Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pse Vendet Islamike Nuk E Pranojn Kosoven
STOP
Postuar nė: 29.03.2008, 23:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1773
Antari Nr: 10064
Bashkangjitur: 06.10.2007Te nderuar student pasi shohe se jeni shum te dhen pas religjionit ,aka dikush te jape nje koment pse vendet islamike po zhagisin me pranimin e pavaresis se Kosoves ,kur ne te ghith e dim se kosova eshte shte Me popullsi dominuese islame
PM
Top
DARDANI_40
Postuar nė: 29.03.2008, 23:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1406
Antari Nr: 12388
Bashkangjitur: 30.12.2007

Me eshte dukur me vend arsyetimi qe pata lexuar dikund se anti - Amerikanizmi i arabeve eshte me i fuqishem se pro - islamizmi i tyre lidhur me Kosoven.....

Dihet se shteti i Kosoves eshte kryesisht veper Amerikane - Evropjano-perendimore.....

Mendoj se per kunj te Amerikes dhe Evropes (kaurre), ata e zhagisin e nuk e njohin Kosoven shtet.

Nuk mbaj mend ku e kam lexuar kete , por i pajtohem plotesisht ketij aresyetimi.
PM
Top
Victoria
Postuar nė: 29.03.2008, 23:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1103
Antari Nr: 14258
Bashkangjitur: 11.03.2008Mendoj se pershkak te Amerikes dhe Europes, shum mire e tha Dardani....

Respekte,


----------------------------------------
ALBANIA - LAND OF SUPERIOR NATION

PM
Top
gentoar
Postuar nė: 29.03.2008, 23:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 71
Antari Nr: 6227
Bashkangjitur: 09.03.2007kjo tem esht komentuar edhe me heret edhe ka pas sqarime
PMEmail Poster
Top
dajki
Postuar nė: 29.03.2008, 23:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006Nuk e besoj se ka nevoj te ngrem kaq shum pluhur rreth kesaj ceshtje.
Pranimi nga shtetet arabe eshte konfirmuar dhe tashme vetemse eshte ceshtje procedurale se KUR dhe SI do te behet konfirmimi zyrtar.Njeher kishte propozim qe njohja te behet ne menyr unanime nga te gjitha shtetet,,tash e kan lan qe sejcili vet me njoft,deri tash 5 shtete vetemse e kan njohur,,se shpoejti do ta njohin edhe te tjerat...!

Ket gajle po ua heki un...ndersa juve ju preferoj qe te merreni me pjesen tjeter PROAMERIKANE (me Greqin, Maqedonin,Sllovakin dhe Qipron e cashtu dicka).

ngeleni te pershendetur.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
KosovoKid
Postuar nė: 29.03.2008, 23:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 12147
Bashkangjitur: 22.12.2007sepse presidenti i jon i nderuar si eshte shpall Kosova shtet ka shku se pari ne VATIKAN dhe besoj se kjo mjafton per disa shtete Arabe dhe per shkak se Kosova nuk ka kurfar Religioni ne Kushtetut....

ket dhe disa gjera tjera te "mira" na ka ber plani i ahtisarit (as populli kosovar nuk permendem kerkund ne kushtetute, vetem qe kosova eshte multietnike)


----------------------------------------
User posted image
Bombing for peace is like f*cking for virginity

Die ersten Menschen waren nicht die letzten Affen.

piciruk piciruk mos e ha djathin pa buk
PMUsers WebsiteAOL
Top
juristi19
Postuar nė: 29.03.2008, 23:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 947
Antari Nr: 13517
Bashkangjitur: 08.02.2008nuk duhet qe edhe aq shume te diskutohet do e njofin edhe keta nuk eshte problem,kur e kan njofur fuqite boterore do e bejne edhe keto hapat e tyre.sa per FYROm se di se pse insistoni qe aq shume te e njof kosoven?lejeni be se nuk osht naj shtet cka vendos edhe FYROm do i duhet tash te fillojne qe ta njofim e athere edhe Kosova do kete mundesi qe tia ktheje hakun...
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 29.03.2008, 23:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007te themi troc

kosova me 90% musliman, BIK-bashkesie islame e kosoves, jane te izoluar nga shteti, dhe ne dhomen e e presidentit ke Papen ne Foto, ke nje kryq katolik kurse asgje islame....kete e sheh bota, nga ana tjeter ne kosove ke 3% katolik...kjo eshte paradoksi...

po inshallah ndikon peticioni i nxjerur nga institucionet e kosoves, dhe e marin parasysh....

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks nė 29.03.2008, 23:43


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
florint
Postuar nė: 29.03.2008, 23:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 116
Antari Nr: 1274
Bashkangjitur: 23.06.2006Qe vendet e KOnferences Islamike dote njohin KS shtet,nuk dyshoj,por,
le te pyesim veten pak,,,Me cfare (niveli)delegacioni u presentua KS ne ate Konference?
Me cfare identiteti:kombetar,fetar,,,?

Gjithsesi qe Ato shtete dota njohin KS shtet,pamareparasyshe qe vete udheqesit e fshehin identitetin e vete.
PM
Top
DARDANI_40
Postuar nė: 29.03.2008, 23:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1406
Antari Nr: 12388
Bashkangjitur: 30.12.2007 Citim (KosovoKid @ 29.03.2008, 23:39)
sepse presidenti i jon i nderuar si eshte shpall Kosova shtet ka shku se pari ne VATIKAN dhe besoj se kjo mjafton per disa shtete Arabe dhe per shkak se Kosova nuk ka kurfar Religioni ne Kushtetut....

ket dhe disa gjera tjera te "mira" na ka ber plani i ahtisarit (as populli kosovar nuk permendem kerkund ne kushtetute, vetem qe kosova eshte multietnike)Ne mos gabofsha , me sa mbaj mend une , Z. Sejdiu ka shkuar ne Vatikan tek Papa nja nje jave a 10 dite para se te shpallet shteti i Kosoves.....

(Dhe "thashethemet" nen ze thone se Papa ja dha bekimin..... smil3dbd4d4e4c4f2.gif ,

pavaresisht se per aresye taktike e diplomatike do e vonoje pak njohjen (legale e zyrtare) te Kosoves , (thuhet per evitimin e perplasjeve diplomatike me kishen dhe politiken Ruse e serbe ), per momentin , perplasje te cilat do kene impakt shume ma te vogel kur te behet njohja pak ma vone (kur te njihet edhe nga disa shtete te tjera), por gjithsesi eshte e sigurt se njohja e Kosoves nga Vatikani eshte "ne xhep", eshte deklaruar ne forma indirekte edhe nga politikanet e kosoves, edhe nga zedhenesi i Papes. smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
Mehasi
Postuar nė: 29.03.2008, 23:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 191
Antari Nr: 64
Bashkangjitur: 30.12.2004Tema po perseritet!!!!----------------------------------------
Breziiri.com - Ura lidhese ndermjet te se kaluares dhe te ardhmes!
PMEmail PosterUsers Website
Top
Argument
Postuar nė: 29.03.2008, 23:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2265
Antari Nr: 4920
Bashkangjitur: 27.12.2006Ju pershendes,
Nuk e dij pse te krishteret komentojne ne kete teme?
Qe nga moti kam thene se Amerika(jahudite) e kane politiken e felliqur, e rezultatet po tregohen hap pas hapi...
Shtetet Islamike Murtede komandohen nga Amerika, dhe Amerika eshte qe nuk jep leje te pranohet ngase URREJTJA MUSLIMAN ME MUSLIMAN i konvenon jahudive ose mund ta quani SHBA.
Tash ka arsye te thote para njerezve se arabet jane te kqij, jane te poshter dhe nuk ja dojne te miren Kosoves, tash eshte koha qe te manipulon me popull qe jep gjithqka per amerike...
Sikur femija qe mashtrohet me nje qokollade...


----------------------------------------
www.teuhid.net
PMUsers Website
Top
DARDANI_40
Postuar nė: 30.03.2008, 00:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1406
Antari Nr: 12388
Bashkangjitur: 30.12.2007 Citim (Foks @ 29.03.2008, 23:42)
te themi troc

kosova me 90% musliman, BIK-bashkesie islame e kosoves, jane te izoluar nga shteti, dhe ne dhomen e e presidentit ke Papen ne Foto, ke nje kryq katolik kurse asgje islame....kete e sheh bota, nga ana tjeter ne kosove ke 3% katolik...kjo eshte paradoksi...

po inshallah ndikon peticioni i nxjerur nga institucionet e kosoves, dhe e marin parasysh....
O FOKSI.....

Ai peticjoni a i drejtohej Vatikanit apo arabeve ? (ma ke ba pak si lemsh me kete postim).... smil3dbd4d4e4c4f2.gif .....

Nga Vatikani e ka ne xhep njohjen Kosova , eshte thene kjo...

E mandej ēte keqe ka se eshte fotoja e Papes ne zyre te Sejdiut ?

E ka pase edhe Rugova foton e Papes.....Papa nuk eshte armik i shqiptareve..... smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
InSiDe
Postuar nė: 30.03.2008, 00:04
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 1036
Antari Nr: 10446
Bashkangjitur: 25.10.2007 Citim (Argument @ 29.03.2008, 23:57)
Ju pershendes,
Nuk e dij pse te krishteret komentojne ne kete teme?
Qe nga moti kam thene se Amerika(jahudite) e kane politiken e felliqur, e rezultatet po tregohen hap pas hapi...
Shtetet Islamike Murtede komandohen nga Amerika, dhe Amerika eshte qe nuk jep leje te pranohet ngase URREJTJA MUSLIMAN ME MUSLIMAN i konvenon jahudive ose mund ta quani SHBA.
Tash ka arsye te thote para njerezve se arabet jane te kqij, jane te poshter dhe nuk ja dojne te miren Kosoves, tash eshte koha qe te manipulon me popull qe jep gjithqka per amerike...
Sikur femija qe mashtrohet me nje qokollade...

Me repliken tende po kuptoj qe shtetet Ismamike udhiqen nga SHBA-te

Pra gjithmon ka qene qe i meqmi e udheheq budallen si dhe jeton nga Budalla !


----------------------------------------
Kontakt: djmali@live.se
PM
Top
DARDANI_40
Postuar nė: 30.03.2008, 00:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1406
Antari Nr: 12388
Bashkangjitur: 30.12.2007 Citim (Argument @ 29.03.2008, 23:57)
Ju pershendes,
Nuk e dij pse te krishteret komentojne ne kete teme?
Qe nga moti kam thene se Amerika(jahudite) e kane politiken e felliqur, e rezultatet po tregohen hap pas hapi...
Shtetet Islamike Murtede komandohen nga Amerika, dhe Amerika eshte qe nuk jep leje te pranohet ngase URREJTJA MUSLIMAN ME MUSLIMAN i konvenon jahudive ose mund ta quani SHBA.
Tash ka arsye te thote para njerezve se arabet jane te kqij, jane te poshter dhe nuk ja dojne te miren Kosoves, tash eshte koha qe te manipulon me popull qe jep gjithqka per amerike...
Sikur femija qe mashtrohet me nje qokollade...Argument.

Nuk eshte e ndaluar te replikojne te krishteret ne forum , edhe sikur ky te ishte forumi islam (jemi ne diskutime pa kufi) , e ti po don me vu kufij ketu...

Shteti musliman qe eshte i ndikuar nga Amerika plotesisht , Afganistani , e njohu i pari kosoven.....e aspak nuk e pengoi amerika , por vetem se e nxiti, e perkrahu.....

Ata te tjeret shtete muslimane arabe , nuk i ndalon amerika , por nuk duan vete ta njohin , MOS JU SHPIF KOT SE KOTI AMERIKES PER ēdo gja...se eshte gjynah ti biesh ne qafe fukarejve Amerikane smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif .

Jahudite ne kete rast nuk na kane prishe pune aspak , por vetem na kane ndihmue....(.arabet jo , ata po e vertetojne se na urrejne e nuk na duan)
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio