Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gjykata e Shkupit shpall tė vdekur zyrtarisht Remz
EDi.RAMA@
Postuar nė: 10.11.2011, 19:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 269
Antari Nr: 26973
Bashkangjitur: 29.10.2011- Zbardhet vendimi i Gjykatės sė Shkupit pėr shpalljen tė vdekur tė Remzi Hoxhės, njofton Balkanweb. Biznesmeni shqiptaro-maqedonas u mor peng mė 21 tetor 1995 nė Tiranė, u torturua dhe mė pas u zhduk pa gjurmė. Pėr zhdukjen e Hoxhės akuzohen tre ish-shikasit, Arben Sefgjini, Ilir Kumbaro dhe Avni Koldashi, tė cilėt po pėrballen me Gjykatėn e Krimeve tė Rėnda. Prokurori i ēėshtjes 'Remzi Hoxha', Xhevat Hana, kėrkoi nga gjykata qė pėrmes letėrporosisė, tė merrej nga autoritetet maqedonase vendimi i Gjykatės sė Shkupit qė kishte shpallur tė vdekur Remzi Hoxhėn nė vitin 1995.

Nė kėtė mėnyrė, prokuroria tenton tė provojė nė procesin ndaj tre ish-shikasve se biznesmeni Hoxha ka vdekur. Kjo pėr faktin se nė procesin e parė nė 2003-in, tė pandehurit kishin ngritur pretendimin se Remzi Hoxha mund tė ishte gjallė, pėr sa kohė qė nuk ekzistonte asnjė akt qė vėrtetonte vdekjen e tij. Letėrporosia mbėrriti dje nė gjykatė dhe me njė vendim tė 30 qershorit 2005, Gjykata e Shkupit me kėrkesė tė Sevdie Hoxhės, bashkėshortes sė biznesmenit, e ka shpallur tė vdekur Remzi Hoxhėn.

"Sevdie Hoxha parashtroi propozim deri tek kjo gjykatė pėr shpallje tė tė zhdukurit Remzi Hoxha pėr tė vdekur. Nė propozimin e shkruar theksoi se bashkėshorti i saj ka punuar si drejtor dhe themelues i firmės 'Albatros' nė Tiranė, Republika e Shqipėrisė. Mė datė 21.10.1995 ndėrmjet orės …dhe 13/30 nga firma e tij ėshtė arrestuar dhunshėm nga persona tė panjohur tė cilėt duke pėrdorur dhunė e kanė futur nė veturėn e tyre tė udhėtimit. Ėshtė lajmėruar pėr ndihmė tek organet kompetente nė Tiranė, si dhe nė Interpol. Deri mė tani nuk ka kurrfarė informate pėr tė zhdukurin se ėshtė gjetur, e as ai nuk ėshtė lajmėruar. Pasi kanė kaluar mė tepėr se shtatė vite dhe nga i zhdukuri nuk ka kurrfarė lajmi e as tė dhėna se dikush e ka parė, janė plotėsuar tė gjitha kushtet ligjore pėr shpallje tė tė zhdukurit si tė vdekur", - thuhet nė vendim.
Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Zot flm qe egziston dhe na gjendesh kur ne kemi neovje mbroje familjen time nga e keqa fali fat lumturi dhe armon
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio