Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Cilėt janė tetė ambasadorėt e rinj tė Kosovės
s@l@
Postuar nė: 08.11.2011, 09:22
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 26992
Bashkangjitur: 07.11.2011etė emra pritet tė propozohen pėr ambasadorė tė rinj tė Kosovės nė botėn e jashtme, shkruan sot e pėrditshmja “Zėri”.

Njėri prej ish udhėheqėsve tė kompanisė IPKO, Akan Ismajli, shumė shpejt do tė jetė ambasador i Kosovės nė SHBA.

Nė Bruksel, Ilir Dugollin pritet ta zėvendėsoj ish-ministri i Ekonomisė dhe Financave, Ahmet Shala, ndėrsa vendin vakant nė Shqipėri do ta plotėsojė komandanti i FSK-sė, Sylejman Selimi.

Sipas burimeve tė Zėrit, Ylber Hysa do tė emėrohet ambasador nė Maqedoni, i cili deri mė tani ka punuar si koordinator pėr strategjinė gjithėpėrfshirėse tė veriut.

Nė kuadėr tė ndryshimeve diplomatike, kanė pėrfituar edhe njerėz tė afėrt tė Pacollit. Amir Ahmeti, deputet i Partisė sė Drejtėsisė do tė emėrohet ambasador nė njė vend arab, Esat Brajshori nė Ēeki, kurse njė tjetėr partiak i AKR-sė, Shpend Kallaba do tė emėrohet nė Bullgari si dhe Skender Gjakaliu nė Gjermani, njeri ky qė ka punuar nė ministri tė Arsimit, nė kohėn kur ishte ministėr Enver Hoxhaj. (INA)
http://ina-online.net/kosova/11083.html
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio