Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tadiq: Nėn asnjė kusht nuk e pranojmė pavarėsinė e
EDI.RAMA
Postuar nė: 21.11.2011, 16:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008Beograd, 21 nėntor - Presidenti i Serbisė, Boris Tadiq, deklaroi sot se bisedimet teknike me Prishtinėn, nuk do tė sjellin njohjen e Kosovės.

“Do tė vazhdojmė tė udhėheqim politikė konstruktive, por nėn asnjė kusht nuk do ta pranojmė pavarėsinė e Kosovės, as nė mėnyrė eksplicite e as nė mėnyrė implicite”, u tha sot Tadiq gazetarėve nė vendin Banatski Dvor, raporton REL.

Ai mė tutje ka theksuar se nė Bruksel po udhėhiqen bisedime teknike, tė cilėt mund ta sjellin nė pyetje pozitėn e Serbisė, nėpėrmjet tė rrezikut tė njohjes implicite tė pavarėsisė, por sipas tij, nė kėtė aspekt negociatorėt serbė janė tė kujdesshėm.

Zoti Tadiq ka theksuar se Serbia do tė vazhdoj me nismat pėr Kosovėn, pasi ajo ėshtė burim potencial i jostabilitetit pėr Serbi, rajon dhe Evropė.

“Mbrojtja e serbėve nė Kosovė ėshtė misioni mė i rėndėsishėm i presidentit dhe i qeverisė sė Serbisė”, tha Boris Tadiq.

Ai e falėnderoi Rusinė pėr mbėshtetje nė ruajtjen e integritetit territorial dhe sovranitetit.


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
packs
Postuar nė: 21.11.2011, 18:01
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Valla nashta me njofte jo vec pa u sjelle pak ma normal ne raport me Kosoven s'ta ke kerku BE-ne o tip. Nuk eshte budallice Angela Merkel e mos me dite qe ti perdore politike te standardeve te dyfishta. Me dru e zallė neper rruget ku e ki popullaten komunitet nuk i msyhet Evropes mor dog.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
NoLimit
Postuar nė: 21.11.2011, 18:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2571
Antari Nr: 5998
Bashkangjitur: 22.02.2007Pranon Pranon...


----------------------------------------
Te mendojsh se me LIKE fiton Sevape ne Fe,eshte njejt si me shku ne Haxh me google Earth
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio