Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (71) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matematika logjike
skystar
  Postuar nė: 05.03.2009, 00:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3320
Antari Nr: 17504
Bashkangjitur: 24.09.2008Si eshte e mundur kjo?

Dy persona, njeri i moshuar e tjetri i ri, bisedojne:
" Ti je nipi im (djali i djalit) ".
" Ti nuk je gjyshi im ".
Te dy e thone te verteten. Si eshte e mundur kjo


----------------------------------------
Edhe pse flasim me te njejten gjuhe, realiteti nuk eshte i njejte per te gjithe
PMUsers Website
Top
Harith
Postuar nė: 05.03.2009, 00:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (skystar @ 05.03.2009, 02:04)
Si eshte e mundur kjo?

Dy persona, njeri i moshuar e tjetri i ri, bisedojne:
" Ti je nipi im (djali i djalit) ".
" Ti nuk je gjyshi im ".
Te dy e thone te verteten. Si eshte e mundur kjo

a munet me qen se ky i riu ja ka bo kti te moshuarit ti je nipi im e ky i moshuari ja ka kthyu ti nuk je gjyshi im....

ose sjon kon kurgjo nermjet veti

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Harith nė 05.03.2009, 00:06


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Kosowars
Postuar nė: 05.03.2009, 00:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9014
Antari Nr: 16295
Bashkangjitur: 07.07.2008 Citim (skystar @ 05.03.2009, 02:04)
Si eshte e mundur kjo?

Dy persona, njeri i moshuar e tjetri i ri, bisedojne:
" Ti je nipi im (djali i djalit) ".
" Ti nuk je gjyshi im ".
Te dy e thone te verteten. Si eshte e mundur kjo

kurse ky ka mundur te jete gjyshja pra po e thon te verteten


----------------------------------------
Njeriu mund tė harrojė se ēfarė i keni thėnė, por asnjėherė nuk mund tė harrojė se si e keni bėrė tė ndjehet...!
PM
Top
kaltrinaA
Postuar nė: 05.03.2009, 00:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1704
Antari Nr: 18628
Bashkangjitur: 20.11.2008 Citim (architekti @ 05.03.2009, 01:57)
sa 1-sha ka derri tek 131 hehehhe

ka 66 njesha smil3dbd4e398ff7b.gif

A e qellova smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Kur tė thotė ndokush TĖ DUA pėr hirė tė All-llahut,thuaj
tė deshtė AI pėr hirė tė cilit me donė!!!
PM
Top
skystar
Postuar nė: 05.03.2009, 00:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3320
Antari Nr: 17504
Bashkangjitur: 24.09.2008 Citim (Kosowars @ 05.03.2009, 02:07)
kurse ky ka mundur te jete gjyshja pra po e thon te verteten

E gjete KOsowars.

Che nje pije edhe per ty smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Edhe pse flasim me te njejten gjuhe, realiteti nuk eshte i njejte per te gjithe
PMUsers Website
Top
architekti
Postuar nė: 05.03.2009, 00:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 964
Antari Nr: 19862
Bashkangjitur: 20.01.2009 Citim (kaltrinaA @ 05.03.2009, 02:08)
ka 66 njesha  smil3dbd4e398ff7b.gif

A e qellova  smil3dbd4e5e7563a.gif

hehehe po e qellove ce ni orolet smil3dbd4e4c2e742.gif

p.s. e ke pa ke ajo tema taj hehehe talente ije

Ky postim ėshtė ndryshuar nga architekti nė 05.03.2009, 00:10
PM
Top
Essa
Postuar nė: 05.03.2009, 00:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008Nese keto me lart jane te verteta.............ja nje tjeter


1+1+1=6......................si eshte e mundur?


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Harith
Postuar nė: 05.03.2009, 00:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008Takon nje udhtar nje bari me nje tuf delesh dhe ja bon o bari a ke 100dele bariu ju pergjigjet: sikur te kisah edhe nje here qaq dhe 1/2 e tyre dhe 1/4 e tyre dhe une do behen 100?
CIli numer eshte?


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
skystar
Postuar nė: 05.03.2009, 00:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3320
Antari Nr: 17504
Bashkangjitur: 24.09.2008 Citim (Harith @ 05.03.2009, 02:12)
Takon nje udhtar nje bari me nje tuf delesh dhe ja bon o bari a ke 100dele bariu ju pergjigjet: sikur te kisah edhe nje here qaq dhe 1/2 e tyre dhe 1/4 e tyre dhe une do behen 100?
CIli numer eshte?

nese numrin e deleve e shenojna me X, atehere:

X+X+X/2 + X/4=99

4X+4X+2X+X=99

11X=99

X=99/11

X=10 dele


----------------------------------------
Edhe pse flasim me te njejten gjuhe, realiteti nuk eshte i njejte per te gjithe
PMUsers Website
Top
skystar
Postuar nė: 05.03.2009, 00:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3320
Antari Nr: 17504
Bashkangjitur: 24.09.2008nje pytje per ju logjike nga matematika

me e drejt eshte te thuash 7+5 jane 13 apo bejn 13


----------------------------------------
Edhe pse flasim me te njejten gjuhe, realiteti nuk eshte i njejte per te gjithe
PMUsers Website
Top
Harith
Postuar nė: 05.03.2009, 00:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (skystar @ 05.03.2009, 02:18)
nese numrin e deleve e shenojna me X, atehere:

X+X+X/2 + X/4=99

4X+4X+2X+X=99

11X=99

X=99/11

X=10 dele

e pse mu pom del numer tjeter ????


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Harith
Postuar nė: 05.03.2009, 00:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (Essa @ 05.03.2009, 02:10)
Nese keto me lart jane te verteta.............ja nje tjeter


1+1+1=6......................si eshte e mundur?

O esaa trego se plasa 1+1+1 gjith u kon 3 sdi qysh dul 6


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Essa
Postuar nė: 05.03.2009, 00:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008 Citim (Harith @ 05.03.2009, 02:20)
O esaa trego se plasa 1+1+1 gjith u kon 3 sdi qysh dul 6

Ka ka mundesi te dali 6.......hajt lodhe trurin pak!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Harith
Postuar nė: 05.03.2009, 00:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14351
Antari Nr: 16988
Bashkangjitur: 28.08.2008 Citim (Essa @ 05.03.2009, 02:21)
Ka ka mundesi te dali 6.......hajt lodhe trurin pak!!

nai ndihmes?


----------------------------------------
Is Loading..--- 2fast4you
Demokracia eshte kur dy budallenj e mbivotojne nje te mencur!
PMIntegrity Messenger IM
Top
Essa
Postuar nė: 05.03.2009, 00:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008Ajo me dele me doli 12..........!!


epo nje here del tre pastaj me ndihem e rregullave matematikore mund te dali 6


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top

Topic Options Faqe: (71) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio