Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Si e propozojnė partneren studentėt e degėve tė nd
dasaaa
Postuar nė: 21.11.2011, 15:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 17998
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008Letėrsia

E dashur, te dua!!! Unė u linda pėr ty, ti u linde pėr mua. Ky zjarr qė ma djeg shpirtin me mohimin tėnd do mė hedhė nė rrethin e nėntė te Ferrit, kurse pohimi yt, qoftė edhe i heshtur do mė bėnte sikur e jem ne parajs


Inxhinieria

Fytyra jote e bukur mė kujton fasadėn e hotel Tiranės, ndėrsa flokėt e tua derdhen supeve si burme pa fund. Ingranazhi i dashurisė sime duke u rrotulluar nė kėtė burme pa fund, nga kontakti lind shkėndija ndjenjash. Dashuromė qė unė si ēeliku, e ti si betoni, tė kthehemi nė betonarme!

Mjekėsia

Simptomat e sėmundjes “dashuri” i njoha qė kur linda dhe s’ka ilaē tjetėr pėrveēse tė mė dashurosh! Truri s’i mban dot ndjenjat e mia, tė dua klith zemra, dėgjo si qan mėlēia...

Matematika

Integrali i ndjenjave tė mia nė kufijtė nga unė te ti ėshtė i barabartė me termin shumėdomethėnės “dashuri”. Rrethuar nga padurimi, mė shikon e tė shikoj, nė bazė tė teoremės sė dy policėve, tė dashuroj!

Fakulteti ekonomik, dega finance

Dashuria jote eshte si nje bilanc korporate, me shume produkte dhe shume nenzera. Nuk ka burre nane me ja nxjerr fitimin se sado qe lodhem me del vetem humbja. Do perdor rezerva dhe kapital pronari, do bej rregullime qe ti moj vajze e mbare mos ikesh nga zemra ime. Dhe kur bilancin te shkoj ta dorezoj do ndalem nga ti te te them "te dashuroj"

Studentet e juridikut

Permes nje kontrate, permes nje denimi
te ty moj vajze e bukur me ka ngel shikimi.
ndermjet nje marreveshje dhe nje gjykimi
te dua moj vajze, te dua une trimi..
smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Inxhinjeri
Postuar nė: 21.11.2011, 18:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 93
Antari Nr: 26328
Bashkangjitur: 24.03.2011 Citim
Inxhinieria

Fytyra jote e bukur mė kujton fasadėn e hotel Tiranės, ndėrsa flokėt e tua derdhen supeve si burme pa fund. Ingranazhi i dashurisė sime duke u rrotulluar nė kėtė burme pa fund, nga kontakti lind shkėndija ndjenjash. Dashuromė qė unė si ēeliku, e ti si betoni, tė kthehemi nė betonarme!smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


Ani betonarme .... lol !
PMAOLYahooMSN
Top
festina
Postuar nė: 21.11.2011, 18:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6416
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Ekonomiku interesant! smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 21.11.2011, 18:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008 Citim (dasaaa @ 21.11.2011, 16:58)


Studentet e juridikut

Permes nje kontrate, permes nje denimi
te ty moj vajze e bukur me ka ngel shikimi.
ndermjet nje marreveshje dhe nje gjykimi
te dua moj vajze, te dua une trimi..

smil4a8acf219332d.gif per qate, ne kerkah me femnat smile5u87yu45y.gif
PM
Top
Anika
Postuar nė: 21.11.2011, 20:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010 Citim (dasaaa @ 21.11.2011, 16:58)


Mjekėsia

Simptomat e sėmundjes “dashuri” i njoha qė kur linda dhe s’ka ilaē tjetėr pėrveēse tė mė dashurosh! Truri s’i mban dot ndjenjat e mia, tė dua klith zemra, dėgjo si qan mėlēia...


Do tė shtoj edhe pak kėtu:

Syri loton, veshi nuk ndėgjon, gjaku nuk qarkullon, mendja nuk punon, mushkėritė nuk munden tė marin ajrin e duhur dhe neuronet e nervave asgjė nuk pėrēojnė, kurse shpirti lėngon...


Tepėr interesante qenkan por do tė ishte mirė tė shkruajnė edhe tjerėt, si psh. Packs-i pėr profesionin e saj...


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 22.11.2011, 23:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 17998
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (Anika @ 21.11.2011, 21:01)


Tepėr interesante qenkan por do tė ishte mirė tė shkruajnė edhe tjerėt, si psh. Packs-i pėr profesionin e saj...

Po mir ka qen secini ne profesionin e vet me tregu si shprehet smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
Anika
Postuar nė: 25.11.2011, 19:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010Po vazhdoj pasi askush nuk paska shkruar:

Informatika…

E di se nuk ke nevoje as pėr “Hard Disc” dhe as pėr “intel Core”, por do tė dėshiroja tė bėhem pėr ty i vetmi “processor”. Ska lidhje HDD por as GB Memory ne duhet tė bėhemi Multi-in – 2 nė 1…


Psikologji

Pas shumė bisedave dhe sqarimeve, seancave dhe diskutimeve, nuk di se ēka tė tė shkruaj por dua diēka tė tė them ke diēka interesante dhe impresionuese dhe te unė ke zėrė vend. Mos mė jep pasqyrime dhe reflektime por mė jep kurajo dhe vullnet tė bėhem nė zemrėn tėnde sikur njė mbret dhe prej andej shpirtit t’i impulsoj deri sa pafundėsisht tė mė dashuroj. Tė imagjinoj dhe tė studjoj, por edhe bėj analizat e tua, tė ecjes, foljes, gjesteve, trupit, zėrit dhe pulsit kardiak, mė duket se ti je dhe ngelesh “I vetmi shpirti im binjak”.


Farmakologjia

Mė ėshtė sėmurė trupi dhe shpirti kurse nė ty shoh tė vetmin aspirin, i cili sot mundet tė mė ndihmojė, nga dhimbjet e mėdha tė mė shėrojė. Do tė bėjmė sė bashku formula tė ndjeshme kimike dhe tė prodhojmė me to edhe shumė Antibiotike. Secilėn bimė nė drogė e kishim shėndrruar vetėm ne tė dy pėr tu bashkuar,dhe asgjė nė botė nuk do tė mund tė shkatėronte imunitetin tonė tė ndėrtuar nė secilėn qelizė. Por nė secilin bashkėdyzim tė elementeve njerzore,kimike ,toksike dhe farmakokinetike do tė prodhonim ndoshta edhe substanca pėr trupin dhe shpirtin gati njėjtė sikur magjike, me amphetamin dhe meskalin (Ekstasy; MDMA) pėr tė krijuar ēdo ditė dhe mė shumė halucinacion dhe tė dyshimtin, disponim.


Gazetari


Nė mes kolumnave nė faqet e fundit tė gazetave gjeta emrin tėnd, tė fshehur dhe tė shkruajtur nė fund tė artikullit qė kurr se lexoj, sikur tė bėhesh e imja faqen nė front t’a garantoj. Aty tė shoh dhe tė paramendoj e nė fund si redaktore nė njė zyrė tė vetme do tė gradoj. Atėherė sė bashku do tė krijojmė tema brilante pėr faqet e para tė lajmeve nė botėn mbarė dhe si ne tė dy nuk do tė ket mė parė. Do tė grIndemi ndonjėherė duke u pėrēa « tė lutem tė lutem shkronjat e titullit mos i ha »?!


Astronomi

Nėpėrmjet mikroskopit Hubble isha duke kėrkuar yje tė ri se si janė duke lindur dhe nė mes tė « supernovave » tė pashe ty, nė plejadėn e yjeve gjigant ,qė ishin duke lindur dhe krijuar. Sikur isha duke tė pėrcjellur dėshiroja tė tė pagėzoj me emrin mė tė bukur qė ėshtė emėrtuar ndonjė yll deri mė sot pasi ashtu kishe bukurinė e cila ecte me miliona vite drite,( por jo mė shpejtė se neutrinot, Ajnshtajni nė formulė tash dėshtoi) ; pėr njė ēast doli « vrima e zezė » dhe pėrbiu ėndrrėn time. Nėse ende je gjallė dhe ke kaluar kėtė rrezik mė lajmro se unė jam ende duke tė pritė me teleskop Hubble nė dorė duke u rrokullisur nė « Rrugėn e qumshtit » ku jetojmė edhe ne tė dy sikur diēka tė paidentifikuar, por jo edhe tė harruar…Gjeografi

E dashura ime shkoj kah shkoj, zemrėn nuk mundem tė qetsoj, eci male dhe lugina, kontinente, shtete dhe qytete, por gėzimin nuk mė japin dot, sa kam mbushur tė gjitha sferat e tokės me lot. Andaj mos ngurro dil prej thellėsisė sė shtresave nėndjenjore dhe mė gėzo sikur tė kisha gjetur nėn tokė miniera ari dhe diamanti apo derivate tė naftės. Harroj tė gjitha paralelet, meridianet , pikat e hartave, lartėsitė dhe thellėsitė apo edhe formulėn hartografike por eja e dashur me trego pėr gjeologjinė sė bashku me dashurinė.


Artet:

Muzika

Nė mes notave dhe pentagrameve, nė mes tempeve – shpejtė dhe ngadal, nė mes pasėvijshit dhe ēelėsit tė kėrkoj por ja e dashur se asgjė prej teje nuk ndėgjoj. Dhe po tė kėndoj tė gjitha artet e kėngėve mė tė bukura deri tash duke i pėrdorur tė gjitha notat la1, re1, do1 dhe fa1 dhe duke kompozuar ritmin e kėngės tė lutem mė ndėgjo: se tė dua mos harro…


Vizatimi


Sikur nė skicat e filluara tė portreteve qė ende si vizatova mė duket se e shoh hijen tėnde tė paformuar dhe fytyrėn tėnde me ngjyra tė ylberit tė freskuar. Nė pejsazhet mė tė bukura kam krahasuar buzėqeshjen tėnde me diellin e ngrohtė qė ngron gjithėsinė, aq sa as Monalisa e Da Vincit, nuk ka mundur mė bukur tė qeshet dhe tė mahnitė, pastaj i kam dhėnė fytyrės ngjyra dhe gjallėri, bile as Picasso nuk do tė mundej tė ngjyroste aq me pėrpikmėri,qė ashtu tė mė jetosh nė mendje dhe portret, e dashura ime ti.


Sporti


As nė vrapime dhe as nė notime nuk tė harroj ty e dashura ime, por tė kėrkoj gjatė maratoneve tė mia tė gjata, ushtrimeve tė pėrditshme dhe tė ndryshme, sikur edhe ndeshjeve futbollistike me humbje tė larta, ēdoherė qė mė kujtohesh mė inicion fitoren ashtu edhe dua tė kėrkoj te prindėrit e tu dorėn. Sė bashku tė vrapojmė drejt fatit tė jetės ashtu lehtė dhe pa frikė sikur nė gjimnastikė.


Histori

Duke mėsuar pėr popujt, pėr mitet, doket dhe zakonet nė bibliotekėn e lashtė tė gjeta ty sikur nė prrallat e Sherezadės nga „ 1001 e njė natė“. Nuk isha mbreti i pėrrallave se ai pėr ēdo natė mbyste nga njė grua, por jam ai qė dua tė tė them sot dhe tash tė dua. Nuk mė intereson prejardhja etnike, fisi apo historia e emrit dhe mbiemrit por ajo qė mė intereson tė jemi prej momentit qė u takuam bashkė dhe pėr jetė prej sot dhe pėr shumė e shumė mot… tė pres nga lashtėsia pėr tė jetuar nė ardhmėri…


*****
Pasi u lodha ju lutem vazhdoni me profesione tjera njerėz, se edhe nuk po mė kujtohen tė gjitha, apo mė mirė tė them pėr sonte mjaftojnė. Apo sė paku shkruani profesionet dhe degėt e do tė mundohemi sė bashku tė kompozojmė, thurim,pikturojmė, ndjejmė, shėrojmė, diskutojmė, analizojmė, perceptojmė, gjykojmė, diēka edhe mė tej.etj.etj.etj.

Ju kėrkoj falje sinqerisht, nėse kam lėnduar dikend me shkrimin por ishte pak pėr t’u qeshur nė tė pėrditshmen e zymtė dhe gri…


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
packs
Postuar nė: 25.11.2011, 19:57
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Anika @ 25.11.2011, 20:49)Gazetari


Nė mes kolumnave nė faqet e fundit tė gazetave gjeta emrin tėnd, tė fshehur dhe tė shkruajtur nė fund tė artikullit qė kurr se lexoj, sikur tė bėhesh e imja faqen nė front t’a garantoj. Aty tė shoh dhe tė paramendoj e nė fund si redaktore nė njė zyrė tė vetme do tė gradoj. Atėherė sė bashku do tė krijojmė tema brilante pėr faqet e para tė lajmeve nė botėn mbarė dhe si ne tė dy nuk do tė ket mė parė. Do tė grIndemi ndonjėherė duke u pėrēa « tė lutem tė lutem shkronjat e titullit mos i ha »?!Nuk po me pelqen kjo. smil3dbd4daabd491.gif

Duhet te niset keshtu dicka:

"Nje burim i pakonfirmuar ..." me paraqite tamam gazetarin se jo kolumnistat qe jane bosa. smil3dbd4e5e7563a.gif Me dy S =BOSSA. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Anika
Postuar nė: 25.11.2011, 20:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010 Citim (packs @ 25.11.2011, 20:57)
Nuk po me pelqen kjo. smil3dbd4daabd491.gif

Duhet te niset keshtu dicka:

"Nje burim i pakonfirmuar ..." me paraqite tamam gazetarin se jo kolumnistat qe jane bosa. smil3dbd4e5e7563a.gif Me dy S =BOSSA. smil3dbd4daabd491.gif

Po e lexove se prej kur po pres njė shkrim prej teje pėr temėn a ti askund?!
Andaj mora lapsin tė shkruaj... edhe pse e dija se nuk ėshtė perfekte por kryesorja tė shkruaj?! smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 25.11.2011, 20:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5797
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Iha shum gjat e keni ba. Ja nje verzion te shkurt,

Me taktik a pa taktik, un te du edhe pik.


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Anika
Postuar nė: 25.11.2011, 20:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010 Citim (Happy_Soldier @ 25.11.2011, 21:02)
Iha shum gjat e keni ba. Ja nje verzion te shkurt,

Me taktik a pa taktik, un te du edhe pik.

E sheh se kemi harruar profesionin e vėrtetė: Oratorinė ( mendoj personi qė rregullon orėt)?!


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
packs
Postuar nė: 25.11.2011, 20:13
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (Anika @ 25.11.2011, 21:00)
Po e lexove se prej kur po pres njė shkrim prej teje pėr temėn a ti askund?!
Andaj mora lapsin tė shkruaj... edhe pse e dija se nuk ėshtė perfekte por kryesorja tė shkruaj?! smil3dbd4e398ff7b.gif

Aha me fal se nuk e dita se e ke shkru vet pra komplimente valla.

Mendova se i merrni diku keto dhe i shkruajne njerezit qe i njohin keto profesionet.

Per gazetari duhet te jete

"Nje burim i pakonfirmuar nga Mitrovica na ben me dije se eshte larguar barrikada qe ti ke vendosur ndaj meje dhe eshte hapur rruga qe te dy te integrohemi ne Bashkimin Evropian. Gjeneral major babi yt smil3dbd4daabd491.gif na uron per arritjen e marreveshjes dhe na e zgjate doren ne nje ceremoni te vecante e mbeshtetur nga USAID dhe OKB" smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif

Hajgare po baj... smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Anika
Postuar nė: 25.11.2011, 20:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010 Citim (packs @ 25.11.2011, 21:13)


Per gazetari duhet te jete

"Nje burim i pakonfirmuar nga Mitrovica na ben me dije se eshte larguar barrikada qe ti ke vendosur ndaj meje dhe eshte hapur rruga qe te dy te integrohemi ne Bashkimin Evropian. Gjeneral major babi yt smil3dbd4daabd491.gif na uron per arritjen e marreveshjes dhe na e zgjate doren ne nje ceremoni te vecante e mbeshtetur nga USAID dhe OKB" smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif

Hajgare po baj... smil3dbd4e5e7563a.gif

Pra e vėrtetove se kam pasė tė drejtė, pasi unė kėto terma si njoh por ashtu pėrafėrsisht i shkruajta.

p.s. Mė pėlqeu smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
ßina
Postuar nė: 25.11.2011, 23:03
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8250
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009E teologat si e prezentojn te dashuren? smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 25.11.2011, 23:12
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (ßina @ 26.11.2011, 02:33)
E teologat si e prezentojn te dashuren? smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ja keshtu

 Citim (dasaaa @ 19.11.2011, 22:53)
***
Bismilahi, Allahume xhenibn esh-shejtane ve xhenebi esh-shejtane ma rrezaktena.
(Me emrin e Allahut o Allah largoje shejtanin prej nesh dhe largoje shejtanin prej asaj me te cilen do te na begatosh).***


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio