Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> “Tė Pafetė”, libri qė sulmon Vatikanin!
Ermedin
Postuar nė: 07.12.2011, 03:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010(E pėrditshmja) Express │ E martė, 6 dhjetor 2011 23:10

Konsiderohet si zemra e besimit tė fesė sė krishterė, por zėrat negativė dhe hijet e misterit e kanė mbuluar jo pak herė.

Bėhet fjalė pėr shtetin e Vatikanit, qė ndodhet nė zemėr tė Romės, ku Papa i radhės bėn mesha duke bėrė thirrje pėr tė ndihmuar njerėzit nė nevojė.

Por nga ana tjetėr, nuk mungojnė aferat e pista, intrigat dhe lojėrat e pushtetit dhe pse jo tė spiunazhit. Kėtė pėrpiqet tė tregojė nė librin e tij “Tė Pafetė” (I Senza Dio), shkrimtari italian Stefano Livadiotti.

“Pedofili, marrėdhėnie me mafien, priftėrinj-masonė dhe mė pas privilegje, biznese misterioze, luftėra tė brendshme dhe lidhje tė pista me politikėn”, shkruhet nė parathėnien e librit.

Fotografi e jashtme

“Tė Pafetė”, qė ka dalė kėto ditė nė libraritė italiane, vjen pas dy librave tė tjerė tė gazetarit-shkrimtar Livadiotti, ku goditen sindikatat dhe ajo pjesė e errėt dhe e korruptuar e prokurorisė italiane.

Skandalet e pedofilisė nė radhėt e priftėrinjve katolikė kanė qenė shumė tė pranishme nė vitet e fundit dhe nė to janė pėrfshirė priftėrinj dhe peshkopė, qė kanė qenė njerėz tė afėrt tė Papa Benedictit XVI.

Ndėrsa pėr sa i pėrket aferave tė pista, nuk mund tė harrohet vrasja e Roberto Calvi, i njohur ndryshe si “bankieri i Zotit”, qė pastronte paratė e mafies nė bankėn e selisė sė shenjtė.

Burimi: www.Mesazhi.com

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Ermedin nė 07.12.2011, 03:11
PM
Top
ßina
Postuar nė: 07.12.2011, 10:44
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Shkurt shqip ja paska qit te zezat dhe te "palarat" e Vatikanit ne fushe.


P.S.: Ku ka me ble kete liber. smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 07.12.2011, 11:25
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Mire ua paska bere dhe keshtu duhet t'u nxirren te palarat atyre qe konsiderojne veten "te paprekshem".

Feja eshte sistem jete, menyre e te jetuarit, rregulla te sistemuara ne nje fare menyre neper librat e shenjte - dhe s'di pse ka nevoje qe feja te kete nje shtet (p.sh. Vatikanin). Njerezit e Vatikanit (te gjithe "oficere" te larte te Krishterimit) jane te paprekshem ne shtetin e tyre te vogel, ose se paku ashtu ka qene deri tani. Te gjitha te zezat e mafias italiane, por dhe shume grupeve tjera kriminale behen permes Vatikanit, duke qene se "Selia e Shenjte" eshte e shenjte dhe nuk dyshon njeri se ata i bejne te zezat.

Eshte shume mire qe feja Islame nuk ka nje shtet, dhe muslimanet ne gjithe Boten duhet te luftojne ashper kunder tentimeve te disave per te bere nje gje te tille. Fatkeqesisht, ketu ne forum ke njerez qe Islamin e lidhin medoemos me Arabine apo shtetet tjera te Lindjes se Mesme, pra po e "vatikanizojne" Islamin, gje qe s'eshte aspak ne rregull.----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
packs
Postuar nė: 07.12.2011, 13:25
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Kur ka dale ky liber?

E kemi "Emrin e trendafilit" te Ekos qe i ka shkru qe nja dy dekada keto sende. smil3dbd4e5e7563a.gif

----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 07.12.2011, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9192
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Asgje me shum se Mister afer nuk qenka dic e re i paska permbledh mendoj ca gjera qe vec se me jan te njohura per publikun..


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio