Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pse Vendet Islamike Nuk E Pranojn Kosoven
DARDANI_40
Postuar nė: 30.03.2008, 00:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1406
Antari Nr: 12388
Bashkangjitur: 30.12.2007 Citim (InSiDe @ 30.03.2008, 00:04)
Me repliken tende po kuptoj qe shtetet Ismamike udhiqen nga SHBA-te

Pra gjithmon ka qene qe i meqmi e udheheq budallen si dhe jeton nga Budalla !
Ka kohe qe nuk kam lexue postim ma te bukur dhe domethenes... smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Mos fol ma per sonte.....se qado te thuash .....e prish bukurine dhe saktesine e ketij postimi.....

Ta kam borgj nji dreke tek "Tour Eiffel" ne Paris....hahahaha smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
Argument
Postuar nė: 30.03.2008, 00:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2265
Antari Nr: 4920
Bashkangjitur: 27.12.2006Baza kryesore e amerikes eshte ne Saudi Arabi, Kuwait dhe shtete te tjera, barem per shtetet arabe mos me kallxo! Se thiren Shtete Islame mos mendo se gjykojne me Islam, 99% te tyre ende ju konvenon komunizmi, e ligje tjera, andaj njeherit ne bote nuk ka SHTET ISLAM, edhe pse ato i thojne vehtes shtete Islame, ju mund ti shkruani ketu si: shtete arabe e jo shtete Islamike, njeherit nuk ka shtet Islamik ne bote, se shpejti inshallah Shteti Islamik i Irakut, ne krye me Abu Omar al-Baghdadin.


----------------------------------------
www.teuhid.net
PMUsers Website
Top
InSiDe
Postuar nė: 30.03.2008, 00:21
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 1036
Antari Nr: 10446
Bashkangjitur: 25.10.2007 Citim (DARDANI_40 @ 30.03.2008, 00:14)Ka kohe qe nuk kam lexue postim ma te bukur dhe domethenes... smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Mos fol ma per sonte.....se qado te thuash .....e prish bukurine dhe saktesine e ketij postimi.....

Ta kam borgj nji dreke tek "Tour Eiffel" ne Paris....hahahaha smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Realiteti esht ky sa do qe esht i hidhur duhet te tregohet.

Me dhimsen shum disa shqiptar qe bijn viktima te ndonje personi qe paguhet nga al-kaida ose ndonje organizat islamike me perhap extrmizmin ne vendin ton.
Me qellim e thash extremizmin se me then fen esht gabim sepse ne jemi Musliman ska njeri qe esht musliman ne Trojet shqiptare qe nuk e pranon qe esht musliman, mirpo un skom nevoj me u vesh me kule si Arabt sepse ajo esht Kultura arabe ndersa ne kemi kultur tjeter

Thnx per mbeshtetjen tende per mendimet e miaa


----------------------------------------
Kontakt: djmali@live.se
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.03.2008, 00:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (DARDANI_40 @ 30.03.2008, 00:00)O FOKSI.....

Ai peticjoni a i drejtohej Vatikanit apo arabeve ? (ma ke ba pak si lemsh me kete postim).... smil3dbd4d4e4c4f2.gif .....Nga Vatikani e ka ne xhep njohjen Kosova , eshte thene kjo...
E mandej ēte keqe ka se eshte fotoja e Papes ne zyre te Sejdiut ?E ka pase edhe Rugova foton e Papes.....Papa nuk eshte armik i shqiptareve..... smil3dbd4d4e4c4f2.gif


O FOKSI.....

Ai peticjoni a i drejtohej Vatikanit apo arabeve ? (ma ke ba pak si lemsh me kete postim).... smil3dbd4d4e4c4f2.gif .....

peticioni eshte per shtetet arabe..

Nga Vatikani e ka ne xhep njohjen Kosova , eshte thene kjo...

e thena ne te bere ka nje rruge te tere


E mandej ēte keqe ka se eshte fotoja e Papes ne zyre te Sejdiut ?

nuk ka te keqe, asgje, por si shtet laik sduhet te kete ikona fetare...pra kosova kan je laicizim hipokrit

E ka pase edhe Rugova foton e Papes.....Papa nuk eshte armik i shqiptareve..... smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Presidenti eshte instuticion qe mbron interesat e popullit(musliman, ortodoks,katolik ), dhe nuk eshte cka ne zemren e nje presidentit dhe te vendosen ne institucionet si prone private...psh. ne shtepi per hire te dashurise mund ta mbaje....


besoj se me kupton me te mira


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Argument
Postuar nė: 30.03.2008, 00:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2265
Antari Nr: 4920
Bashkangjitur: 27.12.2006 Citim (InSiDe @ 30.03.2008, 00:04)
Me repliken tende po kuptoj qe shtetet Ismamike udhiqen nga SHBA-te

Pra gjithmon ka qene qe i meqmi e udheheq budallen si dhe jeton nga Budalla !

Udheheqen nga SHBA se Bashku me tradhetaret Musliman qe e shiten Fene e tyre, e vertete, u shit Feja nga sekularistat qe thirin ne paqe, lumturi e dashuri... por mos haro se eshte ngjall Xhihadi... se nuk e dij se a shikon Lajme nga tokat e shenjta qe luftohet.... 4000 ushtare amerikane humben, mos te flasim per te plagosur e te tjere me trauma... kjo eshte humbje fatale... dhe vazhdon humbja e te krishtereve dhe jahudive... do te vazhdon... do te vazhdon.... ne Emer te All-llahut!


----------------------------------------
www.teuhid.net
PMUsers Website
Top
v3rbatim
Postuar nė: 30.03.2008, 00:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2444
Antari Nr: 6905
Bashkangjitur: 13.04.2007 Citim (InSiDe @ 30.03.2008, 00:21)
Realiteti esht ky sa do qe esht i hidhur duhet te tregohet.

Me dhimsen shum disa shqiptar qe bijn viktima te ndonje personi qe paguhet nga al-kaida ose ndonje organizat islamike me perhap extrmizmin ne vendin ton.
Me qellim e thash extremizmin se me then fen esht gabim sepse ne jemi Musliman ska njeri qe esht musliman ne Trojet shqiptare qe nuk e pranon qe esht musliman, mirpo un skom nevoj me u vesh me kule si Arabt sepse ajo esht Kultura arabe ndersa ne kemi kultur tjeter

Thnx per mbeshtetjen tende per mendimet e miaa

Hem qel hem Floket terma Ska

[ Edhe Tullac Edhe Floket perpjet Smundesh ]


----------------------------------------
Thuaj: "S'ka dyshim se vdekja prej tė cilės po ikni, ka pėr t'ju zėnė, e mandej do tė silleni te Ai qė e di tė padukshmen dhe tė dukshmen, dhe atėherė Ai do t'ju njoftojė me atė qė keni punuar".
(Sure Xhum’a: 8)Femra duhet ta ruajė trupin si pasurinė, nė qoftė se dėshiron qė mashkulli tė ndihet si gjurmues i arit.
PM
Top
InSiDe
Postuar nė: 30.03.2008, 01:26
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 1036
Antari Nr: 10446
Bashkangjitur: 25.10.2007 Citim (v3rbatim @ 30.03.2008, 00:42)
Hem qel hem Floket terma Ska

[ Edhe Tullac Edhe Floket perpjet Smundesh ]

Nuk ke tuj fol askush per qela as per frizura se nuk osht tema per Frizura smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Kontakt: djmali@live.se
PM
Top
DARDANI_40
Postuar nė: 30.03.2008, 11:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1406
Antari Nr: 12388
Bashkangjitur: 30.12.2007

Interesant shkrimi nga WWW.zemrashqiptare.net :

Ju ftoj ta lexoni:

Paul Tedeschini: Mbeshtes Konferencen e Vendeve Islamike per “Mosnjohjen e Pamvarsise se Kosoves”!
E merkure, 26-03-2008, 04:17pm (GMT)


Mbeshtes Konferencen e Vendeve Islamike per “Mosnjohjen e Pamvarsise se Kosoves”!

Nga Paul Tedeschini

Lexova shkrimin “Deklarata e Kajros dhe Beteja pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės” te publikuem ne gazeten online http://kosova.albemigrant.com/?p=1614 ku pjesa ma e randesishme asht kjo:

“....Ndėr propozimet e para qė u mirėpritėn ishin ata pėr evitimin e gjendjes nė Irak dhe nė Palestinė. Pas kėtyre propozimeve, Reis Ul Ulema i BI tė Maqedonisė H. Sulejman ef. Rexhepi, duke parė se Kosova nuk ka pėrfaqėsuesin e vet, propozoi qė Shtetet Islame sa mė shpejt ta pranojnė pavarėsinė e Kosovės. “Propozoj qė nga ky Kongres njė ndėr rekomandimet pėrfundimtare pėr Shtetet Islame tė jetė edhe sugjerimi pėr pranimin e pavarėsisė sė Kosovės”.
Propozimi i H. Sulejman ef. Rexhepi u pasua me duartrokitje frenetike, me ē’rast kjo nėnkuptoi edhe miratimin e kėtij propozimi. Por, menjėherė pas kėsaj, Muhamed Jusuf Spahiqit - Myftiu i vetėshpallur nga Qeveria e Beogradit si Myfti i Serbisė dhe qė nuk ka legjitimitetin e muslimanėve tė Serbisė, por vetėm tė politikanėve, u ngrit nga mesi i sallės dhe nė mėnyrė tė pahijshme, duke mos kėrkuar fjalėn nga askush, kėrceu dhe nė formė kėrcėnimi tha:
“Tė gjithė qė e miratuan dhe e duartrokitėn kėtė propozim, duhet tė distancohen menjėherė nga ai, sepse me njohjen e pavarėsisė sė Kosovės, shtetet Islamike do tė bėjnė njė presedan dhe do tė venė nė rrezik 800 mijė muslimanė tė Serbisė.
Menjėherė pas tij fjalėn e mori z. Isam Beshiri – ish ministėr i Vakėfit pėr Ēėshtje Islame tė Sudanit, duke e pėrkrahė myftiun e Serbisė, me ērast Kongresi e hodhi poshtė kėtė ēėshtje nė asgjėsim. Atėherė, duke e parė se kjo ēėshtje nuk po merr kahjen e duhur, Reisul Ulema i BI tė Maqedonisė H. Sulejman ef. Rexhepi kėrkoi njė mbledhje me pėrfaqėsuesit e Bashkėsive Islame tė Ballkanit, tė cilėt ishin tej mase tė shqetėsuar dhe unanimisht u pajtuan qė Kėshillit tė Kongresit ti lėshohet njė shkresė-protestė dhe kjo tė bėhej aty pėr aty. Pėrmbajtja e shkresės protestuese drejtuar Kėshillit pėr organizimin e Kongresit Samiti Ndėrkombėtar nė Republikėn Arabe tė Egjiptit, gjegjėsisht nė Kajro me datė 16, 17, 18 dhe 19 mars tė vitit 2008. ...........................
Pasojnė nėnshkrimet e kėsaj shkrese protestuese.
1. Kryetari i BI tė Turqisė: Prof. Dr. Ali Bardakoglu
2. Reisul Ulema i BI tė Maqedonisė H. Sulejman ef. Rexhepi
3. Kryetar i Komunitetit Musliman tė Shqipėrisė, z. Selim Muēa
4. Kryetari i BI tė Kroacisė z. Shefko Omerbashiē
5. Kryetari i BI tė Sllovenisė z. Nėxhat Gallobas
6. Pėrfaqėsuesit e BI tė BeH – Muftiu i Sarajevės z. Husein Kavazeviē dhe
z. Ferid Dautoviē
7. Pėrfaqėsuesi i BI tė Malit tė ZI, z. Omer Halil Kajoshi.

Siē e din e gjithe bota, ne fakt Pamvarsia e Kosoves asht realizue vetem ne saje te Shteteve te Bashkueme te Amerikes me Bashkimin Europian dhe askush tjeter. Per kete kosovart duhet tu jene mirenjohes per jete te jetve ketyne vendeve. Po te mos ishin keto vende, Kosova do te binte perseri nen zgjedhen kriminale serbe. Ndersa e ardhmja e ndritun e Kosoves do te jete aty ku i takon, ne Bashkimin Europian.

Persa u perket Vendeve islamike ata nuk po mund te zgjidhin problemet e tyne afro-aziatike ne Irak dhe Palestine, jo se me ndihmue Pamvarsine e Kosoves ne Europe. Per kete gja ato as qe i ka pyet kush dhe as qe i pyet kush. Po te ishte per keto vende, Kosova do te ishte prep nen Serbģ. Prandaj mosnjohja e Pamvarsise se Kosoves nga Konferenca e Vendeve islamike nuk ka randesi praktike dhe asht pikrisht kjo aresyeja qe Konferenca e Vendeve Islamike nuk e ka mbeshtete Pamvarsine e Kosoves.

Tue e shikue ne aspektin praktik Konference e vendeve islamike ka veprue me mend dhe urtesģ, sepse nuk ka dashte te rrezikoje jeten e 800 mij muslimanve nen Serbine kriminale, nen ate Serbi qe deri me sot nuk po tregon se zbaton parimet europiane te respektimit te drejtave te njeriut, te drejtave te minorancave, mbi respektimin e te drejtave fetare edhe pse te ndryshme nga ajo e tynja.

Prandej, nga pikpamja e parimeve tona humanitare europiane dhe tue marre parasyshe se nen Serbine kriminale rrezikohen 800 mij jeta njerzish, mbeshtes plotesisht mosnjohjen e Pamvarsise se Kosoves nga ana Konferences se Vendeve Islamike.


Lexo/Shkruaj
PM
Top
Kryegjyshi
Postuar nė: 30.03.2008, 11:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 761
Antari Nr: 14165
Bashkangjitur: 06.03.2008Pakistani, Katari dhe Bangladeshi keto dite do ta njohin pavaresine e Kosoves. Njoftimin vec me e kane bere. Ndersa deri tani e kane njohur Senegali, Malezia, Afganistani dhe Turqia. Domethene jane 7 vende muslimane deri tani. Pas nje kohe te shkurte do te jene thuajse te gjitha.

Qellimi juaj ketu eshte vetem qe te kritikoni, sepse i keni inat vendet muslimane. Sepse edhe kur do ta njohin te gjitha Kosoven, ju prap do te nxirrni ndonje mesele tjeter per ti kritikuar.
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.03.2008, 12:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007o ISLAMI...ju pengon....jo vendet se me te varfer se TIbeti nuk ke ...por kur shihen te varferit shihen vetem ne vendet ISLAME...edhe pse jane si rezultat i kolonializimeve franceze, angleze, etj....me te mira


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
alvin
Postuar nė: 30.03.2008, 14:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Vende te varfera ka ne Afrike,qe jane te krishtera..edhe ato permenden..nuk duhet te permendet Islami ne cdo problem botetror,vend e pa vend...vete celim probleme vetes,pastaj ankohemi...


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
SiXPacK
Postuar nė: 30.03.2008, 15:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 300
Antari Nr: 14694
Bashkangjitur: 30.03.2008Me gjithėse fillimisht desha tė them se ne si popull nuk meritojmė as pavarėsi dhe as liri, nuk do e them, jo se ndryshoj mendim, por pasi unė personalisht ashtu si edhe shumica e popullit tim nuk jemi njerėz se i harrojm tė mirėn dikujt, apo nuk u jemi mirėnjohės njerėzve qė nė kohėt mė tė vėshtira na kanė qėndruar pranė "amerikės/disa shtete tė Bashkimit Europian"...megjithėse i pėrkas religjionit musliman, nuk ndiej urrejtje ndaj popojve tjerė tė botės islame, nuk mund tė kuptoj si dikush nga ne shqiptarėt mund t'i ofendoj Shtet e Bashkuėra apo ato Europiane vetėm e vetėm pėr shkak se shumica e popujve tė tyre kanė besim tė krishter, derisa u mbajn krah atyre islamike edhe pse nuk do mund tė gjenin nė asnjė moment tė historisė sonė si komb njė favor apo pėrkrahje faktike qė n'a u ėshė bėrė nga tė njejtit....

Por fatmirėsisht populli yn ka edhe shumė e shumė tė tillė qė nė shenjė nderimi ndaj vendeve qė na kanė perkrahė qė motrat, vllėzėrit, fėmijėt dhe nipėrit tanė nė tė ardhmen tė mund tė kenė jetė me tė mirė se sa kishim ne nen sundim tė sėrbisė, do tė shpaguanin edhe me jetė nese do duhej


Mirnjohės pėr jetė i Vendeve Pėrėndimore


----------------------------------------
SHQIPTAR deri nė frymen e fundit
PM
Top
Lindi070
Postuar nė: 30.03.2008, 17:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1073
Antari Nr: 6510
Bashkangjitur: 23.03.2007O studentet te nderuar! Cka mendoni se ku jane ato arabe qe ketu shume studente i mbrojne si popull "tamam"? Ato pike se pari nuk e kane rregulluar shtetin e vet e me pas te merren me punet tjera. Duhet ta kuptoni njehere e perperhere se nuk behen njerez ato "islamike" se te ishte ne duart e tyre puna e Kosoves; te mjeret NE. Shpresoj se e dini ju te gjithe kete gje por vec i mbroni se jemi musliman. Respekte krejt replikuesve.


----------------------------------------


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."
PM
Top
AGIS
Postuar nė: 30.03.2008, 18:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 289
Antari Nr: 13382
Bashkangjitur: 03.02.2008nuk e pranojn se kan interesa me sllavet , e kuptuat realitetin !!! Interesi nacional mbi te gjitha.


----------------------------------------
GJAKU ĖSHTĖ MĖ I PASTĖRT SE UJI
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.03.2008, 18:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007dardani kishte sjell nje replike, prej disa analizave per kete ceshtje, besoj se ishte shume afer...

me te mira,

por Kosoves i duhet numer te shteteve qe jane ne OKB seshte me rendesi a eshte i varfer apo i pasur,,,
ishallah e pranojne----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio