Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gjon Keka, Majmuni Qe Din Matematik
INDEXI
Postuar nė: 30.03.2008, 16:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 569
Antari Nr: 3362
Bashkangjitur: 15.10.2006http://drejtesia. blogspot. com/2008/ 03/antikrishtit- gjon-keka. html

ANTIKRISHTIT GJON KEKA...


Shkruan: Hamdi NUHIJUBota ontologjike dhe semantike e mbjeshtjellur dhe e nderthurur ideologjikisht nga njerez te permasave te tipit monstruoz sic eshte Gjon Keka me kompani deshmon qarte rrezikun nga Antikrishti. Mesia qe ai e mbron me ngasherimin e nje histeriku pragmatik , nuk eshte Krishti i shpetimit te njerezimit , por ai eshte i verteti , vellau i Antikrishtit te Gjon Kekes! Mesia ishte rob i All-llahut dhe i Derguar i Tij , ai u dergua tek nje popull qe e njihnin All-llahun , por kishin devijuar nga rruga e Tij.
Por Gjon Keka profetizon emocionet , epshet dhe kenaqesite e mendjes se tij. Ai thote: " Tė gjithė e dinė se islamizimi mbolli tė kėqija qė bota ende nuk arrin tė i pastėroj dhe ti largoj njė herė e pėrgjithmonė kėto tė meta dhe plagė historike tė njė aksidenti profetik qė vetė Krishtit e kishte paralajmėruar se do vin profetė tė rremė dhe ai qė do e shtrembėroj tė vėrtetėn pra antikrishti. Duke u nisur nga kjo mund tė themi se me lindjen e kėsaj ideologji shkatėrruese para ca shekujve botės nė pėrgjithėsi po i kanoset rreziku i humbjes dhe daljes nga bota dhe rruga e sė vėrtetės sė premtuara nė mėnyrė tė pėrsosur dhe pa asnjė ekuivok nga njė histori qė ėshtė shkruar dhe jetohet akoma me anė tė besimit qė Zoti solli nėpėrmjet mishėrimit tė tij kėtu nė tokė duke zbritur dhe mundur tė keqen ekzistuese dhe duke dhuruar njė jetė tė re nė personin e Jezu Krishtit ."
Gjon Keka ose eshte i marre ose e kane lene ment kur shkruan ne kete forme kaq pompoze dhe kaq jashte rruges se Krishterizmit. Feja Islame nuk ka qene asnjeher ideologji dhe as qe mund te jete ndonjehere ajo. Ajo ka doktrinat e saja rreth ceshtjeve te adhurimit , njejte sic ka edhe Krishterizmi i vertet. Perderisa ideologjia rrjedh prej njeriut dhe jo prej All-llahut xh.sh. , perderisa per ideologjine nevojitet nje armate intelektualesh dhe jo disa te Derguar te Zotit sic ishin Mesia , Muhammedi a.s., Davudi , Danieli, perderisa ideologjia shtremberohet dhe feja e zbritur dhe e garantuar nga Zoti asnjeher nuk shtremberohet , konstatimi i mistrecit tone GJON KEKES , bie ne thellesite e ujerave te kanalizimit te veceve te tregut te gjelbert ne Kumanove.Rreziku qe sheh ai nga Islami deshmon qarte joseriozitetin e tij dhe semundjen e mendjes qe e ka kapur ate.
Gjon Keka qe po mundohet te luaj rrolin e Salman RRUZHDIUT ne Ballkan do i kisha dhene nja 1 milion lekcione ne lemine e dijes , krishterizmit , islamit dhe politikes globale , por i gjithe mundi im do hudhej posht. Do hudhej posht per nje arsye te thjeshte. Do citoj Imam Jakup Efendi Asipin :" Majmunin do e mesoj te beje matematik , por asnjeher nuk do mundem ta mesoj ta fale namazin , ta jape zekatin , ta agjeroje ramazanin , ta thote shehadetin dhe te shkoje ne haxhxh.
Gjon Keka, Imam Jakup efendi Asipi sikur te ishte gjalle do i kisha thene nja dy fjale:" Hoxhe i nderuar. E gjeta majmunin qe dine matematik. E quajne Mr.Gjon Keka."
PM
Top
DARDANI_40
Postuar nė: 30.03.2008, 17:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1406
Antari Nr: 12388
Bashkangjitur: 30.12.2007Paul Tedeschini: Tokat shqiptare mbrohen nga Bashkimi Europian!
E hene, 24-03-2008, 03:19pm (GMT)


Tokat shqiptare mbrohen nga Bashkimi Europian!

Nga Paul Tedeschini

Tokat shqiptare do te shkeputen definitivisht nga lidhjet euro-lindore dhe afro-aziatike dhe do te perfshihen ne Bashkimin Europian, i cili do ti mbroje.

Te gjithe ato shqipfolsa antishqiptar, mbeturina te hordhive osmane, qe kan nostalgjģ per pushtuesit aziatik osman, me nderhymjet e tyne nuk bajne gja tjeter veēse qojne uje ne mullinin e bllokut antishqiptar ruso-serb.

Ato nuk kan interese qe ne tokat shqiptare te kete paqe. Ato, per te gjete pretekst per nderhymjen e aleatve te tyne afro-aziatik ne Ballkan te cilve u sherbejne, jane te interesuem ti fryejne zjermit te ngatrresave shqiptaro-sllave dhe shqiptaro-greke, sepse tokat shqiptare kane qene gjithmone me shekuj fushe-betej midis Rusise dhe Turqise aziatike.

Me Pamvarsine e Kosoves ketyne osmanofilve u asht prč definitivisht rruga per nderhymje. Po ashtu i asht prč rruga per nderhymje edhe bllokut ruso-serb.

Pamvarsia e Kosoves u sigurue dhe mbahet ne kambe vetem dhe ekskluzivisht nga Prendimi dhe nga askush tjeter.

Ta dijne te gjithe anmiqt e popullit mbarshqiptar, qofshin keto osmano-fil, apo ruso-fil, apo greko-fil o ēfaredo filash kjoshin ato, se tokat shqiptare do te perfshihen definitivisht ne Bashkimin Europian dhe do te mbrohen nga Bashkimi Europian. Tjeter rruge nuk ka.

PM
Top
Dikze77
Postuar nė: 30.03.2008, 18:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 770
Antari Nr: 6923
Bashkangjitur: 14.04.200799% MUSLIMAN EN KOSOVE

EHH 1% JO-MUSLIMAN KSHTU QE TJETER KUR TE DHEZESH NJE KOKER QIBRITI E TJETER KUR TE BOJSHE FARE DETONIMI

ME NJE FJALE NUK PALLITIN FJALTE E KTYNE TARAKAVE
PM
Top
DARDANI_40
Postuar nė: 30.03.2008, 19:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1406
Antari Nr: 12388
Bashkangjitur: 30.12.2007Dikze 77

Asgja nuk merret vesh se ēfare ke thane or torollak , a din ti me shkrujt shqip ?

Asnjihere nuk lexova ndonje gja taman prej teje , vetem fyerje dhe fjale pa kuptim.....

Je teper i ēuditshem , edhe analfabet.....

Ky postim ėshtė ndryshuar nga DARDANI_40 nė 30.03.2008, 19:08
PM
Top
Dikze77
Postuar nė: 30.03.2008, 19:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 770
Antari Nr: 6923
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (DARDANI_40 @ 30.03.2008, 19:02)
Dikze 77

Asgja nuk merret vesh se ēfare ke thane or torollak , a din ti me shkrujt shqip ?

Asnjihere nuk lexova ndonje gja taman prej teje , vetem fyerje dhe fjale pa kuptim.....

Je teper i ēuditshem , edhe analfabet.....

EHHHHHHH MORRE UDBASH I VATIKANIT UNE E TI SKENA QKA FLASIM KTU

TI ME ATE ZYRE TONEN QE MA KISHE EN ITALI E SHQIPNI BUJRUM E HAJDE E QELE EN KOSOVE smil3dbd4d4e4c4f2.gif

UNE KURGJO LAKMI SPOT MARRE ME KET DIJALLEKT BLLEEEEEEEE

OHH ZEF TARAKU BYJRUM EN KOSOVE
EDHE MOS MERR ERE KAH UNE KTU EDHE PRIVAT MOS EM SHKRUJ SE POMA FLLIQE ACCOUNTIN TEM


PM
Top
DARDANI_40
Postuar nė: 30.03.2008, 19:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1406
Antari Nr: 12388
Bashkangjitur: 30.12.2007 Citim (Dikze77 @ 30.03.2008, 19:16)
EHHHHHHH MORRE UDBASH I VATIKANIT UNE E TI SKENA QKA FLASIM KTU

TI ME ATE ZYRE TONEN QE MA KISHE EN ITALI E SHQIPNI BUJRUM E HAJDE E QELE EN KOSOVE smil3dbd4d4e4c4f2.gif

UNE KURGJO LAKMI SPOT MARRE ME KET DIJALLEKT BLLEEEEEEEE

OHH ZEF TARAKU BYJRUM EN KOSOVE
EDHE MOS MERR ERE KAH UNE KTU EDHE PRIVAT MOS EM SHKRUJ SE POMA FLLIQE ACCOUNTIN TEME kemi edhe ne Kosove zyren ne ore trim.

Dhe ti ne Kosove e as ne Shqiperi nuk guxon me fole asnji fjale , se e din se te tredhim si cjapin , por grin sallate nga Suedia.....se e din se atje ke liri fjale dhe ndjehesh i sigurte......

Falenderoju shume atij shteti , qe te lejon te llapesh e lehesh per talebanet.....

Ti as me ta dhane nji thes me pare nuk guxon me fole keshtu ne menyre publike , as ne Kosove , as ne Shqiperi.....
PM
Top
Dikze77
Postuar nė: 30.03.2008, 19:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 770
Antari Nr: 6923
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (DARDANI_40 @ 30.03.2008, 19:24)


    E  kemi  edhe  ne  Kosove  zyren  ne  ore  trim.

  Dhe  ti  ne  Kosove  e  as  ne  Shqiperi  nuk  guxon  me  fole  asnji  fjale , se  e  din  se  te  tredhim  si  cjapin , por  grin  sallate  nga  Suedia.....se  e  din  se  atje  ke  liri  fjale  dhe  ndjehesh  i  sigurte......

    Falenderoju  shume  atij  shteti , qe  te  lejon  te  llapesh  e  lehesh  per  talebanet.....

    Ti  as  me  ta  dhane  nji  thes  me  pare  nuk  guxon  me  fole  keshtu  ne  menyre  publike , as  ne  Kosove , as  ne  Shqiperi.....

SUEDI JOM EDHE IshAllah veres en kosove , mitrovice qe po lulzone prej vllaznive edhe motrave Musliman-e

kallxom bashe ku oshte qajo zyre e juvja hahahahha o i kote

ate zyre nashta en kishe e kini (PRISHTINE) e ki se ju atje i kryni aktivitetet e juve te kota .


ngo ti ktu 1%katolik pom qelin zyre en kosove hahahahahaha

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Dikze77 nė 30.03.2008, 19:36
PM
Top
urani
Postuar nė: 30.03.2008, 19:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 114
Antari Nr: 14156
Bashkangjitur: 06.03.2008Nuk ka ne kosove 99% musliman jo me ngadal,une nuk jam katolik as musliman jam thjesht shqiptare,por mos i fyeni katoliket aq shum sepse as muslimanet nuk kan bére me shum se katoliket ne kosove,bile katoliket kan ruajt fene e tyre dhe nuk ka mundur ti kthej turku ne musliman.Do te thoni qe jam katolik por besoni qe jo,por behuni pak real dhe mos fyeni te tjeret sepse vetem po e tregoni veten TUNG URAN KOSOVA
PM
Top
Dikze77
Postuar nė: 30.03.2008, 19:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 770
Antari Nr: 6923
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (urani @ 30.03.2008, 19:37)
Nuk ka ne kosove 99% musliman jo me ngadal,une nuk jam katolik as musliman jam thjesht shqiptare,por mos i fyeni katoliket aq shum sepse as muslimanet nuk kan bére me shum se katoliket ne kosove,bile katoliket kan ruajt fene e tyre dhe nuk ka mundur ti kthej turku ne musliman.Do te thoni qe jam katolik por besoni qe jo,por behuni pak real dhe mos fyeni te tjeret sepse vetem po e tregoni veten TUNG URAN KOSOVA

Po bre se ju ma niste luften en kosove kunder pravosllaveve

PM
Top
urani
Postuar nė: 30.03.2008, 19:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 114
Antari Nr: 14156
Bashkangjitur: 06.03.2008DIKZE
Nuk eshte puna aty jo,luften e nisen shqiptaret te githe,e nisen si shqiptare e jo si musliman apo katolik dhe kjo ishte arsyeja qe e fituan ate lufte sepse luftuan si komb e jo si musliman apo katolik.
PM
Top
Dikze77
Postuar nė: 30.03.2008, 20:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 770
Antari Nr: 6923
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (urani @ 30.03.2008, 19:45)
DIKZE
Nuk eshte puna aty jo,luften e nisen shqiptaret te githe,e nisen si shqiptare e jo si musliman apo katolik dhe kjo ishte arsyeja qe e fituan ate lufte sepse luftuan si komb e jo si musliman apo katolik.

ngo ktu vllaqko familja jeme en kohe te luftes ka xhet strehim te nje familje katolike une sen skom kunder juve ok . jom kunder atyne qka mundohen me bo dyshime ktu ndermjet vllaznive edhe motrave MUSLIMANE kjo oshte .
Me nje fjale une sjom student ktu , une kom hy ne ket forum veqse mu njoftue me vllazen edhe motra musliman-e .

RESPEKTE
PM
Top
urani
Postuar nė: 30.03.2008, 20:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 114
Antari Nr: 14156
Bashkangjitur: 06.03.2008Une nuk jam katolik e para besom por as musliman jo besoj vetem ne zot dhe jam shqiptar me zemer dhe Zoti me vraft nese kam diqka kundra ndonje feje,une i dua dhe i respektoj te gjithe shqiptaret pa dallim feje.Tung
PM
Top
InSiDe
Postuar nė: 30.03.2008, 20:38
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 1036
Antari Nr: 10446
Bashkangjitur: 25.10.2007Ju kisha lut te gjithve mos me dal nga tema keto gjera qe i keni ne mes vete i sqaroni ne privat e jo ketu me ja ndrru kahjen temes !


----------------------------------------
Kontakt: djmali@live.se
PM
Top
Dikze77
Postuar nė: 30.03.2008, 21:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 770
Antari Nr: 6923
Bashkangjitur: 14.04.2007 Citim (urani @ 30.03.2008, 20:11)
Une nuk jam katolik e para besom por as musliman jo besoj vetem ne zot dhe jam shqiptar me zemer dhe Zoti me vraft nese kam diqka kundra ndonje feje,une i dua dhe i respektoj te gjithe shqiptaret pa dallim feje.Tung

KEJT EN REGULL OSHTE E DREJT E JOTJA OSHTE

KALO MIRE
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio