Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tifozet Bullgare Kunder Kosoves: Vrisni Shqiptaret
Artin
Postuar nė: 30.03.2008, 16:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 331
Antari Nr: 14477
Bashkangjitur: 21.03.2008-Tifozėt bullgarė kanė lėshuar thirrje tė forta kundėr pavarėsisė sė Kosovės, teksa gjithcka ėshtė kthyer nė urrejtje ndaj shqiptarėve. Nė njė video skandaloze me titullin “Vrisni shqiptarėt”, tifozėt shprehin hapur mbėshtetjen pro Serbisė.-Njė video skandaloze e tifozėve bullgarė ėshtė publikuar nė internet, nė faqen e njohur “youtube”.
Pėrpara ndeshjeve tė kampionatit nė stadium kanė ushtuar thirrjet “Vrisni Shqiptarėt”, nė shenjė proteste pėr pavarėsinė e Kosovės. Thirrjet janė thuajse njė nxitje pėr luftė, gjė qė nuk ėshtė e lejuar nė sport. Tifozėt janė tė klubeve elitare nė Bullgari, siē ėshtė CSKA e Sofjes dhe janė transmetuar edhe nė televizionin “Sportal Tv”.
Ndonėse nė stadium, fansat lėshojnė thirrje tė forta nacionaliste dhe pėrkrahje pėr serbėt. “Bullgaria ėshtė me ju” shkruhet nė parrullat e tyre. Nė video kalojnė figura historike sllave dhe ajo mbyllet me thirrjet “Kosova ėshtė Serbi, Kosova ėshtė Kristiane, Vėllezėr Prosllavė”.

Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura
PM
Top
Kryegjyshi
Postuar nė: 30.03.2008, 16:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 761
Antari Nr: 14165
Bashkangjitur: 06.03.2008Ndersa ne ndeshjen e basketbollit Beshiktash - Crvena Zvezda, e gjithe salla bucishte UCK UCK, KOSOVA KOSOVA.

Tifozet e Fenerbahces ne ndeshjet e champs league e publikojne transparentin "Urime pavaresine Kosove".


Ky postim ėshtė ndryshuar nga Kryegjyshi nė 30.03.2008, 16:24
PM
Top
shefi
Postuar nė: 30.03.2008, 17:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 183
Antari Nr: 13359
Bashkangjitur: 02.02.2008oo veq tuqit qka jan te mir se kto tjert jan sllav kejt kan ardh prej karpateve kejt sllav jan
PMUsers Website
Top
EuroColleg
Postuar nė: 30.03.2008, 17:09
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 14706
Bashkangjitur: 30.03.2008vec turqit e kan permbajt kosoven kto fara sllave gjith njejt jan jan per ti zhdukur njeher e pergjithmon
PM
Top
AGIS
Postuar nė: 30.03.2008, 18:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 289
Antari Nr: 13382
Bashkangjitur: 03.02.2008cilet turq ! ato qe masakrun popullin shqiptar 600 vite , po tashi e ndegjojn zanin e Amerikes edhe mbeshtesin Kosoven,

Por realiteti eshte ky : neve dhe turqit kemi armik te perbashket , grekun , prandaj kemi mbeshtetje momentale.

A sa per bulgaret ato e njohin pamvarsin e Kosoves si shtet e skom gajle cka bojn sllavo-maqedont atje , bulgaret edhe servet kan qene armiq gjithmon , cka bojn disa tru fshir atje skom gajle.


----------------------------------------
GJAKU ĖSHTĖ MĖ I PASTĖRT SE UJI
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.03.2008, 18:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007oooo agis a e din more agis buri dheut se sa ballkani qe ka shqipetar ke vetem ne turqi....?


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
AGIS
Postuar nė: 30.03.2008, 18:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 289
Antari Nr: 13382
Bashkangjitur: 03.02.2008dhe nuk kan shkolla ne gjuhen shqipe apo !! ato nalt i ke gjitha fakte , smirem me iluzione une.


----------------------------------------
GJAKU ĖSHTĖ MĖ I PASTĖRT SE UJI
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.03.2008, 18:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007ti ke shqipetar mes tetoves, dhe nuk flet shqip dhe mbahet turk e atje kerkon pash Zotin .... sikur duket po meresh


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
AGIS
Postuar nė: 30.03.2008, 18:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 289
Antari Nr: 13382
Bashkangjitur: 03.02.2008nuk kerkova une asgje , prandaj e kuptoj realitetin , realiteti thot se shqiptaret edhe turqit kan armik te perbashket grekun edhe aleat te perbashket Ameriken , prandaj papritmas doli mbeshtetja turke , e cfar mbeshtetje se ka pranu pamvarsin !!! a , po edhe maqedonia do ta pranon , e tashi te harojm se cka na ka bo a !!

jo zotni jo , sja haroj as maqedonis , as turkut , e as serbit , askujt ,


----------------------------------------
GJAKU ĖSHTĖ MĖ I PASTĖRT SE UJI
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.03.2008, 18:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007ne vitin 1997 skishte asnje interes as per vete as per askend, as europa as shba-te .... ishte turqia qe i celi vetes problem per shqiperine...se dij cfar interesi kishte....

spaku rethanat politike, gjeostrategjike..se lidhnin me shqiperine....

e shume pak i kishte maredheniet me shba-te pastaj, mos haro se turqia nuk ka ambasade ne shba-

dhe eshte e dyta me investime ne shqiperi, ne nje treg jo-stabil, keto jane se jemi te lidhur me ta, se shume familje shqipetare jane te lidhur me turq


me te mira

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks nė 30.03.2008, 19:00


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
urani
Postuar nė: 30.03.2008, 19:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 114
Antari Nr: 14156
Bashkangjitur: 06.03.2008Armiku i armikut tim eshte miku im.Keshtu eshte puna me turqit
PM
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 30.03.2008, 22:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006 Citim (urani @ 30.03.2008, 19:53)
Armiku i armikut tim eshte miku im.Keshtu eshte puna me turqit

te lumte per sqarimin e thjesht per keto tipat.

e Foks interesi e ka lidh qe kur u hap problemi Qipros , qe kur smundi me hy te gjysa tjeter qe kontrollonin greket , a e din ku e ka kufirin Greqia me Turqin !!!

mere shife pastaj fol

A sa per familje shqiptare te lidhur me turqit sdij , tpakten une dhe gjith qe i njoh skan lidhje me turq , 5 milion shqiptar ne Turqi , jan te lidht me shqiptaret atje.

Fjalet pa baze nuk i dua , mundoheni te jeni sa ma objektiv.
PM
Top
Kryegjyshi
Postuar nė: 30.03.2008, 22:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 761
Antari Nr: 14165
Bashkangjitur: 06.03.2008Petriti_Ilirides

Ti je krejt budall, haj me lule :)
PM
Top
Petriti_Ilirides
Postuar nė: 30.03.2008, 22:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1640
Antari Nr: 1563
Bashkangjitur: 03.07.2006t'falem nderit Kryegjyshi per komplimentin , se kur me thot ni tip si ti ashtu dmth duhet ti faliminderohem zotit qe nuk jam i njejt.
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.03.2008, 22:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (Petriti_Ilirides @ 30.03.2008, 22:01)
te lumte per sqarimin e thjesht per keto tipat.

e Foks interesi e ka lidh qe kur u hap problemi Qipros , qe kur smundi me hy te gjysa tjeter qe kontrollonin greket , a e din ku e ka kufirin Greqia me Turqin !!!

mere shife pastaj fol

A sa per familje shqiptare te lidhur me turqit sdij , tpakten une dhe gjith qe i njoh skan lidhje me turq , 5 milion shqiptar ne Turqi , jan te lidht me shqiptaret atje.

Fjalet pa baze nuk i dua , mundoheni te jeni sa ma objektiv.

Problem i Qipros kishte mbaruar,se per te celur fronte per problemin e Qipros duhej te celte fronte me Europen,se Europa e pranoi ate shtet, dhe kjo nuk i konvente per shkak se ishte ne bisedime per ne BE....

shikoj rjedhat politike dhe diplomatike...

dhe nga ana tjeter, pse e pranoi e para Kosoven kur ne SHBA nuk ka ambasade, e dyta, pse investon ne shqiperi ne nje treg jo-stabil - qe ne ekonomi quhet reziku investiv...

po ketu nuk jam per te bindur njeri, sikush bindet si te doje, po te them se familjarisht shqipetaret jane te lidhur me turqit...dojme ne apo jo....

kur te them se jane me familje dhe te lidhur me turqit te them se kam argumente per kete....nuk flas si me kujotohet....po rini rehat se edhe me sllavin do kete familje te lidhura me shqipetaret i sheh pas nja 10 viteve...ato vajzat e shqiperise qe martoheshin ne serbi...ka qene nje teme e hapur ne forum.....dhe femijet shqiptaro-serb do vijne te dajt ne vizite

me te mira....----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio