Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (71) « E para ... 69 70 [71]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matematika logjike
Leona9
Postuar nė: 12.05.2012, 12:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 679
Antari Nr: 26235
Bashkangjitur: 08.03.2011 Citim (AriAnA. @ 10.05.2012, 03:17)
po du mja tregu ni matematik i kam dy shok dhe ja marr dyve 25eurodhe bahen 50dhe un i blej 45euro ni par kpuca dy shokve je kthej ka 1 eruo dhe 3 euro me mbesin mua dh te dy shokve i jakm borgj edhe ka 24 euro e tashti 24+24=48edhe 3 euro qe me mbeten mu po baj 51

problem interesant smil3dbd4d6422f04.gif po une mendoj keshtu:

nese ty ua kthen borxhin dy shokeve secilit ka nje euro dhe tre euro i mban per veti ateher secilit i ke borxh edhe nga 22.5 euro.

45 euro( 22.5+ 22.5) + 3 euro (1.5 +1.5) +2euro= 50 euro.

pra secilit i ke nga 22.5+ 1.5+ 1=25


----------------------------------------
VENI, VIDI, VICI
PM
Top
enea
Postuar nė: 13.05.2012, 02:24
Quote Post


Viva Enea
*****

Posti: Antarė
Postime: 631
Antari Nr: 11571
Bashkangjitur: 26.11.20071+2+3 = 1x2x3

111.111.111 x 111.111.111 = 12.345.678.987.654.321----------------------------------------
B very careful if u make a woman cry, bcause God counts her tears. The woman came out of a man's rib, not from his feet to b walked on, not from his head to b superior of, but from the side to b equal with, under the arm to b protected for nd next to the heart to b loved.
-Pass this on to all your women friends nd to the men as well so they WOULD KNOW THE TRUE VALUE OF A WOMEN!!


Disa Ketu e Gjejne Veten Por Nuk Pajtohen Me Te Verteten!!
PM
Top

Topic Options Faqe: (71) « E para ... 69 70 [71]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio