Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Serbia ‘de jure’ njohu Kosovėn
packs
Postuar nė: 06.12.2011, 18:38
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Kryeministri dhe Qeveria e Kosovės vazhdojnė ta prezantojnė marrėveshjen pėr menaxhim tė integruar tė kufirit, pėrkatėsisht tė pikėkalimeve kufitare me Serbinė, si njohje tė Kosovės nga ana e shtetit serb.

Gjatė prezantimit tė kėsaj marrėveshjeje para kabinetit qeveritar, zėvendėskryeministrja Edita Tahiri dhe kryeministri Hashim Thaēi folėn me admirim pėr tė, duke e prezantuar atė si njė fitore tė Kosovės nė dialogun me Serbinė.


Njėherėsh, kreu i Qeverisė, Thaēi, tha se kjo marrėveshje paraqet njė hap shumė tė rėndėsishėm edhe pėr vėnien e rendit dhe ligjit nė veri tė Kosovės.

“Menaxhimi i integruar i kufijve, si model evropian, garanton kalim tė shpejtė dhe tė lehtė tė njerėzve dhe mallrave. Por, nė tė njėjtėn kohė, kjo marrėveshje ėshtė edhe njė njohje - nė njė kuptim apo kuptim tjetėr - ‘de jure’ e Serbisė pėr Republikėn e Kosovės”, tha Thaēi.


______________
OPOZITA;

-Lėvizja Vetėvendosje kėrkon nga Kuvendi i Kosovės pėrkrahjen pėr shkarkimin e kryeministrit Hashim Thaēi. Kėtė nismė, Vetėvendosje synon ta realizojė pėrmes njė mocioni pėr marrjen e besimit kryeministrit dhe Qeverisė aktuale.

-LDK dhe AAK refuzojnė mocionin

Dy partitė tjera opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovės dhe Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės thonė se nuk e shohin si shume serioze nismėn e Vetėvendosjes.

Kėto dy parti politike thonė se janė kundėr shkuarjes nė zgjedhje tė reja tė jashtėzakonshme tė cilat, sipas tyre, mund tė prodhojnė edhe njė herė njė rezultat tė manipuluar zgjedhor dhe rrjedhimisht edhe qeveri tė dalė nga zgjedhje jo demokratike.----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 06.12.2011, 18:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8117
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008 Citim (packs @ 06.12.2011, 19:38)
Kryeministri dhe Qeveria e Kosovės vazhdojnė ta prezantojnė marrėveshjen pėr menaxhim tė integruar tė kufirit, pėrkatėsisht tė pikėkalimeve kufitare me Serbinė, si njohje tė Kosovės nga ana e shtetit serb.

Gjatė prezantimit tė kėsaj marrėveshjeje para kabinetit qeveritar, zėvendėskryeministrja Edita Tahiri dhe kryeministri Hashim Thaēi folėn me admirim pėr tė, duke e prezantuar atė si njė fitore tė Kosovės nė dialogun me Serbinė.


Njėherėsh, kreu i Qeverisė, Thaēi, tha se kjo marrėveshje paraqet njė hap shumė tė rėndėsishėm edhe pėr vėnien e rendit dhe ligjit nė veri tė Kosovės.

“Menaxhimi i integruar i kufijve, si model evropian, garanton kalim tė shpejtė dhe tė lehtė tė njerėzve dhe mallrave. Por, nė tė njėjtėn kohė, kjo marrėveshje ėshtė edhe njė njohje - nė njė kuptim apo kuptim tjetėr - ‘de jure’ e Serbisė pėr Republikėn e Kosovės”, tha Thaēi.


______________
OPOZITA;

-Lėvizja Vetėvendosje kėrkon nga Kuvendi i Kosovės pėrkrahjen pėr shkarkimin e kryeministrit Hashim Thaēi. Kėtė nismė, Vetėvendosje synon ta realizojė pėrmes njė mocioni pėr marrjen e besimit kryeministrit dhe Qeverisė aktuale.

-LDK dhe AAK refuzojnė mocionin

Dy partitė tjera opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovės dhe Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės thonė se nuk e shohin si shume serioze nismėn e Vetėvendosjes.

Kėto dy parti politike thonė se janė kundėr shkuarjes nė zgjedhje tė reja tė jashtėzakonshme tė cilat, sipas tyre, mund tė prodhojnė edhe njė herė njė rezultat tė manipuluar zgjedhor dhe rrjedhimisht edhe qeveri tė dalė nga zgjedhje jo demokratike.

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
packs
Postuar nė: 06.12.2011, 18:53
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (EDI.RAMA @ 06.12.2011, 19:45)
Fotografi e jashtme

Edhe pse thone se fotoja flet sa 1000 fjale, ama une nuk e di asnje fjale cka ke dashte me thene me kete foto. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Ohri-
Postuar nė: 06.12.2011, 18:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 915
Antari Nr: 26611
Bashkangjitur: 04.06.2011 Citim (packs @ 06.12.2011, 12:53)
Edhe pse thone se fotoja flet sa 1000 fjale, ama une nuk e di asnje fjale cka ke dashte me thene me kete foto. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Eee kuptoje keteeeeeeeeeeee hahahhahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaa. e forte ishte!


----------------------------------------
Na nuk jena UFAAAAAAAA!!!
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 06.12.2011, 18:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8117
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008 Citim (packs @ 06.12.2011, 19:53)
Edhe pse thone se fotoja flet sa 1000 fjale, ama une nuk e di asnje fjale cka ke dashte me thene me kete foto. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

hashim thaqi me nofke gjapri serbin e njohim mire kete trim


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
Cusack
Postuar nė: 06.12.2011, 19:50
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (packs @ 06.12.2011, 22:23)
Edhe pse thone se fotoja flet sa 1000 fjale, ama une nuk e di asnje fjale cka ke dashte me thene me kete foto. smil3dbd4daabd491.gif  smil3dbd4daabd491.gif  smil3dbd4e5e7563a.gif

Edhe 10 fjale t'i shkruane presidenti ti s'do i kuptoje, e le me 1000. Shih ate foton aty e mos bo zhurme kot... smil3dbd4ddd6835f.gif

P.S. EDI.RAMA si fjalet si fotot - lomsh! smil3dbd4e5e7563a.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Cusack nė 06.12.2011, 19:50


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 06.12.2011, 20:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8117
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008 Citim (Cusack @ 06.12.2011, 20:50)
Edhe 10 fjale t'i shkruane presidenti ti s'do i kuptoje, e le me 1000. Shih ate foton aty e mos bo zhurme kot... smil3dbd4ddd6835f.gif

P.S. EDI.RAMA si fjalet si fotot - lomsh! smil3dbd4e5e7563a.gif

kusart po ta than qart ni here pergjithmon mos mere edi rama ne forum shkoj pune tende


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
hamurabi
Postuar nė: 06.12.2011, 20:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008Cka po i bjen cikjo de jure ooooo hashim
PM
Top
Nik_Name
Postuar nė: 06.12.2011, 20:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 400
Antari Nr: 17503
Bashkangjitur: 24.09.2008Genjen veten hashimi po edhe disa kuptohet
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 06.12.2011, 20:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8117
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008 Citim (Nik_Name @ 06.12.2011, 21:19)
Genjen veten hashimi po edhe disa kuptohet

hashim thaqi esht i vendosur per shum qka


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
Nik_Name
Postuar nė: 06.12.2011, 20:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 400
Antari Nr: 17503
Bashkangjitur: 24.09.2008O edi te genjen hashimi :)) ose nuk genjen por ja fut kot muhabetit :D
si e paska njohur Kosoven kur nuk i njeh pasaportat,pse nuk shtudiren pak haha :P
me cfar rezulute do punohet ne kufi? din dicka ti (jo) ateher mos me repliko
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 06.12.2011, 20:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9182
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Deshtet apo s`deshtet Hashimi ka qen dhe esht i rendesishem per kosoven se po t`mos ishte s`ishte ketu ku esht perderisa Populli e voton ai dicka meriton.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
packs
Postuar nė: 06.12.2011, 21:36
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (hamurabi @ 06.12.2011, 21:05)
Cka po i bjen cikjo de jure ooooo hashim

Po thote Hashimi cysh bre s'pe din. smil3dbd4daabd491.gif
p.s.Nik Name, ca prite ti, me dale Tadiqi me thene i njohim pasaportat e Kosoves a? Shtudiren eshte me mendu cishtu.
smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 06.12.2011, 21:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007De Jura i bjen se Serbia po behet dhelpen shum dinake sicdoher qe mundohet me va fut shqiptarve , kerkon shum jep pak!

Serbia , ka mbet pa buk dhe pa uj , hyrja e saj ne evrop ja qel syt , por ja qe me kete detyr qe ne e quajme marveshje e perkryer esht nje marveshje sa per faqe dhe sy!

Serbia , po me kete marveshje do te mundohet te bind disa shtete dhe disa politikan qe sju ha palla per kosoven dhe do te futet po si ajo dhelpra dinake mrenda si kandidate speciale evropjane!

Ne Shqiptaret , po sa kemi hap rrugen e problemit dhe e di si i thuan kesaj MIRSETEVIN marveshjet e ardheshme!!!!!!!!!

na shkoj jeta si ne maqedoni si ne kosove me marveshje dhe shum plot dhurata me korupcion!

ja dejura e hashim thacit smil3dbd4d6422f04.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga GAZETARI23 nė 06.12.2011, 21:48


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 06.12.2011, 21:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010Edhe ky Hashimi, po hajt vlla leja Rugoves dhe pasardhesve Kosoven, se lule e kishin be. Po qe u perzi i shkreti qaty pahiri e tash ne jemi be te mencur shume edhe e kemi kuptu "hilen".

Vakt o vakt, krekoseshin shqiptaret me 3%-shin e famshem poshte e larte, edhe u gezoheshin deshtimeve (edhe pallatit te presidentit te veteshpallur), AI delte te premteve edhe perseriste si papagall te njejtat fjale vite me radhe, e shqiptaret aplaudonin frenetikisht. Toshin: "Heu po burre i forte ky, a e degjuat cka tha?"

Tash doli ky Hashimi me shoke, e beri pak shtet qaty sa me u krekos prape shqiptaret, po kesaj radhe duke mos paguar as 1%, kesaj radhe duke kerkuar nga Thaci qe te hape 1 milione vende pune ne nje kohe kur kriza ekonomike gjunjezoi shtetet me te forta te botes.

Eshte interesant, qeveria "vjedhe parate e popullit" qe nuk i paguan smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif . Ani Elektrokosova e keqe, TV-ja e keqe, Tatimi i keq. Ec e bjeru ne fije tash shqiptareve, as edhe nje cent nuk e paguajne per asgje dhe kerkojne nga shteti, dhe jo vetem qe kerkojne po edhe akuzojne.

Njefare Kenedi ka pas thene njefare kohe: Mos pyet kurre qfare beri shteti per ty, pyet cfare bere ti per shtetin. Po ne cfare, pse a ne duhet ta bejme shtetin a? Hajt bre, le ta beje Thaci, edhe per buke le te vdese po te doje, po eshte detyre e tije, ne jemi vetem popull qe duam te jetojme sa me mire ne nje shtet qe e lakmonim aq shume e qe tash po na del diqysh jo per qejfi.

Ismet Peja ne njefare kenge kendonte njehere: pas penxheres, pas kapakut, pse m'shikon me sy perdhe, me degju se cka thone hallku, ata flasin keq per ne.

Shih ti tash shpirtmadhesine tone, pse t'i leme hallkun te lodhen? Shajme ne bre vella sepse ashtu jemi, kemi zemra te medha dhe ashtu keshtu s'kemi pune tjera. Me bujqesi nuk do te merret kush. Me politike merret secili. Po nje te mire e ka kjo pune, tashme arat djerrina mund te shfrytezohen per "vallen popullore" kur populli dhe opozita (qe nuk eshte, ose nuk di ku eshte) te rrezojne qeverine Thaci qe aq "deme" i solli Kosoves. Edhe nga gjiri i Serbise bre e nxori, ku te shkojme me tej pash besen smil3dbd4daabd491.gif .

smil3dbd4e4c2e742.gif

P.S. - Packs, a shkojme bashke ne CNN? smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Avalon nė 06.12.2011, 21:59
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio