Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Anonymous kercenon Izraelin
s@l@
Postuar nė: 08.11.2011, 09:58
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 43
Antari Nr: 26992
Bashkangjitur: 07.11.2011Grupi ndėrkombėtar i hakerėve i njohur si Anonymous ėshtė duke e kėrcėnuar qeverinė e Izraelit me njė sulm kibernetik nė kompjuterėt e kėsaj qeverie si kundėrpėrgjigjie pėr marrjen e flotės sė Gazės gjatė tė premtes. Nė njė video qė ishte vendosur nė YouTube, grupi paralajmėronė qė nėse rrethimi nė Gaza do tė mbetet, ky grup s’do tė ketė zgjidhje tjetėr pėrveēse tė sulmojė.

Nė video, grupi akuzoi qeverinė e Izraelit pėr thyerjen e ligjit ndėrkombėtar tė piraterisė, sepse ushtarėt detarė tė IDF iu hipėn varkave 35 milje detare larg nga bregu, nė ujėrat ndėrkombėtarė.

“Ne nuk e tolerojmė kėtė lloj tė sjelljes sė pėrsėritur fyese kundėr civilėve tė paarmatosur,” tha grupi nė porosinė e paraqitur nė video.

“Ne sė bashku me 127 shtete e njohim Palestinėn si njė shtet pėr njerėzit e Palestinės dhe veprime tė kėtilla nga ju dhe ushtria juaj janė veprime tė luftės kundėr njė kombi sovran,” shtoi grupi.

Anonymous tha qė nėse rrethimi vazhdon dhe forcat izraelite ndėrpresin flotilje, ose nėse ata ndėrmarrin veprime shtesė si kontrollimi i Mavi Marmara, ata nuk do tė kenė tjetėr alternativė, pėrveē qė t’i lėshojnė sulmet e pėrsėritura kibernetike nė sistemet e kompjuterėve tė qeverisė sė Izraelit dhe kėto sulme do tė zgjasin derisa tė mbarojė rrethimi.

Anonymous ka pasur sukses gjatė tė kaluarės gjatė rrėzimit tė shumė uebfaqeve, duke pėrfshirė edhe ndėrmarrjet e kredit kartės qė refuzoi pėr tė transferuar donacionet nė organizatėn WikiLeaks.


http://www.youtube.com/watch?v=QNxi2lV0UM0...player_embedded
PM
Top
MostWanted
Postuar nė: 08.11.2011, 12:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1371
Antari Nr: 10815
Bashkangjitur: 08.11.2007bravo anonymous


----------------------------------------
..Killer Instinct..

# Public Enemy #

--MostWanted--
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 08.11.2011, 13:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Wikileaks II


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Trishtimi
Postuar nė: 08.11.2011, 14:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (ALbeXtra @ 08.11.2011, 15:36)
qijani ropt djegjani rrjetat

Nuk munden send me be Albextra bile nese Israeli mobilizohet ata as nuk dot ken mundesin e ngacmimit se jo te Hackimit neyse edhe un po kam qef me ju prish sistemet sekrete qe kan por kot esht smunden.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Ohri-
Postuar nė: 08.11.2011, 14:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 915
Antari Nr: 26611
Bashkangjitur: 04.06.2011 Citim (Trishtimi @ 08.11.2011, 07:48)
Wikileaks II

Njeshi u bo rametli, tash edhe keta per nja 7-9 muaj bahen HIT, mande perballen me gjyqe me akuza! Me erdhe interesant njoni qe shajti.. Kaq mundemi me bo, me dal kret edhe me than o nanen e nanes! E gjithe kjo Lufto orale do quhej! smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Na nuk jena UFAAAAAAAA!!!
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 08.11.2011, 16:52
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006E bejne keta. Me lane keto dite pa facebook se e sulmuan dhe e rrezuan facebookun, tash ju paska mbet qeveria e Izraelit! smil3dbd4e5e7563a.gif

Me mire KHG do e rrezonte facebookun ose qeverine e Izraelit se sa keta Anonimusat...


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 08.11.2011, 17:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (Cusack @ 08.11.2011, 17:52)
E bejne keta. Me lane keto dite pa facebook se e sulmuan dhe e rrezuan facebookun, tash ju paska mbet qeveria e Izraelit! smil3dbd4e5e7563a.gif

Me mire KHG do e rrezonte facebookun ose qeverine e Izraelit se sa keta Anonimusat...

Hehehe, sa kam qesh me kete.Njerez,

Keta jane ne kontroll te shteteve me anonimusa me hamoma e me dreqni. Arsyeja pse keta nxjerin fjale eshte qe te zbulohen ata hacker te forte qe s'i ka askush ne kontrolle. Keshtu, kur i zbulojne ata i futin nen kontrolle.

Perderisa nxjer emrin pa bo gjo ateher vari lesht ksaj pune.

Bane punen dhe hesht. Ateher mund te jete dicka serioze.


Keta bejne zhurme qe te luftojne te tjeret dhe te zbulojne te tjeret.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio