Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kush do tė jetė rektor i ri nė UEJL?
aristoteli
Postuar nė: 10.11.2006, 13:18
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Pas shume spekulimeve te ndryshme, studentet mesimdhennsit apo edhe opinioni deshirojn te dijne se kush do te jete pasardhesi i Alejdin Abazit?

Ne kete Teme do kisha dashur te diskutohet per 3 figura te cilet do te jene kandidate apo thene thjeshte do te emrohen si kandidat per Rektor ne UEJL?

1.Prof.Dr Murtezan Ismaili
2. Prof.Dr Vehbi Bexheti
3. Prof.Dr Zamir DikaTe gjithe antaret, vizitoret te cilet din gjithcka mbi biografit e tyre le ti hedhin ne kete teme per te pare se cili don ta vendojn strukturat e Qeverise dhe te krijojn diktatur ne Arsimin Shqiptare.

PS: Alejdin Abazi ne kohen e fundit u kthye ne BDI dhe pas gjithe kesaj ai tash do te largohet nga Posti pa deshiren e tij...


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
Gazetari
Postuar nė: 10.11.2006, 18:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Abdylmenaf Bexheti, vetem ai mund te jete zavendesues dinjitoz i Aljadin Abazit.

PM
Top
Harun Shehu
Postuar nė: 13.11.2006, 18:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 715
Antari Nr: 2931
Bashkangjitur: 25.09.2006Sipas mendimit time gjasat me te medhoja per te qene rektor i UEJL do te kete Vebi Bexheti.Nderkaq edhe pse prof Zamir Dika dha dorheqje nga posti i dekanit te Shkencat e Komunikimit dhe kjo levizje quhej taktike nuk besoj se ai do te munde te marre kete post.


----------------------------------------
Ti Evrop ma ke borxh jeten
Mos ma shkil Evrop te Drejten per ty linda Skenderbeun
I fala globit Nenen Terezen
E ke BORXH me ma njohe ATDHEUN
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 14.11.2006, 22:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Do te jete Vehbi Bexheti sepse eshte i uritur per poste.

Familjarisht jane antikombetare dhe gjithmon deshirojn te jene vetem ata ne krye te cdo gjeje djalin e tij cdo dit ne UEJL mund ta shohesh dmth nuhat nje vend pune pas emrimit te Babait te tij si Rektor.

Por Vehbi Bexheti eshte njeri qe nuk i ploteson kushtet dhe duhet te konsulltohen mire ata qe do te emrojn kete njeri.

Murtezan Ismaili eshte i mire por ai shum ndegjon te tjeret, Kur ishte kryetar gjith populli menduan se do te beje Tetoven Paris mirpo ndodhi e kunderta keshtu qe edhe Universitetin do ta mar ne gjendje katastrofe dhe do e lere ne po te njetin vend.

Le ta vendojn pra nje qe njeri i cili ka kontribuar per shkencen qe ka punime shkencore dhe qe eshte te pakten i moralshem dhe human dhe qe nuk eshte i perlyer as me Politike dhe as dosje te felliqura si keta tjeret.
PM
Top
Dashi-25
Postuar nė: 14.11.2006, 23:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 499
Antari Nr: 4025
Bashkangjitur: 14.11.2006Te pakten le te jete Shqiptar sepse politka si eshte duke shkuar do te vendojn ndonje MAQEDON.

ZAMIR DIKA
PM
Top
ilo_te
Postuar nė: 15.11.2006, 12:18
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 1041
Bashkangjitur: 17.04.2006Oj Njomza ty si po me duket po te pelqen djali i Vebi Bexhetit, pasi shume e verejtke neper univerzitet :)
PM
Top
xami
Postuar nė: 15.11.2006, 20:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 114
Antari Nr: 3468
Bashkangjitur: 20.10.2006pra sic e shihni te gjith te pdsh-se,,,pra uejli eshte shtepia e pdsh-se...apo jo.............? si thoni a|?
PM
Top
xami
Postuar nė: 15.11.2006, 20:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 114
Antari Nr: 3468
Bashkangjitur: 20.10.2006Murtezan Ismaili...Kryertar i komunes se tetoves
Vehbi Bexheti...Kandidat per kryetar komune dhe
Zamir Dika...deputet i pdsh...
Me Respekt
PM
Top
lawyer
Postuar nė: 16.11.2006, 09:46
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 4034
Bashkangjitur: 15.11.2006Mednoj se personaliteti me adekuat per te qene Rektor ne UEJL eshte pikerisht prof dr VEBI BEXHETI. E njohim te gjithe si profesor teper te mire, serioz, i qete, komunikativ i deshmuar profesionalisht, intelektualisht dhe mbi te gjitha kombetarisht. Me sa e di une ka vuajtur denim me burg prej 2 vitesh per shkak se ka vendosur flamurin kombetar perpara godines se kuvendit komunal ne Tetove. Andaj i ka te gjitha karakteristikat dhe pergaditjet shkencore per te qene Rektori i ardhshem ne UEJL
Suksese Profi
PM
Top
swety_85
Postuar nė: 16.11.2006, 13:33
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 24
Antari Nr: 951
Bashkangjitur: 08.04.2006Mir se ju gjej serish, ka nje koh et gjate skam shkruar, mirpo me detyroi lavdata e Vebi Bexhetit.
Nese Vebi Bexheti do te jete rektor ateher e kam nje pyetje?
Perse ja more virgjinitetin shoqes sime vetem per nje 2 qe ia dha?
Ku ende ajo eshte e pa martuar nga traumet e tua qe i shkaktove ne kohen kur ishe Kujdestar i klases sone ne Shkollen Nikola Shtejn (MJEKSI).

Dhe sot deshiron te kandidohesh per Rektor? Eshte dicka e tmershme! megjithat te deshiroj pune te keqe se nuk e meriton te mire.
PM
Top
Atack
Postuar nė: 16.11.2006, 21:55
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 989
Bashkangjitur: 10.04.2006Ej ju qe mendoni se do hyje Vebi Bexheti apo Murtezan Ismaili bile dhe Zamir Dika krejt e keni gabim.Po ju ajeni tu e verejt se cfare universiteti beri Pdsh-ja Me UEJL-ne .Nje Universitet Botror ku ju te gjith qe shkruni se paku jeni ose keni lakmin te jeni student te atij Universiteti.Mua me vjen shum keq se juve ju ka qeruar syt Bdi-ja dhe jam shum i sigurt se edhe Uejl-ne deshironi ta shihni ne ate gjendje qe eshte sot Ut-ja.Turp per ju si student qe spekulloni ne kete menyr ,por nje gje te jeni te sigurt se Uejl-ja eshte Institucion shum i fuqishem dhe do dije vet ti zgjidh dhe rektorin dhe gjitha strukturat ne universitet.Me tregoni nje fakt sa profesora te PDSh-se ka ne UT(asnje)asa te BDI-se ka ne UEJL(Teuta Adnani Abdulmenafi Jetoni dhe shum te tjer qe sdua tu bej Publicitet bile dhe rektorin ju thoni se e keni te juajin)
Ok te nderuar ish koleg ju uroj qe te mbusheni pak me mend dhe gjerat ti shikoni me ane te reliteti jo bindjes partiake.
PM
Top
eliona
Postuar nė: 18.11.2006, 20:43
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 4097
Bashkangjitur: 18.11.2006uroj te jete Zamir Dika. eshte mjaft i zoti
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 18.11.2006, 23:04
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Kush mund te za kariken e Alajdin Abazit per veqe se Z. Zamir Dika.
Pershendetje per te gjith.


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
invictus
Postuar nė: 19.11.2006, 11:38
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 41
Antari Nr: 659
Bashkangjitur: 03.04.2006Nuk e shof te arsyeshme qe te diskutohet kjo teme... se kush do jete pasardhes i Alajdin Abazit.. Ai e ka mandatin gjer ne fund te 2008, mirepo edhe nese nderohet ai shume mire jemi te vetedijshem se askush nuk mund ta kete autoritetin qe ai e ka..Pershendetje
PM
Top
Strugani
Postuar nė: 22.11.2006, 01:37
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 25
Antari Nr: 1122
Bashkangjitur: 09.05.2006 Citim (swety_85 @ 16.11.2006, 13:33)
Mir se ju gjej serish, ka nje koh et gjate skam shkruar, mirpo me detyroi lavdata e Vebi Bexhetit.
Nese Vebi Bexheti do te jete rektor ateher e kam nje pyetje?
Perse ja more virgjinitetin shoqes sime vetem per nje 2 qe ia dha?
Ku ende ajo eshte e pa martuar nga traumet e tua qe i shkaktove ne kohen kur ishe Kujdestar i klases sone ne Shkollen Nikola Shtejn (MJEKSI).

Dhe sot deshiron te kandidohesh per Rektor? Eshte dicka e tmershme! megjithat te deshiroj pune te keqe se nuk e meriton te mire.

Sweetie,

Me habit fakti qe mesazhi juaje nuk i la pershtypje asnjeriut ne kete forum. Ju ate qe thoni eshte nje akuze e madhe, se ti shkaterosh jeten nje vajze te re do kish qene nje mekat i madh.

A smund kjo vajze ti tregoj prindit apo vellezerve te saj se cka i ka ndodhur? Une mbesoj se cdo prind apo vella do kish bere ate qe do kish qene mese e nevojshme ne raste te tilla.

Do kish qene mire qe raste te tilla sa me pare te shpallen ne forume qe cdo "Profesori" te tille nese do ti kish shkuare mendja te beje nje gje te tille te dije se emri i tij do te publikohet kudo qe eshte e mundur.

Kjo e keqe qe po ndodh neper universitetet dhe shkollat e mesme duhet te ndalet dhe une mbesoj publikimi i emrave te tyre do kish qene me se e nevojshme.

PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio