndron prapa vjedhjes sė tė dhėnave nga shumė shfrytėzues tė iPhone tė Apple.

Fakti se sulmi ėshtė planifikuar pikėrisht pėr 5 nėntorin jap arsye tė veēantė pėr brengosje udhėheqėsve tė Facebookut, pėr shkak se slogani “Mbani mend pesė nėntorin” nė kohė tė fundit ėshtė bėrė njė nga klithmat e luftės globale kundėr kapitalizmit, e i cili ka rrėnjėt nga njė kėngė e shekullit tė 17-tė nga Anglia.

Kėto strofa i kanė huazuar edhe autorėt e stripit dhe mė pastaj filimit “V si Vandeta”, tė cilat pastaj janė marrė nga demonstratėt nė lėvizjen “Okupo Wall Streetin”. /Telegrafi/


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
al8va
Postuar nė: 05.11.2011, 15:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 134
Antari Nr: 26981
Bashkangjitur: 03.11.2011mos be se zo femr smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio