Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Debat Virtual Muslimano-kristian Shqipetar
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.03.2008, 14:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Me trego i nderuar me argumente, keta te paqes te krishteret sa masakra bene ne Spanje, ne Cameri,....

me thuaj per Lufterat Boterore ku u bene tek muslimanet....

me thuaj ku eshte HIroshima Nagasaki...ne arabi

vetem 10 vitet e fundit luft behet ne vendet arabe, edhe ate e sulmojne jo se ata sulmojne prap shpallen teroriste, tash un se kuptoj kush eshte terorist ai qe sulmon apo ai qe sulmohet...

me te mira

dhe beni dallim mes kombit dhe fese...tema ishte per besimin fene jo kombi....a e kam edhe ate parasysh se krejt lemsh punet jane bere dikuj ne forum....i ngateron reqatet, e bardha me te zezen jane njejte----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 30.03.2008, 15:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007arabi ska lidhje me fehn !!!
feja esht feh ku i sjell hapat e njeriut per ne rrug te drejt eh jo cfar kan punu e skan punu.

mos ju nderhyni temave qe skan aspak efekt te ne shqiptaret !!
un jam musliman dhe smundet dikush me dhun tem boje krishter un kam kombin tim jam shqiptar si shqiptar kemi kulturen , traditat tona kam xhak shqiptari mir keq ky jam etj!!

sen vije te un arabi apo dikush tjeter sepse arabi ka traditat e veta ka kulturen e vet pervec fejes qe na bashkon shumicave neve shqiptarve!!


tung


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
DARDANI_40
Postuar nė: 30.03.2008, 15:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1406
Antari Nr: 12388
Bashkangjitur: 30.12.2007 Citim (Mirsim Maliqi @ 30.03.2008, 14:49)
O Foks, puna qendron se jane ne hall me vetveten; I paraqesin myslimanet si te prapambetur e koketula, e anen tjeter s'i kthejne pergjigje dot vetes si ishte e mundur qe keta naiva te sundojne boten per nje milenium!!!

Mundohen ta paraqesin perparimin vetem tek perendimoret, porse jane aq te mencur, sa s'harrojne se kur u largua Perandoria Osmane Myslimane ne shekullin e njezet nga Perendimi, perendimoret u bene copa-copa mes vete, bene lufterat me te felliqura ne Bote, me skandaloze ne historine e njerezimit, Lufta e I-re Boterore dhe e II-te, etj. etj. etj., te gjitha keto ne zemer te "progresit".Mirsim....

Me qa di une , boten e kane sunduar PERANDORIA ROMAKE aq gjate , dhe kam verejtur se shume ligje edhe sot ne bote jane te emeruara :

NE BAZE TE SE DREJTES ROMAKE....Ne legjislacjonin e vendeve perendimore , dhe ne shume vende te tjera jo - perendimore ekziston pra ajo e drejte edhe sot.....

DHE KURRE NUK KAM DEGJUAR AS LEXUAR TE THUHET:

NE BAZE TE SE DREJTES TURKE - OTOMANE.....

Kjo do te thote qarte se vertet Romaket e sunduan boten , por ata bene edhe rregullimin ligjor - administrativ te vendeve qe pushtuan , me ligje qe ruajne vlere civilizuese moderne dhe humane edhe sot, (perderisa vazhdojne te jene te vlefshme nje pjese e mire e tyre)

Mandej.....Lufterat e para dhe e dyta.....nuk jane pjelle e civilizimit Evropjan dhe amerikan.....ato ishin pjelle e ksenofobise Hitlerjane dhe e mentalitetit ēfaroses e asgjesues te tij , (mjaft e perafert me stilin arab lidhur me Izraelin), dhe Perendimi me Ameriken bene qe te humbej ajo lufte nga Hitleri , pra e bene te vete - vritet e te kapitulloje.....
PM
Top
Falkone
Postuar nė: 30.03.2008, 15:06
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 49
Antari Nr: 12666
Bashkangjitur: 09.01.2008shko meso dardan
PM
Top
DARDANI_40
Postuar nė: 30.03.2008, 15:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1406
Antari Nr: 12388
Bashkangjitur: 30.12.2007 Citim (Falkone @ 30.03.2008, 15:06)
shko meso dardanTi a ke mesuar ndonje gje , zoteri ?

Librat qe kam lexuar e studjuar une keshtu thone.... smil3dbd4d6422f04.gif
PM
Top
alvin
Postuar nė: 31.03.2008, 08:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Mos u mundoni kot ti dredhoni gjerat...perendimi eshte superior ne cdo aspekt ndaj lindjes...moti i kane pastruar punet qe tek ne jane objekt diskutimi...me mendimet se femra nuk duhet te punoje dhe te mbaje shami ne shtepi,edhe gjate kohe do te jemi inferior ne bote...kane shku ne hene njerezit,analizojne gjithesine,ta fut raketen ne shtepi prej Amerike...a ne shih ma cka merremi...katastrofe....


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Dikze77
  Postuar nė: 31.03.2008, 11:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 770
Antari Nr: 6923
Bashkangjitur: 14.04.2007
http://www.youtube.com/watch?v=aZR_Kz-QjEA&feature=related

PA CIMENT hallall Pa KOMENT

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Dikze77 nė 31.03.2008, 11:44
PM
Top
alvin
Postuar nė: 31.03.2008, 13:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Oh mor i gjore,se pata fjalen per pallate dhe per vetura luksoze...por per mend....
Eshte nje materie qe gjendet ne tru fizikisht,por me performansa e kalon universin...
Eshte nje materie per ty e panjohur


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 31.03.2008, 19:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007alvin shko ne hane ti .... po ske cte besh prap Zoti per ne toke te ka krijuar....

Qellimi i mire dhe metodat e mira ..... suksesi
qellimi i keq dhe metodat e mire ..... deshtimi ( perendimi )
qellimi i mire dhe metodat e keqia .... deshtimi ( lindja )
qellimi i keq dhe metodat e keqi....vdekje

me te mira

nese i kupton mire nese jo shendosh....

se shume zhurme ben per asgje....ose nuk kupton mesazhin e islamit ose nuk deshiron te kuptosh...dhe tema krejt per dicka tjeter eshte...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks nė 31.03.2008, 19:27


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
alvin
Postuar nė: 31.03.2008, 20:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Foks,
e kuptova mesazhin,por mendoj se zhurme nuk bej shume...
mesazhin e Islamit e kuptoj....por disa gjeras me hyjne ne koke,vella...i kam thene edhe me pare....
Zoti te dasht...eshte hera e pare qe me ofendove,dhe ndjehem pak i zhgenjyer....


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 31.03.2008, 22:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Alvin

ate fjale qe e kam thene nuk e kam thene per te te ofenduar, por zhurmen qe kam cekur e kam fjlalen per grate ne Islam...

me te mira...kerkoj falje nese je prekur...----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
alvin
Postuar nė: 01.04.2008, 11:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Fale qofsh...eshte ceshtje qe me prokupon,pasi e vleresoj si shume te rendesishme per myslimanizmin ne teresi
Kalo mire foksi


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio