Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (80) « E para ... 2 3 [4] 5 6 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Videoteka Islame
x-man
Postuar nė: 13.08.2011, 12:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 833
Antari Nr: 16283
Bashkangjitur: 06.07.2008 Citim (Une... @ 13.08.2011, 02:38)
Vertete nje 'koincidence' interesante...
Nuk dua ta komentoj a ben a s'ben qe kjo ilahi te kendohet keshtu apo gjera te ngjashe, por thjesht dua te dal pak te Mashtrimi i Madh. Ne fakt, un kam nje mendim ndryshe nga sa pretendohet, sa u perket te gjitha teorive te konspiracionit te cilat gjoja jane fakte qe deshmojne veprimtarite e shoqerive sekrete me ane te te cilave keto shoqeri po instalojne Rendin e Ri Boteror. Natyrisht se me kete qe do ta them, nuk po pretendoj qe edhe ti nxjerr si fare te pafuqishem dhe te pamundeshem ne realizimin e planeve e projekteve te tyre, por vetem se kam pershtypjen se arritjet e tyre i sterzmadhojne shume dhe kete mendim, pra, po e ndaj me ju!
Dua te them, pavaresisht 'fakteve' qe mund te na paraqiten per te na deshmuar fuqine dhe pushtetin e tyre mbi qeverite boterore, pra edhe mbi me te fuqishmet, kam bindjen se ata, ne fakt, armen dhe lojen me te madhe e bejne me mashtrimin e dyfisht. Po c'eshte mashtrimi i dyfishte? Sipas meje, ngjarjet te cilat kane ndodhe qofte edhe pa dijen e pa ndikimin edhe me te vogel te tyre, ata e shfrytezojne ne menyra te ndryshme, duhet pranuar - ne menyra te shkelqyeshme, duke i lidhur me ca pretendime a projekte qe koincidojne me ngjarjet gjegjese, duke pretenduar se e gjitha ajo ishte ne saje te projekteve te tyre - shoqerive sekret. Po ku eshte ketu mashtrimi i dyfishte? Tani si nje supozim apo hipoteze po e them, ja per shembull ky rasti i Mashtrimit te Madh. Duke e shfaqur kete si nje dokumentar i cili synon demaskimin e ketyre shoqerive, ne fakt me ane te ketyre projekteve ata futin frike, inferioritet dhe madje edhe nenshtrim te njerezimit ndaj tyre, duke treguar, megjithate, forcen, aftesine dhe instalimin e pushtetit te tyre ne cdo shtet te botes, madje edhe ne cdo sfere te jetes se secilit popull. Keshtu, thene shkurt, ata pra na thone se gjithcka qe ndodhe ne bote, ndodhe vetem ne saje te palneve e projekteve te tyre te koordinuara mire dhe te gjitha ato i sherbejne instalimit te Rendit te Ri Boteror.

Pikerisht mendoj edhe un keshtu, postim shum i mir.
Pershendetje per ty une.

PM
Top
serious
Postuar nė: 13.08.2011, 13:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 260
Antari Nr: 26772
Bashkangjitur: 23.07.2011Keni te drejte te njejta jane. Mirpo prej nga e gjetet ju halelujen?


----------------------------------------
Islami-sistem i jetes
PMUsers Website
Top
x-man
Postuar nė: 13.08.2011, 14:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 833
Antari Nr: 16283
Bashkangjitur: 06.07.2008 Citim (serious @ 13.08.2011, 14:35)
Keni te drejte te njejta jane. Mirpo prej nga e gjetet ju halelujen?

isha duke e ndegjuar ilahin ne fjale kur gruja e axhit e cila jeton ne angli ma beri me dije se kjo melodi ekziston edhe ne soundtrack te shkrekut, filmit vizatimor shrek, edhe pak hulumtim e gjeta por habia ime me e madhe ishte se ajo keng ishte pikerisht haleluja smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif (kjo sme pelqeu aspak)
PM
Top
Princo
Postuar nė: 13.08.2011, 14:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009"Kemi nisur kėtė rrugėtim tė gjatė me moton: Vėllazėria nuk njeh kufij. Ndaj, ne shpresojmė qė kjo sofer iftari, e shtruar sot, tė jetė njė urė lidhėse dhe tregues vėllazėrie mes popujve tanė".

Ndėrsa pėr kryetarin e Bashkisė sė Shkodrės, Lorenc Luka, festime tė tilla janė njė rast pėr tė dėshmuar vėllazėrinė dhe harmoninė mes besimeve tė ndryshme fetare, traditė kjo e njohur pėr qytetarėt e Shkodrės.


http://www.youtube.com/watch?v=axQMeFThuII..._embedded#at=41


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
Une...
Postuar nė: 13.08.2011, 15:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 261
Antari Nr: 24323
Bashkangjitur: 19.01.2010
www.youtube.com
PM
Top
Boss76
Postuar nė: 13.08.2011, 16:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 968
Antari Nr: 19012
Bashkangjitur: 15.12.2008
http://www.youtube.com/watch?v=jE_RImw1teo


----------------------------------------
Kevther
Ne, vėrtet, tė dhamė ty shumė tė mira. Andaj ti falu dhe prej kurban pėr hir tė Zotit tėnd. E s'ka dyshim se urrejtėsi yt ėshtė farėsosur.
PMUsers Website
Top
R666
Postuar nė: 13.08.2011, 17:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 478
Antari Nr: 26359
Bashkangjitur: 01.04.2011
http://www.youtube.com/watch?v=143vvwxxj_chttp://www.youtube.com/watch?v=1T99KHLTAJM&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=rS9nT9BrooU&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=CgOKsrW_Dwo&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=CKeP7VEypXM&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=biCnyLZsTgE&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=0eGqszr16vI&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=TPb5PRQk56g


----------------------------------------
.¤ *ØØ*¤.øø...ø.¤\
\♥ All-llahu Ekber ♥\
.\ø.¤ *ØØ*¤.øø.ø.¤*
..\
☻/
/▌
/ \
PM
Top
R666
Postuar nė: 13.08.2011, 18:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 478
Antari Nr: 26359
Bashkangjitur: 01.04.2011
Jakup Asipi (rahimehullah) - Tribunė nė Kumanovė Kurani dhe shkenca.

http://www.youtube.com/watch?v=lOgOmjAfH_Q&feature=related


----------------------------------------
.¤ *ØØ*¤.øø...ø.¤\
\♥ All-llahu Ekber ♥\
.\ø.¤ *ØØ*¤.øø.ø.¤*
..\
☻/
/▌
/ \
PM
Top
R666
Postuar nė: 13.08.2011, 18:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 478
Antari Nr: 26359
Bashkangjitur: 01.04.2011Jakup Asipi(rahimehullah) -Tribuna nė Tetove : Tema - Islami dhe Pasuria e tij

http://www.youtube.com/watch?v=y-mk_mpQfFw&feature=related


----------------------------------------
.¤ *ØØ*¤.øø...ø.¤\
\♥ All-llahu Ekber ♥\
.\ø.¤ *ØØ*¤.øø.ø.¤*
..\
☻/
/▌
/ \
PM
Top
MostWanted
Postuar nė: 13.08.2011, 19:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1371
Antari Nr: 10815
Bashkangjitur: 08.11.2007ndoshta e kan huazuar kto nga al husayn...


----------------------------------------
..Killer Instinct..

# Public Enemy #

--MostWanted--
PM
Top
want3d
Postuar nė: 13.08.2011, 22:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007Allahu Ekber. Shume bukur dhe qarte e ka sqaru kete ceshtje.Allahu e ruajt dhe e meshirofte hoxhen Muhammed Hassanin. smile5dbook45.gif


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
Princo
Postuar nė: 13.08.2011, 23:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009
http://www.youtube.com/watch?v=jpPY9WFOjQ0...player_embedded


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
Hornets
Postuar nė: 14.08.2011, 00:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009Like.


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
Kamikaze
Postuar nė: 14.08.2011, 02:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 26275
Bashkangjitur: 15.03.2011
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=-niPgCS3SFI----------------------------------------
NoSpam!
PM
Top
Kamikaze
Postuar nė: 14.08.2011, 02:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 26275
Bashkangjitur: 15.03.2011
http://www.youtube.com/watch?v=wUwSNznqo8Q&feature=related


----------------------------------------
NoSpam!
PM
Top

Topic Options Faqe: (80) « E para ... 2 3 [4] 5 6 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio