Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Te gjithe magjistra!
Cusack
Postuar nė: 22.11.2011, 22:50
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Jam i mendimit qe gjithsecilit duhet t'i jepet mundesia e studimit dhe post-studimit (master), por duhen forcuar kriteret per diplomim dhe magjistrim.
Le te futet secili, por mos te dale secili prej aty, nese s'e meriton...


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 24.11.2011, 13:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (hamurabi @ 22.11.2011, 21:49)
Ke te drejt, mirpo cka ndodh tek ne, un te garantoj se tek ne jan me te mir ata nen 8 se ato me not mesatare shum te lart(te rralla jan perjashtimet) se per tpas not mbi 8 tek ne ose duhet tjesh me

Ka shume saktesi ne kete ēka afirmon normalisht me perjashtime,,
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 24.11.2011, 13:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (Cusack @ 22.11.2011, 23:50)
Jam i mendimit qe gjithsecilit duhet t'i jepet mundesia e studimit dhe post-studimit (master), por duhen forcuar kriteret per diplomim dhe magjistrim.
Le te futet secili, por mos te dale secili prej aty, nese s'e meriton...

nė shume fakulltete nuk kemi kuader te afte,,,duhet afer 10 vite qe t'i krijojme keta kritere,,
PM
Top
Oracle
Postuar nė: 24.11.2011, 16:33
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 15
Antari Nr: 27020
Bashkangjitur: 23.11.2011a shtai e shofish se tetova a mbush me njerez te "dipllomuar"
besoj se smund 1 te ngrajhet nkam e te those: kam diplomuar pa as nje intervenim apo dicka tjeter...!
smile5u87yu45y.gif
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 26.11.2011, 14:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (Cusack @ 22.11.2011, 23:50)
Jam i mendimit qe gjithsecilit duhet t'i jepet mundesia e studimit dhe post-studimit (master), por duhen forcuar kriteret per diplomim dhe magjistrim.
Le te futet secili, por mos te dale secili prej aty, nese s'e meriton...

Ashtu eshte,,,sidomos duhet perforcuar kriteret per diplomim,,Por te neve diploma eshte zhvleresuar. Ne Gjermani vetem 2.5 % populllates studjojne,,kurse ne Maqedoni ka 80000 studente per rreth 2.5 milion banor ( 4 %) qe eshte peshe per shtetin ne aspektin buxhetor dhe ne punesim???!!!!
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 26.11.2011, 15:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (Happy_Soldier @ 22.11.2011, 21:17)
kam tre botime shkencore si bashkautor naper revista.kaq botime nuk kane shumica e mesimdhenesve te Univerzitetit me tituj Pr Dr ,,,,ama,,,

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Uskana2006 nė 26.11.2011, 15:01
PM
Top
musa56
Postuar nė: 29.11.2011, 04:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 434
Antari Nr: 25126
Bashkangjitur: 25.05.2010 Citim (Morali @ 06.11.2011, 11:43)
aaa ti mke habit nga njera an po qajm e vajtom se nuk kemi prodhim vendor dhe se vendi eshte plot e perplot me analfabeta nga ana tjeter jemi kunder prodhimeve te shpejta, zotni 100 vjet te ekzistoni alfabeti dhe gjithsej ne maqedonia i ke 5 akademika....ju lumt usht edhe uejlit prodhoni sa te mundemi me apo pa mangsi vetem prodhoni kuadro se hala nuk kemi aritur tek kualiteti.

prodhoni, prodhoni dhe vetem prodhoni, mos pushoni
punoni ne tre turne dhe prodhoni sa me shume
boll me kualitet, na duhet kuantitet
se paku nga 1000 mr. dhe 700 dr.
femijeve u nxirrni cerrtifikata falco
si 15 vjecar te pakten te kene kryer nje fakultet nese jo dy e me shume
studenta na duhen 100.000, 200.000, 300.000 sa me shume
boll kemi analfabete, na duhen sa me shume diletante me diploma dhe me tituj shkencore

ju lumte juve!
na u lujt neve
PM
Top
timmymg
Postuar nė: 29.11.2011, 08:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 60
Antari Nr: 26077
Bashkangjitur: 11.02.2011Nje Njeri i Ditur apo i shkolluar qė nuk i friget All-llahut xh.sh. eshte me i PAVLEFSHEM sesa njė i paditur (Analfabet) qe i frigohet All-llahut xh.sh.


----------------------------------------
d(-_-)b __________ q(*^*)p
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 29.11.2011, 10:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Esht koha kur e han pazari Kuantitetin por do ti vije koha dhe Kualitetit.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Uskana2006
Postuar nė: 29.11.2011, 10:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Duhet dhene shansin per studim ēdo te riu, mbas nje viti do te shohi se a eshte per studime apo jo. Por ne asnje menyre nuk duhet lene keta individa te diplomojne.
Filtrimi behet ne fakulltet ne ciklin e pare sepse per magjistrature eshte me lehte dhe ne magjistrature regjistrohen ata qe kane mundesi materiale e jo te gjithe.

Nese i lejohet nje te dobeti te diplomoj, sepse ai nuk ben pune tjeter dhe do te kerkoj pune te mire sepse zoteriu ose zonjusha do te ndjehet i/e frustruar,,
Kjo duhet te behet per te miren e shoqerise ne te cilen jetojme.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Uskana2006 nė 29.11.2011, 10:54
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio