Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KURBANI
dasaaa
Postuar nė: 06.11.2011, 16:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18006
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008Selam Alejkum

Forumist te nderuar,pasiqe jemi ne Festen e Kurban Bajramit,e cila fest ka te boj edhe me prerjen e Kurbanve,qe eshte ni tradit e Ibrahimit a.s.qe ka deshte me therr per Kurban te birin e ti Ismailin a.s.
Kjo pa dyshim se ka qen sprov nga ana e Allahut per me i sprovu edhe te dashurit e TI.
Per prejen e Kurbanit ka zbrit edhe ni sure,qe quhet SURETUL KEVTHER.

Ndersa pyetja ime eshte.
Sa i kushtoni rendesi prerjes se Kurbanve ju edhe familjaret e juv.

Pra me kan me i kjart A PRENI KURBAN NE FAMILJET E JUAJA. smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
EDi.RAMA@
Postuar nė: 06.11.2011, 16:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 269
Antari Nr: 26973
Bashkangjitur: 29.10.2011TE LUMT PER KETE POSTIM


----------------------------------------
Zot flm qe egziston dhe na gjendesh kur ne kemi neovje mbroje familjen time nga e keqa fali fat lumturi dhe armon
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 06.11.2011, 16:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18006
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (EDi.RAMA@ @ 06.11.2011, 17:30)
TE LUMT PER KETE POSTIM

Flm i madhi edi rama smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 06.11.2011, 17:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (dasaaa @ 06.11.2011, 17:26)
Selam Alejkum

Forumist te nderuar,pasiqe jemi ne Festen e Kurban Bajramit,e cila fest ka te boj edhe me prerjen e Kurbanve,qe eshte ni tradit e Ibrahimit a.s.qe ka deshte me therr per Kurban te birin e ti Ismailin a.s.
Kjo pa dyshim se ka qen sprov nga ana e Allahut per me i sprovu edhe te dashurit e TI.
Per prejen e Kurbanit ka zbrit edhe ni sure,qe quhet SURETUL KEVTHER.

Ndersa pyetja ime eshte.
Sa i kushtoni rendesi prerjes se Kurbanve ju edhe familjaret e juv.

Pra me kan me i kjart A PRENI KURBAN NE FAMILJET E JUAJA. smil3dbd4e4c2e742.gif

e gezofsh bajramin vella, sa i perket pyetjes po kam pre kurban edhe ate gjithsej 7 anetar te familjes kemi mar pjes ne nje kurban me te madhe
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 06.11.2011, 17:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18006
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (ArIaNiTii @ 06.11.2011, 18:29)
e gezofsh bajramin vella, sa i perket pyetjes po kam pre kurban edhe ate gjithsej 7 anetar te familjes kemi mar pjes ne nje kurban me te madhe

Flm inshalla edhe ju e gezoni me shendet smil3dbd4e4c2e742.gif

Allahu kabull smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
babarekes
Postuar nė: 06.11.2011, 18:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009PO e prem nje, veq per Babin tim.
Zoti Kabull krejtve.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Anika
Postuar nė: 07.11.2011, 18:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010Pėr ēdo vit kryejmė kėtė ritual edhe atė prej secilit anėtar tė familjes, mirpo jo personalisht. Zakonisht dėrgojmė tė hollat dhe kurbanat priten prej tė tjerėve dhe u dėrgohen tė varfėrve nė vendet e dėrgimit tė tė hollave.

Por pasi viteve tė fundit nė Somali ka gjtihmonė shumė tė uritur, preferojmė kėtė vend pėr prerjen e kurbanave, apo porositė e tė hollave tė cilat kryhen me anė tė llogarive bankare prej vendit ku jetojmė.

Mendoj se ėshtė vendim mė i mirė pasi Elhamdulilah nė vendlindje nuk kemi njerėz qė vdesin prej urisė apo ndoshta mė mirė tė them nuk njohim prej tyre?!


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio